Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Annenin Ve Babanın Öldüğünü Görmek

Rüyada anne ve babanın ölmesi neye işarettir?

Rüyamda kendi evimizde oturuyorduk halamlar da vardı. Komşumuz olduğunu bildiğim fakat yüzlerini tam çıkaramadığım bir çok insan vardı. Annem ölüyordu ve ben yanına ulaşamıyordum, bir pencereyi açmam gerekiyor ama bir türlü pencere açılmıyordu, sürekli ağlıyordum annem öldüğü için daha sonra bir kaç kişi daha ölüyormuş ve babamın öldüğünü de görüyorum, ağlamalarım dahada şiddetleniyordu. Sabah olduğunda babamın ölmediğini uyandığını görüyordum, tam annemi görecek iken uyandım. Sizce bu rüyadan ne anlam çıkartmalıyım? rüyada anne ve babanın öldüğünü görmek neye işarettir? hala etkisindeyim çok kötüydü. 18, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada anne ve babanın öldüğünü görmek yorumu

Gerçekte hayatta annesi sağ olan birinin annesinin öldüğünü görmesi iki konuda mesaj verir.
Birincisi; rüyada annenin ölmesi, anneyi suçlama manası taşır. Annenin, bebekliğinde veya çocukluğunda size yeteli sevgi ve şefkati göstermediğini düşünüyor olabilirsiniz.
İkincisi; rüyada annesinin öldüğünü görmek ise yaptığınız hatalardan dolayı büyük vicdan azabı çekiyor ve annenizi sizi dünyaya getirdiği için suçladığınızı işaret edebilir.

Halen hayatta olan babanın öldüğünü görmek, bilinç altında babayı suçlama ifadesidir. Babanın ölmüş olduğunu görmek, Dünyaya geldiğiniz andan bu güne kadar babanın sizi yeteri kadar desteklemediği, yanınızda olmadığı veya sizi takdir etmediği, sizi hayata iyi hazırlamadığı düşüncelerine sahip olduğunuzu, bu düşüncelerin etkisiyle gelecek korkusu yaşadığınızı ifade eder. Babanın mezarı, babasının mezarını ziyaret etmek, iç dünyanızda babanız ile ilgili kopan fırtınaları, vicdan azabı ya da pişmanlıkları işaret eder.

“Rüyada Annenin Ve Babanın Öldüğünü Görmek” için 2 yanıt

Annem bir yerde oturuyor, koca bir kaya sadece annemin üstüne düştü ve annem öldü. Ben onun başında “ambulans çağırın” diye çırpınırken temiz yüzlü bir adam annemin gözlerini kapattı (ama annem gerçekte 20 sene önce öldü), oğlum babası da oda 20 sene önce ölmüştü, aralarında çok bir fark yoktu. 60, Kadın, Dul, Ev hanımı.

Şengün merhaba,
Rüyada rahmetli annenizin yeniden öldüğünü görmeniz aslında gerçek hayatınızda sizi derinden etkileyen bir üzüntünün etkisinden henüz çıkamadığınızı, yaşama karşı bir isteksizlik içinde olduğunuzu simgelemekte ve kendinizi iyi hissetmek, yaşama yeniden sarılmak için olumsuz duygu ve düşüncelerden uzaklaşmanız gerektiğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir