Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Anneyi Ziyaret Ettiğini Görmek

Rüyada anneyi ziyaret ettiğini görmek neye işarettir?

Öncelikle saygılarımı iletirim. Rüyamda bir minibüste değişik fakat rütbesi yüksek olmayan askerler ile bir göreve gidiyormuşuz ama görev esnasında anneme de uğrayacakmışım. O esnada arabada bulunan benden daha üst rütbede bir komutandan izin almışım gibi hissediyorum. Gidilen istikamet manzarası ;
– yol beyaz taştan ama asfalt değil,
– ovalık bir yerden gidiyoruz fakat ova geniş olmasına nazaran bittiği yerden çok yüksek dağlar görünüyor.

Yolculuk esnasında annemi göreceğim için çok heyecanlı ve mutluyum. Belli bir zaman geçtikten sonra annemin evine geliyorum. Gerçek hayatımda annem ile babam ayrı ve annem başkası ile evlendi, ben annemle küs durumdayım. İçimden “inşallah” diyorum, “annemin kocasıyla karşılaşmam” diye Allah’a dua ediyorum. Annemin oturduğu mekan ;
– köy meydanı imiş, fakat meydan o kadar geniş değil
– hava kapalı,
– meydanın sağ arka tarafında bir adet köy kahvehanesi var ve orta yaşlı veya yaşlı bir kaç adam oturmuş,
– yerler çamur gibi,
– ev iki yol ayrımının tam ortasında (kavşak “V” harfi gibi, annemin evi V harfinin çizgi birleşim noktasında yaşıyor gibi), ev köhne, mavi pencereli.

Sonra kapı açılıyor, kapı açıldıktan sonra içerisinin karanlık olduğunu gördüm ve annem çıktı. Onu kucakladım sanki hiç küs değilmiş gibi, ellerini öptüm, oda çok sevindi beni gördüğüne. Annemin elini tekrar tekrar öptüm. Ama özellikle dikkatimi çekti annemin boyu çok kısalmıştı, başında beyaz eşarp vardı. Sonra etraftan başka vatandaşlar meydana doğru gelmeye başladılar. Annem ve bana bakarak bir şeyler konuşuyorlardı. Bende annemin yanında onu gururlandırmak için elimden geldiği kadar dik duruyordum. (üstümde üniformam var) Ancak oradan bir an önce değişik bahaneler üretiyor ve uzaklaşmak istiyordum. Çünkü annemin yeni evlendiği kocası ile karşılaşmak istemiyordum.

Derken meydandaki köy kahvesinden 2. ve 4. dayılarımın kalkıp geldiklerini gördüm ve ikisininde orada bulundukları vede geçmişteki kimi olaylardan dolayı bana karşı utangaç olduklarını hissediyorum. Onları da gördüğüme seviniyorum, ferahlıyorum ama oradan bir an önce uzaklaşmak istiyorum. Dayılarımı öptüm, sonra uyandım. Şimdiden Allah Razı olsun mübarek cumanız kutlu olsun.

Rüyada anneyi ziyaret etmek nasıl yorumlanır?

Merhaba, öncelikle böylesine titiz bir şekilde tüm yarıntılarıyla rüyanızı gönderdiğiniz için teşekkür ederim. Ancak hakkınızda bilgi vermeyi unutmuşsunuz.

Rüyanızda bir çok unsur var kimi olaylar geçmekte ancak rüyanın ana temaları, asker olduğunu görmek, küs olduğunuz annenizi görmeniz, onunla sarılıp elini öpmeniz ve dayılarını görmenizdir. Diğerleri senaryoyu güçlendiren faktörlerdir. Rüyanızdaki konular birbiri ile ilgili ve mantıklı bir uyum var. Özet olarak şu anda uyanık hayatta kimi sıkıntılarınız olduğunu ancak sahip olduğunuz özelliklerle bu sıkıntıları atlatacağını temsil etmektedir.

Rüyada asker görmek zorluklara rağmen başarılı olmak, elindeki işi başarıyla zamanında tamamlamak gerektiği anlamını taşır. Askere gitmek, asker olmak, askere gittiğini, asker olduğunu, askerlik yaptığını görmek, şu anda zor ve sıkıntılı bir dönem yaşadığınızı ancak sabır ve çabalarınızla bunları atlatıp, başarıya ulaşacağınızı ifade eder.

Rüyada anne görmek, annesini, anayı, anneyi görmek doğduğunuz günden bugüne kadar annenizin size verdiği, sizde var olan tüm sağlam karakterleri gösterir. Anneler bizi doyurur, büyütür, korur, bize rehberlik edip bizlere hayat verirler. Bazı insanlar halen kendilerini annelerinin bir parçası (ana kuzusu) olarak görürler ve kendi öz benliklerini bulmaya ve kişiliklerini geliştirmeye çabalarlar. Ana, anneyi, Anneni rüyada görmek bu gelişimin bir parçasıdır. Rüyada anneyi ziyaret etmek aklına takılan bir mesele hakkında annenizin görüş ve düşüncelerine ihtiyaç duyduğunu, bu sayede bu soruna çözüm bulacağına delalet eder.

Rüyada sarılmak insanın öz benliğini ve diğer insanları nasıl kabul ettiğini gösterir. Rüyada birine sarılmak, sarıldığını görmek daha fazla sevgi, daha çok ilgi istediğinizi ifade eder. Rüyada el öpmek genellikle saygı, sevgi, iyi karakter, minnet duygularına işaret eder. Rüyada annenin elini öpmek, aile büyüklerinden birinin elini öptüğünü görmek, güzel ve sıkı aile bağlarına sahip olduğunuzu simgeler. Rüyada dayı , annenin erkek kardeşini, öz dayıyı görmek gerçek yaşamınızda zayıf yönlerinizi tanıma konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunu ifade eder.

“Rüyada Anneyi Ziyaret Ettiğini Görmek” için 3 yanıt

çok çok çok teşekkür ederim.

Gerçekten şu andaki ruh hali ve halihazırdaki durumumu ve aklımdaki yapmayı çok düşündüğüm şeyleri aklımın içindeymişsiniz gibi söylediniz. Şimdi anlıyorumki Allah’ın sizin vesilenizle bana gönderdiği bir mesaj bu.

ALLAHIM SEN NE BÜYÜKSÜN.

teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir