Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Arı Beyi Görmek

Rüyada arı beyi görmek neye delalet eder?

Rüyada arı beyi  görmek bulunduğunuz mevkide yükseleceğinize, saygınlığının artacağına, maddi ve manevi gelişime işaret eder. Rüyadaki bey arı alternatif olarak gerçek hayatta aile büyüğünüz  birisinin yapacağı yardım sayesinde iş yaşamı ve aile yaşamında çok büyük ileri adımlar atacağını, bu ilerleme sayesinde oldukça büyük başarı kazanacağını, çok hayırlı gelecek ve güzel olacak işler yapacağını ve büyük karlar elde edileceğini gösterir.

Rüyada ölmüş arı beyi görmek kötü bir rüyadır ve iş yaşamında çok büyük bir heves ile başlanan ve büyük umutlar beslediğiniz bir girişimin hayal kırıklığı ile sonuçlanacağını simgeler ve tam bir iflas yaşamamak için zarardan en kısa sürede dönmek, ondan sonra toparlanmaya çalışmak gerektiğine yorulur.

Rüyada arı beyi öldürmek buda çok kötü bir rüyadır. Çünkü arı Allah’ın yarattığı mucizevi varlıklardan biridir. İnsan aklının alamadığı özelliklere sahiptir. Böylesine değerli bir hayvanı öldürmek hem gerçek hayatta günah ve yazıktır, hem de rüyadaki anlamı negatif şeylere işaret eder rüyayı sahibinin Allah yolundan uzaklaşıp hatalı ve çok tehlikeli yollara gireceğini, sonunda çok büyük zarara uğrayacağını temsil eder.

Arı bey nedir?

Rüyada arı beyi görmekKraliçe arı, ana arı ya da arı beyi; genellikle bal arısı kolonilerinde görülen; yetişkin, çiftleşmiş dişi arı. Genellikle bir kolonide tek bir kraliçe bulunur ve kolonideki arıların çoğunun (bazen hepsinin) annesidir. Kolonideki işçi arılar tarafından larva halindeyken seçilir ve cinsel olgunluğa erişene kadar arı sütü ile beslenir. Kraliçe arı kavramı zaman zaman -bal arısı olmayan- bazı sosyal arı cinslerindeki baskın dişiler için de kullanılır.

Ana kraliçe, yeni bir koloni kurmak için arı sürüsü ile birlikte ana koloniden ayrıldığında, kuluçkadan çıkan ilk kraliçe adayı diğer kraliçe adaylarını yok etmeye çalışır. Eğer iki kraliçe adayı aynı anda kuluçkadan çıkarlarsa ölümüne dövüşürler. Kraliçe -kolonideki genetik çeşitliliği muhafaza etmek için- genellikle birden fazla (poliandri) erkek arı (dron) ile havada çiftleşir. Bu çiftleşme uçuşları art arda birkaç gün tekrarlanabilir. Daha sonra kraliçe yumurta bırakmaya başlar ve -yeni bir koloni kurmak amaçlı uçuşlar haricinde- kovanı terketmez. Normalde kraliçenin döl kesesinde (spermateka) hayatı boyunca bırakacağı tüm yumurtaları dölleyecek kadar sperm bulunur. Dronlar çiftleşme esnasında ölürler.

Ana arı, dron (erkek arı) hücresi denen hücrelere döllenmemiş yumurtalar bırakır.[3] Ana arının çiftleşmesine diğer arılar izin vermiyorsa veya sperm kesesi boşaldıysa ana arı işçi arı hücrelerine de döllenmemiş yumurtalar bırakabilir. Döllenmemiş yumurtaların erkek arılara dönüşme sürecine partenogenez denir. Bazen bir koloni kraliçesiz kalır ve yeni kraliçe yetiştirmekte zorlanır. Bu durumda “yalancı ana” olarak da bilinen[4] bazı işçi arılar erkek arı yumurtası bırakmaya başlarlar. Yalancı anaların görüldüğü bir koloniye gerçek kraliçe yerleştirmek oldukça zordur.

Kraliçe arılar 5 seneye kadar yaşayabilirler. Bununla birlikte pek çok arıcı her sene veya iki senede bir kraliçeyi değiştirir. Kraliçe kazara öldüğünde veya yumurta bırakması yavaşladığında işçi arılar yeni bir kraliçe adayı (supersedure) yetiştirmeye başlarlar. Yeni kraliçe kuluçkadan çıktığında -yeni bir koloni kurulmadığı halde- çiftleşmeye ve yumurta bırakmaya başlar. Yeni kraliçe ana kraliçeyi görmezden gelir ve ana kraliçe bir süre sonra ortadan kaybolur. Kaynak: Vikipedi.

“Rüyada Arı Beyi Görmek” için 2 yanıt

Evde arılar görmek ve korkmak
Oncelikle yorum icin simdiden tesekkurler. Ruyamda arilar gordum, hemde cok fazla, bir yere 4-5 tane konmuslar evin tum odalarinda varlar ve bende korkuyorum, kendi odama degilde kardeslerimin odasina saklaniyorum, bagiriyorum. Annem telefonla konusuyor, arilari goruyor ama hic bir sey yapmiyor, sadece bana “oldur” diyor ve cok sevmedigim hatta nefret ettigim teyzemde bizde oluyor oda soyleniyor. Arilar birden bana cok suratli geliyorlar, bende korkuyorum odalari geziyorum fakat kendi odama giremiyorum.Yorumlarsaniz sevinirim.

Jale selam, günlük yaşamda arılar sıkı çalışma ve çalışkanlığı ifade eder. Rüyada arı görmek ise zenginliğe, iyi şansa, uyuma, yaratıcılığa ve mutluluğa delalet eder. Rüyanın devamı ise bu güzelliklere kavuşabilmek için sana kötülüğü dokunabilecek kimselerden uzak durmak gerektiğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir