Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Ananas Ağacı Görmek

Rüyada ananas ağacı görmek

Rüyada ananas ağacı görmek kendine güven, hırs ve başarı anlamlarını simgeler. Aynı zamanda konukseverliği ifade eder. Ananas ağacı dikmek ya da ananas ağacı diktiğini görmek cinsel sorunlara çare bulmayı ve kontrolü yeniden ele almayı işaret eder.

Rüyada ananas meyvesi görmek sağlıklı ve başarılı bir yaşam ve hayatta gelişimi temsil eder. Rüyada ananas meyvesi yemek veya ananas yediğini görmek rüyayı gören kişinin yakında bir büyük başarı elde edeceğini ve bu başarının yaşamını olumlu yönde değiştireceğini ifade eder. Rüyada ananas toplamak veya ananas topladığını görmek kişinin verdiği emek, gösterdiği çabaların karşılığını alacağını, kazandığı başarıların meyvelerini toplayacağını ifade eder.

Ananas ağacı nedir?

Ananas (Ananas comosus), ananasgiller (Bromeliaceae) familyasından sıcak ülkelerde yetişen bitki ve onun meyvesi. Anayurdu Güney Amerika’dır. Meyvesi iri, güzel kokulu ve lezzetlidir, üstünde bir demet yaprak vardır. 1555’te Jean de Léry tarafından Brezilya’da bulundu, oradan İngiltere’ye götürüldü, sonra Fransa’da yetiştirildi.

Ananas genelde 1-1.5 metre boylarında, bazen daha uzun olup görünümü parlak uzun mumsu yapraklı bir görünümü olan kısa ve tıknaz kök yapısına sahiptir. Meyve oluşumu sırasında 200’e kadar çiçek oluşturabilme kabiliyetine sahiptir. Çiçekleri bir araya gelerek ananası oluştururlar. Üst kısmında fibonacci dizilimine göre yapraklanma oluştururlar.

Taze olarak tüketilen bu tropikal meyve neredeyse tüm dünyadaki tropikal mutfaklarda kullanılmaktadır. Tüm ya da dilimlenmiş olarak satışa sunulan bu meyve meyve tatlı olarak meyve salatalarında ve kokteyl yapımında kullanılmaktadır. Yoğurt, reçel ve dondurmada da kullanılan tat verici ana unsurlardandır. Kaynak: tr.wikipedia.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir