Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Amel Defteri Görmek

Rüyada amel defteri ne demek?

Rüya tabiri konusunda uzman değilim ama gördüğüm rüyanın anlamı şu galiba, ölen birine dua edildiği zaman Allah bunu dilerse ölene bildirir ve ölen kişi de bundan sevap kazanır. Bazı amel defterleri vardır ki kişi öldükten sonra bile bunlar açık kalır cami yaptırmak, hastane yaptırmak, iyi evlat yetiştirmek gibi. Dedemi rüyamda gülümseyerek görmüştüm, bu iyi bir şey ve yemek yedirme konusunu gelirsek yemek bu dünyada insan için ne kadar önemli ise öteki dünya için de dua o kadar önemli. Galiba ben iyi bir torunum ki faaliyetlerim sayesinde dedemin öteki dünyada mertebesi kat kat artıyor.

Rüyada amel defteri görmek tabiri

Amel defteri nedir İslam dinine göre insanın dünya hayatında işlediği tüm iyi ve kötü işlerin, sözlerin vb. her şeyin melekler tarafından kaydedildiği defterdir.

Rüyada amel defteri görmek bu dünyada yaptıklarınızın karşılığını öbür dünyada alacağınızı hatırlatan uyarıcı bir rüyadır. Bu her anlamda güzel bir rüya olup bu rüyayı gören insan korktuğundan emin olur, düşmanına galip gelir, dünyadaki ve ahiretteki hayatı iyi olur, tüm zorlukları Allah (C.C.) tarafından çözüme kavuşturur. Dünyevi dertleri varsa feraha erer. Sağlık problemi olan bir insan bu rüyayı görürse sağlığına kavuşarak istediklerine ulaşır. Bu rüya aynı zamanda bolluk ve bereketli bir ömür işaretidir, kazançtır, her bakımdan huzurdur, çekilen çilelerin bitmesi ve selamete kavuşmadı. Öte yandan rüyada defter görmek sayfası da ilginizi çekebilir.

Rüyada ölmüş olduğunu ve amel defterinin sağ eline verildiğini görmek Allah’ın emirlerine uyan, iyi bir insan olduğunuza işaret eder. Defterin sol eline verilmesi ise günahkar bir olduğunuza rivayet edilir.

“Rüyada Amel Defteri Görmek” için bir yanıt

Rüyayı bir arkadaşım görmüş. Rüyada bir defter varmış orda benim ismim ve Atakan veya Ahmet ismi varmış yani “Lale, Atakan veya Ahmet ilerdeki sevgilimin ismiymiş” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir