Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Araf Suresi

Rüyada Araf suresini görmek neye delalet eder?

araf-suresiRüyada Araf suresini görmek rüyayı gören kişinin dinine bağlı, ibadetini tam yapan bir insan olduğunu ve yaşamı boyunca düşmanlarına galip geleceğine rivayet edilir.

Rüyada Araf suresini okumak, bir ayetini okumak veya okuduğunu görmek rüyayı gören insanın şansı ve kısmetinin açılacağını, sorunlarının çözülüp borçlarının biteceğini, hastalığının iyileşeceğini ve önüne tertemiz, bembeyaz ve yeni bir hayat dönemi çıkacağını temsil eder. Rüyayı göreninin Allah’ın yardımına sahip olacağına rivayet edilir.

Rüyada Araf suresini duymak, dinlemek ise tüm dualarınızın kabul olacağını, işlerinizin rast gideceğini simgeler. Bu rüya aynı zamanda rüyayı görenin kurtuluşa ereceğini ve Allah’ın lütfu ile karşılaşacağını ifade eder. Karşısına çıkacak büyük bir kısmet olarak anılır ve rüya sahibi kişinin kaderinin yüzüne güleceğine işaret eder.

Araf suresi

A’raf suresi veya A’râf Sûresi Kur’an-ı Kerim’in yedinci ve Bakara Suresi ile Şu’ara Suresi’nden sonra en fazla ayet içeren üçüncü suresidir.

A’raf Suresi Mekke’de indirildiğine inanılmaktadır. 206 ayettir. İbn Abbas ve Mukatil’den yapılan bir rivayete göre 163-172 ayetleri Medine’de inmiştir. İslam dininde var olan Araf kavramından ve Araf’ta bulunanlardan, bu surenin 46-50 ayetlerinde bahsedilir. Bu nedenle sureye A’raf Suresi denmiştir.

Surede İslam dini itikadına (din esaslarına) ve diğer dini hükümlere ait birçok temel bilgi ve emir bildirilmektedir. Ayrıca bazı peygamberlerin kıssaları ve topluluklarının durumlarına dair tasvirler içerir.

Kaynak: Vikipedi

“Rüyada Araf Suresi” için 3 yanıt

Bugün sabah 06.30 sıralarında gördüğüm rüyada ikiz 2 oğlan çocuğu ellerinde bir kağıt parçasını bana uzatarak beni evlerine götüreceklerini söyledi. Kağıdı okudum, içerisinde “araf gitti, ölüm geri geldi” yazısı vardı. Çocukları gönderdim ve oraya gitmedim. O sırada 3.cü bir kişi türedi ve konuşmaya tutarak bazı sokaklardan geçirerek götürülmek istenen yere geldiğimi farkettim. Orada cüsseli 2 kadın duruyordu ve bana sözlemleriyle zarar vereceğini anladığım için koşarak kaçmaya başladım. 3. cü şahıs yakalamak için peşime düştü, elini ensemde hissetiğim an elimle elini geri ittim ve uyandım. 62, Erkek, evli, emekli.

Değerli okurum, rüyanız gerçek hayatta yaşam sevincini azaltan belki de umutlarınızın tükenmesine yol açan bazı şeyler yaşadığınızı ya da tanık olduğunuzu simgelemekte ve bu durumun sizi karamsarlığa ittiğini temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir