Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Anıtkabiri Görmek

Rüyada Anıtkabiri görmek neye işaret eder?

Ben rüyamda Mustafa Kemal Atatürk Paşa‘yı görmüştüm. Millet başkalarının ellerindeydi. Biz milleti kurtaracaktık. Her neyse Atam beni çağırdı. Ben de çırak gibiydim sanırım. Bana çamurdan bir şeyler çıkarmamı söyledi. Çamurdan görünmüyordu çıkardığım, bakmıyordum çamura. Çıkardığımı cebime koydum. Dedi ki; “Senin onları çıkardığın gibi Devlet’i onların ellerinden alacağız. Şimdi bitki köklerini çıkarmaya çalış. Onlar Devlet’in kökleridir. Onları kopart ki Devlet kurtulsun. Onları birlikte çıkartacağız ve Devleti bu yolla alacağız. Anıtkabiri yıkmaya çalışıyorlar ki öldüğümde rahat olmayayım. Sen İsmet Paşa’yı çağır, birlikte Devlet’i daha kolay alabilelim”.

Atamın üstü başı çamur idi. Rahat değil sanırım orada. Devlet çürüyor biz farkında değiliz bile. Neyse. Sonra üstteki toprak parçasındaki yaprakları çeri çöpü elleriyle sürükledi ve dedi ki ; “Ben bunları aldığım gibi onların elinden Devlet’i kurtarabiliriz. Sen sadece çalış. İleride başaracaksın”. Sonra rüya bitti çok takıldı kafam bu sözlere. Atamı rahat bırakmayanlar inşallah büyük ceza çekecekler.

Rüyada Anıtkabiri görmek yorumu

Anıtkabir terimi ile  Ulu önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı kastedilmektedir.

Rüyada Anıtkabiri görmek, Ulu önder Atatürk’e olan sevginizi ifade eder. Bu rüya alternatif olarak kişinin iç huzuruna kavuşacağı, umutlarının artacağı, yarına güvenle bakacağı günlere işaret ederken aynı zamanda hayatında yapmak istediği bazı şeyleri gerçekleştirme şansı bulacağına yorulur ve kendisi, ailesi ya da ülkesi için yararlı şeyler yapacağına işaret eder.

Rüyada anıtkabiri ziyaret etmek, anıtkabiri ziyaret ettiğini görmek Atatürk’e olan özleminizi, onu çok özlediğinizi belirtir.

“Rüyada Anıtkabiri Görmek” için 2 yanıt

Rüyada Atatürk anıtı görmek
Rüyamda üniversite kampusundeydim, büyük bir hareketlilik gördüm, insanların güzel işlenmiş sandıklar içinde bir şeyler kaçırdığını görüyordum diyordum “altınları kaçırıyorlar” sonra okul müdürünün hayır Atatürk’ün anıtını ve tablolarını götürüyoruz, Türkiye’de her yerde toplanmaya başlanmış, o sırada okula askeri inzibatların ve polislerin, özel kuvvetlerin girdiğini görüyorum, arkasında makam araçlarının ve tam ortasında doblo tipi bir arabanın arka koltuğunda Atatürk’ü görüyorum, ayaklarından göbeğine kadar battaniye ile örtülü bir şekilde oturmuş ve rengi sap sarı şekilde sonra ben bağırarak koşuyorum ona doğru ve insanlara “durun girsinler içeride bir şey yoktur” diyorum çünkü çıkarttıklarından eminim, içerideki anıt ve tabloları. Sonra sayın başbakan ve cumhurbaşkanını görüyorum, Akdeniz sahilinde oturmuş Suriyeyi izliyorlar üzgün bir şekilde ve havai fişekler atılıyor, Suriye’de zafer kutlanıyor. Rüyanın tabirini çözemiyorum, Türkiye Suriye’ye askeri müdahale mi yapacak?

Rüyamda Atatürk’ün mezarını gördüm ama anıt kabirde değil başka bir yerde idi, mezar taşı eski toprağın üstündeki kuru çiçeklerin arasında idi. Bunun manası ne olabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir