Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Arıza Görmek

Rüyada Arızalı Bir Şey Neye İşaret Eder

Ben rüyamda 2 arkadaşımı gördüm, bunlardan bir tanesi tanıdık bir tanesi de sevdiğim çocuğun kuzeni idi ve üçümüz evde oturuyorduk. Otururken sevdiğim çocuk arkadaşımı telefonla aradı, sevdiğim çocuk arkadaşımdan beni istedi, arkadaşım telefon bana verdi, sonra “telefonum arızalı, elinle telefona sıkıca bastırırsan ses geliyor, yoksa ses gelmez” dedi. Ben heyecanla telefonu elime aldım ama ses gelmiyordu. Sevdiğim çocuğu çok özlemiştim, sesini duymaya can atıyordum ama sesi gelmiyordu. Arkadaşımın dediği gibi telefona elimi bastım ama ses yine gelmedi. İçimden “tam sevdiğim çocuk benimle konuşmak istedi, ama telefon arızalı, ne kadar şanssızım” dedim.

Telefonu arkadaşıma geri verip ağlayarak balkona gittim, arkadaşım “nereye gidiyorsun” diye sordu, bende “benim hiç şansım yok, sevdiğim çocuk benimle konuşmak istiyor, telefon arızalı” dedim ve balkona doğru ilerledim, doya doya ağlamak için.

Balkonun kapısını açtığımda kendimi bir hastanede buldum. Sevdiğim çocuk hastanedeydi,  Ona “kaç gün okula gelmedin, ne oldu sana” dedim. O da bana “evet, okula gelmedim, çok hastaydım, hastanedeydim” dedi. Onu orada görüp sesini duyduğuma sevinmiştim, ama hasta olduğuna üzülmüştüm. Sevdiği çocuğu hasta görmek ne demek?

Rüyada Arıza Görmek Yorumu

Sevilay merhaba, hakkında bilgi vermemişsin, ama yazdıklarında yaşının 15 ile 17 arası olduğunu düşünüyorum. Çünkü senin yaşında genç kızlar bu tür rüyaları görürler, yani sevmek, sevilmek, sevdiği çocuğu görmek tarzında rüyalar. Görmüş olduğun rüya temel olarak yaşamında bazı iletişim sorunları yaşadığını, kendini doğru ifade edemediğini anlatmaktadır. Çünkü rüyada arızalı bir şey görmek görülen nesnenin niteliği ile açıklanmakla birlikte genel olarak yolunda gitmeyen bir şeye delalet eder. Sen rüyanda arızalı telefon görüyorsun ki bunun manası iletişim alanında bir aksaklığı işarete der.

Çok ilginç bir şekilde kendini hastanede bulman ise iyileşmeye işaret olup büyük ihtimalle yaşadığın iletişim problemini üzerinden atacağını temsil etmektedir. Rüyada sevdiği çocuğun hasta olduğunu görmek rüya sahibinin sevgilisi yüzünden bir acı çektiğini ifade eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir