Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Arkadaşınla Okula Gittiğini Görmek

Rüyada arkadaşınla okula gitmek neye işaret eder?

Rüyamda şu anda sınıf arkadaşım, aynı zamanda sıra arkadaşımla birlikte okula gidiyoruz. Okulun koridorları halıyla kaplı, içi kreş gibi. Herhangi bir katta duracakmışız, 4. kata gelince ben sevdiğim çocuğu görüyorum,(gerçek hayatta) sonra “burada duralım” diyorum. Sonra arkadaşımın olmadığını görüyorum, ayağıma benim için çok büyük olan deri erkek ayakkabıları giyiyorum. O çocuk ayakkabıyı giydiğime inanmıyor, o koridorun sonunda, ben başındayım. Yanıma gelirken sol ayağını giymiş gibi yapıyorum, giymediğim halde giydiğime inandırıyorum.

Sonra küçük bir odada tanıdığım birinin yüzünü görüyorum, rüyada değilmişim gibi acaba bunu nereden tanıyorum diye düşünüyorum, o insan da gerçekte de tanıdığım ama nereden olduğunu bilmediğim biri. Sevdiğim çocukla epey vakit geçiriyoruz, o kısımların tamamını hatırlamıyorum. Sonra birlikte balkona çıkıyoruz, omuzlarımız birbirine değecek şekilde yan yana duruyoruz, aşağıda da arkadaşımı görüyorum. Arıyorum, sonra sesleniyorum, beni duyuyor. Sonra rüyamda orayı da atlıyorum, kendimi evin penceresinden dışarı bakıp sevdiğim çocuğu beklerken görüyorum. Yanında bir sürü arkadaşı var ve normalde olmadığı kadar yakışıklı. Bizim evin kapısını bir şekilde açtırıyor, benimle konuşuyor. Benimle konuştuğunda artık onun da beni sevdiğine emin oluyorum rüyamda.

Sonra başka bir rüyaya geçiyorum, bizim okulun aşırı sinirli idarecisi, benim tanımadığım, o idarecinin de hiç sevmediği bir kızla üçümüz küçük kırmızı bir topla oyun oynuyoruz. Oyunu ben kazanıyorum, sonra aşağıda sevdiğim çocuğun sınıfının olduğu yere el sallıyorum.(çocuğa sallıyorum daha çok) Bu oyunu balkonda oynuyoruz, büyük, geniş ve epey yüksekmiş. Sonra ben o idarecinin sırtına topu atıyorum, yanımdaki kızın yaptığını sanıp ona bağırıyor, sonra ben yaptım diyorum bana hiçbir şey söylemiyor. Başka bir rüyada(aynı rüya içinde) annemin uzun zamandır gizli tuttuğu bir oda görüyorum. Odanın içinde piyano ve gramofon var. Anneme bunca zamandır benden sakladın mı? diye kızıyorum, bunları nereden bulduğunu soruyorum, o da eski gemileri çok sevdiğini söylüyor. Piyanoyu ve gramofonu gemiden almış. Oda küçücük ama merdiveni de var. Duvarları koyu mavi ve ben buna şaşıyorum, çünkü şu anki evimizi beyazdan başka renge boyamazlar. Sonra bakıyorum merdiven kitaplarla kaplı, o kitaplar duvara mavi ışık yansıtıyor. Kitapları en az babam kadar seven kuzenim de o merdivenlerden çıkıyor, ben sadece odanın bu kısmını görüyorum, yukarıya çıkmıyorum. Son olarak da yıllar önce gördüğüm bir rüyanın gizli yerini bu rüyada keşfediyorum. Hatta daha önce bir kez değil, birkaç kez daha görmüştüm. Oraya girmeyi hep istemişim, bu sefer giriyorum. Uzun ve aydınlık bir koridoru var.

Sonra izlediğim bir filmin kesitlerini görüyorum (rüyamda izlediğim) Gerçek hayatta filmin hoşuma giden yerlerini kaydederim ve ablam mı artık her neyse ama benim için hayati önem taşıyan birinin de aynı filmden nereleri kaydettiğine bakıyorum. Onun iç dünyası benim için son derece önemli. Sonra bir ayakkabı mağazasında görüyorum ablamı, topuklu ayakkabı deniyor, pembe ve çizgili. Mağazanın içi de hafif loş. Sonra onun beni bırakıp gittiğini ve onun denediği ayakkabıyı tam olarak aynı yerde denediğimi ve terkedilmiş hissettiğimi hatırlıyorum. Sonra bu da geçiyor, başka bir rüyayı ablamın gözünden görüyorum. Aydınlık bir mağazada elbise deniyor ve şunu söylüyor: Su yeşili ayakkabının üzerine hangi renk elbise gider? Sonra kesinlikle koyu yeşil rengi tercih edeceğini söylüyor ve ben de aynı anda en sevdiğim rengin bu olduğunu düşünüyorum. (rüya ama gerçekten düşünüyorum bunu, gerçek hayatta en sevdiğim renk koyu yeşil çünkü.) Sonra koyu yeşil ve sarı boncuklu ışıldayan bir elbise görüyorum, rüyada çok güzel geliyor ama aynı anda gerçek hayatta da bunu asla giymeyeceğimi, çok süslü olduğunu düşünürken uyanıyorum.

Rüyada arkadaşınla okula gittiğini görmek tabiri

Zeynep merhaba, rüyalarınızı rüya gönder sayfasında anlatıldığı göndermenizi ve hakkınızda mümkün olan tüm bilgileri vermenizi istiyoruz. Böyle değerli rüyalar o zaman anlam kazanır, aksi halde sadece genel şeyler söylenebilir. Bu nedenle rüyanı yorumlar kısmından buraya taşıyıp yanıtlamak istedim. Gördüğün rüyanın ana unsuru sevdiğin çocuğu görmek ve okula gitmektir. Ancak şu anda halen öğrenci olup olmadığını bilmediğimiz için orada da sadece genel bilgi verilebilir.

Rüyada sevdiği insanı görmek, sevdiğini görmek, sizin kendinizi olduğunuz gibi kabul ettiğinizi yani kendiniz ile barışık olduğunuzu, kendinizle küs olmadığınızı belirtir. İnsanlar çoğu zaman hep başkalarına özenirler, bunlar şarkıcı, aktör, devlet adamı veya bir sporcu olabilir, iste bu rüya sizin hiç kimseye bir özenti duymayan biri olduğunuzu yani kimseyi taklit etmediğinizi, sizin kendi halinde, kendi kişilik ve karakteri ile mutlu ve tatmin olabilen biri olduğunuzu ifade eder ve kendine değer veren kendi değer yargılarının farkında olan insansınız anlamına gelir. Rüyada okula gitmek ise yeni bilgiler edinmek ve bu bilgilerle hayatınızı yeniden yönlendireceğine işaret eder. Rüyada piyano görülmesi iyidir ve rüyayı görenin yakın bir sürede güzel bir olay ile karşılaşıp sevineceğine işaret eder. Rüyada gramafon görmek bir şeyden hemen sıkılan, maymun iştahlı bir tabiata sahip olan, pek çok iş değiştiren bir yapıda bir insan olduğunuzu ifade ederken gramofon çalmak, gramafon dinlemek, gramofon sesi duymak aynı zamanda değiştirdiğiniz bu işlerden sevdiğiniz konuda olanında çok başarılı olacaksınız manasına gelir.

“Rüyada Arkadaşınla Okula Gittiğini Görmek” için 3 yanıt

Rüyada okul arkadaşlarını görmek
Ben rüyamda okul arkadaşlarımı gördüm. Önce mutluyduk sonra ben üzüldüm. Ama daha sonra barıştık. Acaba bu ne anlama gelir. 2 gündür bunun gibi rüyalar görüyorum .

Rüyanızın açıklaması hakkında geniş bilgi rüyada arkadaş görmek sayfasında yer almaktadır. Oradaki bilgiler ve kendi durumunuzu bir arada değerlendirerek rüyanın verdiği mesajı tespit edebilirsiniz.

Rüyamda eski sınıf arkadaşlarım vardı ama ben ayrı bir sınıftaydım öğretmene arkadaşlarımın yanına gitmek istediğimi söyledim ama izin vermediler ondan sonra kendi sınıfıma girdim ve en yakın arkadaşımın sırada oturduğunu gördüm ne anlama geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir