Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Anı Görmek

Rüyada anılar neye delalet eder?

Rüyada anı görmekRüyamda şuanda çalıştığım şirketin bir yöneticisi benim yaklaşık 17 sene önce kiracı olarak yaşadığım eve  taşınmış. Onu ziyarete gidiyorum, yöneticim elinde bir süpürge ile bahçe kısmında evin önünü süpürüyor. Daha tam taşınmamışlar, mecburi eşyalarını getirmişler, evin boya, badana, tamir ve temizliği bittikten sonra taşınacaklarmış. Ben bir şeye ihtiyaçları var mı? yardımım olur mu? diye yanlarına gitmişim. Yanına yaklaştığımda “amirim hayırlı olsun, bu benim eskiden oturduğum ev, ben burada 5 yıl kadar kirada oturdum, o zamanlar buralar daha güzeldi. Bir şeye ihtiyacınız var mı” diyorum. O da teşekkür edip, yanıma geliyor, elini omuzuma atıp “gel biraz oturalım, dinleneyim biraz” diyor.

Bahçede oturuyoruz ancak oturduğumuzda dut ağacının artık orada olmadığını fark ediyorum, gözümde anılar canlanıyor, ağaçtan yediğimiz kocaman tatlı dutlar, ilk çocuğumuzun doğumu ve bir sürü anı gözümde canlanıyor. Müdürüm “hayrola Nejat, daldın birden” diye seslenince kendime geliyorum. Bu rüya beni çok etkiledi. Normalde hiç aklıma gelmeyen anılarımın rüyada canlanmasının manası nedir? Saygılar.

Rüyada anı görmek yorumu

Nejat merhaba, günlük yaşamda aklına gelmeyen anıların rüyada gözünün önüne gelmesi tamamen kişinin beyin faaliyetleri ve yaşadıkları ile ilgilidir. Anıları hatırlamak için tetikleyici bir faktör olmalıdır; bir koku, ses, görüntü, resim gibi. Günlük yaşamda insanlar o kadar yoğun çalışıyorlar ki neredeyse bunlar hiç yaşanmamakta veya far edilmemkte. Ancak beyin uykuda kendi bildiği gibi çalışmakta ve anıları da canlandırmaktadır.

Rüyada anı görmek gerçek yaşamınızda bir yorgunluk veya bıkkınlık içinde olduğunuzu, geçmişe özlem duyduğunuzu ifade eder. Rüyada bir anısını görmek rüya sahibi kişinin geçmişten ders alarak toplum içinde örnek işler yapması ve büyük bir itibara kavuşmasını işaret eder. Rüyayı gören kişi öyle büyük, zorunlu, hayırlı ve aynı zamanda temiz işler yapacak ki herkes ona büyük bir sevgi ve saygı duyacak, arkasından hep güzel şeyler söyleyecek, dua ve iyi dileklerini ondan esirgemeyecek demektir.

Rüyada iyi anılar gerçek yaşamdaki anlamıyla aynı  yorumlanır. Mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir aileye sahip olacağını, zor zamanları geride bırakacağını, yaşanılan ortamda ortaya çıkan bir sıkıntıya çözüm bulmanız sayesinde herkesin takdir ettiği kişi olacağını ve daha huzurlu bir hayata adım atacağını temsil eder.

Rüyada kötü anılar ise genellikle kamu suçu işlemeye işarettir. Bu rüya bazı zamanlar işlerini layıkıyla yapmadığınızı ve gayri meşru yollardan kazanç sağlayacağını işaret eder. Bazı yorumcular ise haram mal kazanma, iş hayatında yaşanacak bazı zorluklara veya patrondan azar işitmeye işarettir derler.

Rüyada andaç, anmalık, hatıra, iz, izlenim, unutulmayan olaylar, yadigar konuları da aynı manaları taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir