Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Araba Sürmek

Rüyada araba sürmek neye işaret eder?

Geçen gün rüyamda araba sürdüğümü ve şimşek çaktığını gördüm, umarım hemen tabirini yaparsınız. Rüyada kuzenim, ben ve eşi araba sürüyorduk. Direksiyonda oturan kuzenimin eşi. Yol uzadıkça kuzenimin eşinin gözleri zor görüyor ve kaza yapma noktasına geliyor. Kaza oluyor fakat bize zararı dokunmuyor. Sonra direksiyona ben geçiyor ve eve kadar arabayı ben sürüyorum. (gerçek hayatta araba kullanmayı bilmiyorum )

Bir zaman sonra akşam oluyor ve evimize gidiyoruz. Aksam oldu, kuzenim komşuya geçiyor. İlk önce gökyüzüne bakıyoruz ve şimşek çaktığını görüyoruz. Dışarı çıkıyoruz ve gökyüzünden ilk önce 2 tane ateş kıvılcımı bahçemize düşüyor, düştükten sonra biraz duman çıkıyor. Arkasından bir kaç saniye sonra daha çok ateş kıvılcımları bahçemize düşüyor. Işık saçıyorlar. Komsu dışarı çıkıyor ve kıvılcımların altında kalıyor ben ise onu camdan izliyorum. Bu rüyanın yorumu nedir, bilen varsa anlatabilir mi, hala etkisindeyim.

Rüyada araba sürmek nasıl yorumlanır?

Rüyada başlangıçta kuzeninizin eşinin araba sürmesi, araba süren birini görmeniz arabayı süren kişi ile gerçek hayatta olan yakınlığınızı ve ilişkinizi göz önüne alıp, rüyanın verdiği mesaj göre tespit edilir. Tüm bunlardan anlaşılacağı üzere rüyada araba süren birini görmek bağımsızlık ve hayatını kontrol edebilme derecenizi gösterir. Hayatta aktif rol alan, ilerleyen kişileri örnek almanız, onların peşinden gitmeniz gerektiğine yorumlanır. Ancak onun yolu iyi görememesi, örnek alacağınız kişinin de zayıf yönleri olabileceğini göz ardı etmemek gerektiğine tabir edilir.

Gerçek hayatta araba sürmeyi bilmemenize karşılık rüyada araba kullanmanız, yaşamınızın akışına kendinizin yön verme konusunda güçlü bir iradeye sahip olduğunuzu gösterir. Bu konu yaşam felsefeniz hakkında değerli kimi bilgiler vermekte ve hedeflerinize ulaşma konusunda kararlı olduğunuzu simgelemektedir. Aracı eve ulaştırmanız başarıya ulaşacağının işaretidir.

Rüyada görmüş olduğunuz şimşek çakması hayatınızda şu anda bir takım zorluklar olduğunu ve mücadele etmeniz gerektiğine işaret ederken bahçeye düşen ateş kıvılcımları aydınlatma, arınma, dönüşüm, aydınlanma ya da öfke ifade eder. Bunu siz bilebilirsiniz.

Rüyada araba sürdüğünü görmek hayata dair fikirlerini hakkında ipuçları verir. Eğer aracı süren siz iseniz bu durum yaşamınızın gidişine kendinizin karar verdiğini gösterir. Araçta yolcu iseniz sizin hakkında kararları başkasının verdiğine yorumlanır. Burada sürdüğünüz arabanın fiziki durumu çok önemlidir. Temiz, bakımlı ya da yeni bir araba sürmek olumlu anlam taşırken, otomobilin kirli, bakımsız ya da eski olması tersi mana taşır.

Bir diğer önemli faktör ise arabayı nasıl sürdüğünüzdür. Hızlı araba sürmek ya da aracı sert kullanmak ruh halinizde olumsuzluğu gösterir, karşınızda aşılması gereken sıkıntılar olduğunu, bir güven sorunu içinde olduğunuzu gösterir. Buna karşılık otomobili yavaş ya da temkinli kullanmak hayatınızda dengelerin yerinde olduğunu, hedeflerinize emin adımlarla ilerlediğini simgeler. Arabayı geriye doğru sürmek hayatınızda bir takım zararlar olduğunu, geriye gidişi temsil ederken gece araba sürdüğünü görmek içini kapanmaktan vazgeçmek gerektiğine yorumlanır.

“Rüyada Araba Sürmek” için 4 yanıt

Rüyada araba kullanmak görmek
Rüyamda, araba kullanmayı bilmediğim halde araba kullandığımı görüyorum ve frenler bazen tutmuyor ama hiç bir kaza olmuyor. Bu ne anlama gelir?

Nesile, bu konuda bilgi sayfada yer almaktadır. Oradaki açıklama ile mevcut ruh halini bir arada değerlendirip verilmek istenen mesajı tespit etmelisin? Mesajı bulamazsan hakkında detaylı bilgi vererek bize yazabilirsin. Lütfen rüya gönder sayfasını inceleyin.

Rüyada karanlıkta araba sürmek neye işarettir
Merhaba. Rüyamda karanlıkta gece 11-12 gibi ben araba sürerek eve gidiyordum, tam bizim sokağa girecekken karşı sokakta tek başına 2-3 yaşlarında küçük bir kız çocuğu gördüm ve o sokağa doğru sürmeye başladım. Çocuk hızlı bir şekilde benim arabaya geldi ben kapıyı açtım, kucağıma zıpladı ve bana şöyle dedi “Beni annemden kurtar, Ona bir şey söyle beni dövmesin( kızmasında demiş olabilir)”
Sonra dışarı baktığımda çocuğun annesi, iri yari bir kadın uzaktan bana doğru geliyordu ve burada da bu anda bir korkuyla uyandım. Bu neye işarettir? Cevap için şimdiden teşekkürler.
21 yaşında erkeğim, bir ay önce sözlendim ve 2 hafta sonra nişan olacak, düğün seneye olacak. Maddi yönden sıkıntıdayım.

Erkan merhaba,
Rüyada araba sürmek gerçek yaşamda kişiliğinizi oturduğunu, karakterinin şekillendiğini, hayatınızın akışına kendinizin yön verdiğini ifade eder. Rüyada gördüğünüz çocuk ve aranızda geçen konuşmalar ve olaylar ise reel hayatta fazla fedakar biri olduğunuzu, kendinize biraz daha zaman ayırıp sağlığınıza daha çok dikkat etmeniz gerektiğini gösterir. Rüyanız aynı zamanda kendi yeteneklerinizi tam anlamıyla kullanmıyorsunuz anlamına gelebilir, çünkü 2 yaşında bebek bunu hissediyor ve sizden yardım istiyor ancak siz yardım edip etmiyor musunuz net değil..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir