Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Aritmetik Görmek

Rüyada aritmetik görmek ne demektir?

Merhabalar. Ben şu an üniversite sınavına tekrar hazırlanan bir kızım. Rüyamda istediğim bölümü kazanamadığım için öğretmen olduğumu gördüm. “Olsun, bir yıl öğretmenlik yaparım. Bu süre zarfında sınava tekrar hazırlanır, tıp kazanırım.” diyorum. Öğretmenlikteki ilk yılımı geçireceğim okula gidiyorum. Diğer öğretmenlerle ve müdürle tanışıyorum. Müdür bana ders programımın, ismimin ve soyadımın yazdığı bir kaç tane yaka kartı veriyor. Benim gibi meslekte yeni bir öğretmen daha var, sınıfta onunla beraber duruyoruz.

O öğretmenin anlattığı konuyu bitirmesini beklerken ben de ne şekilde anlatırsam matematiğin daha eğlenceli hale geleceğini düşünüyorum, 5. sınıfa giden çocuklar için. Sonraki dersim boş olduğu için bir telefon konuşması yapıyorum bahçede. O sırada müdür gelip herkese dersine gitmesini söylüyor benim dersimin olmadığından habersiz. Okul çıkışı annemin yanına öğretmen olarak işe başladığım müjdesini vermeye gidiyorum. Mutluyum çünkü sonunda beni çalışırken görmelerine sevineceklerini düşünüyorum.

Sonra rüyam birden değişiyor ve dayımın orta okula giden küçük oğlunun ölüm haberini alıyorum. Bu haber inanılmaz acı veriyor ve hemen dayımın kızıyla konuşuyorum baş sağlığı dilemek için. Herkes ağlamaktan helak olmuş durumda. Sonra bana kuzenimin ölüm nedeninin aslında yarasının mikrop kapması sonucu oluşan enfeksiyon olduğu söyleniyor. Bundan önce ölüm nedeni olarak ne söylendiğini ya da neden yaralandığını hatırlayamıyorum. Kuzenim hiç de aklımda yokken rüyama girdiği için şaşkınım açıkçası.

Bu iki rüyamı yorumlar mısınız acaba? Teşekkür ediyorum şimdiden. 20 yaşında bir bayanım, öğrenciyim. Ruh halim normal. 20, Kadın, Bekar, Öğrenci

Rüyada aritmetik öğretmeni olmak yorumu

Değerli arkadaşım,

Birinci rüyanın ana unsuru kendini aritmetik öğretmeni olarak görmendir ve rüyada matematik öğretmeni olmak, olayların doğru analizi, önceliklerin tespiti konusunda çevrene yardımcı olacak, onlara rehberlik edecek seviyede gelişmiş yeteneğe ya da tecrübeye sahip olduğunu ifade ederken rüyanın devamında gelişen olaylar zaten bu özelliğinin farkında olduğunu, ne yapman gerektiğine emin olduğunu temsil etmektedir.

İkinci rüyanız ise hedeflerine doğru ilerlerken ani bir karar değişikliği yaşayacağını, bir şeye son verip yeni bir hedefe doğru ilerleyeceğini anlatmaktadır. Lütfen düşüncelerini ve ilerideki gelişmeleri buraya ekler misin? Başarılar dilerim.

“Rüyada Aritmetik Görmek” için bir yanıt

İyi günler, rüyamda belirli zamanlarda matematiksel olaral sayıları katlarını görüyorum mesela; 3-6-12-24 diye katlanarak gidiyor. bu rakamlar milyarlara kadar gidiyor sabahları kalktığımda ise çok fena bir baş ağrısı oluşturuyor. bu ne anlama gelmektedir. cevaplarsanız sevinirim . teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir