Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Amerikan Askeri Olmak

Rüyada Amerikan askeri olmak neye çıkar?

Merhabalar ben Yiğit 14 yaşındayım bekarım öğrenciyim. Rüyamda 3 askeriz çatışma seslerinin oraya doğru yürüyoruz sonra sanırsam Amerikan askeriyiz onlarda öyle beyaz bir şeylerin içine girmiş düşmanları bekliyorlar. Neyse o beyaz şeyden bize de attılar,  içine sığamadım attım, duvarın arkasına saklandım.

Duvarın üstünden atladığımda elimde silah olduğunu fark ediyorum ama silah eski 2. Dünya Savaşından kalma. Neyse duvar meğer evin etrafını çevreliyormuş, ondan sonra kapıdan geçen Almanlara ateş ediyorum,  sanırım düşmanı henüz püskürtemiyoruz. Bir yolun ortasında bekliyoruz. Yüzbaşıdan sniper tüfeği istiyorum ama çok ısrar ediyorum “”lütfen ne olur falan”” o da veriyor ama benim yüzbaşına verdiğim silah çok kötüymüş, onlar düşmanın üstüne gideceğini söylüyorlar “sen de tüfeğini al bir evin çatısına çık ve bize yardım et” dedi, sonra uyandım.

Rüyada Amerikan askeri olmak nasıl yorumlanır?

Yiğt merhaba, gördüğün rüya gerçek hayatta daha bir huzursuzluk yaşadığını, güçlü olmak, problemleri çözmek istediğini ancak içinde bulunduğun kimlik sorunu yüzünden bunda başarılı olmadığını göstermektedir. Burada:

Çatışmak; rüyayı gören kişinin iç dünyasında yaşamakta olduğu bir huzursuzluğu simgeler.

Asker olmak; şu anda zor ve sıkıntılı bir dönem yaşadığınızı ancak sabır ve çabalarınızla bunları atlatıp, başarıya ulaşacağınızı ifade eder.

Amerikan askeri olduğunu görmek; kişinin bir kimlik bunalımı yaşadığını, kim olduğunu ya da ne yapmak istediğini bilmediğini gösterir, güçlü olmak için kendi değerlerinden uzaklaştığını temsil eder.

Rüyanın devamında gelişen olaylar ise sahip olduğun değerlerden uzaklaşıp, kendinle ve çevrenle yabancılaştığın için istediklerini yapmayı başaramadığını anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir