Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Ardıç Ağacı Görmek

Rüyada ardıç ağacı görmek nedir?

Rüyamda kız arkadaşımla yan yana olarak bir ardıç ağacı üstündeydik,  ben ağacın üstündeki tahtaya yatınca kız arkadaşımda kolumla göğsümün üstüne yattı rüyamda . Bunun anlamını rica etsem yazar mısınız. Lütfü.

Rüyada ardıç ağacına çıkmak yorumu

Lütfü selam, Ağaç üstüne çıkmak, ağaca çıktığını görmek Çoğalmak, Artmak, İlerlemek anlamı vardır. Bakınız rüyada ağaç yorumu. Rüyada ardıç ağacı görmek üzüntü ve bunalımlı koşullardan sonra mutluluk ve zenginlik anlamına gelir.

Ardıç ağacı hakkında

Ardıç, servigiller (Cupressaceae) familyasından Juniperus cinsine ait iğne yapraklı ağaç ve çalı formundaki taksonların ortak adı. Üremesi için bir başka türe bağlı olabilmektedir. Ardıç tohumları yere dökülür ancak bu tohumlar bir ardıç kuşu tarafından yenmedikçe çimlenme gerçekleşmez. Ardıç kuşunun sindirim sisteminde ardıç ağacının tohumlarının kabukları açılır. Ardıç kuşu dışkısı ile birlikte toprağa karışan tohumlar kolayca çimlenir.

Şaman Türkmen’lerde ve Bektaşi – Alevilerde kutsal olarak kabul edilen bir ağaçtır. Dallarına bez baglanarak dilek tutulur veya dalları tekkelerde tütsü olarak kullanılır. Türkiye’deki en eski ardıç ağacının Konya, Taşkent Alata (Balcılar)’da bulunduğu iddia edilmektedir. Bu iddiaya göre bin veya 2300 yaşında olan bu ağaca yöresel olarak ağıl ağaç denilmektedir.

Ardıç tohumları pek çok hastalığın tedavisinde “bitkisel ilaç” olarak yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Ardıç tohumları yemeklere koku ve tat vermek maksadıyla da kullanılırlar – özellikle yağlı et yemeklerinde yemeği “hafifletmek”te de çok yararlıdır. Kaynak: tr.wikipedia.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir