Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Aşçı Görmek

Rüyada aşçı görmek ne demek?

Merhaba, rüyamda ölmüş olan babamın ünlü bir lokantada aşçı olarak çalıştığını görüyorum. Lokantada geniş bir mutfakta kardeşim ve bende onun yanında oturuyoruz ve onun yemek hazırlamasını seyrediyoruz. Babam tencereye bulgur ve pirinci aynı anda koydu, yanına da fasulye attı, fasulyeli pilav pişirecek imiş, kardeşim “baba fasulyeli pilav böyle pişmez”  diyor.

Bu sırada babam diyor ki “dışarıda domates kamyonu pazar toplanırken yanaşmış bana domates al” diyor, çok güzel domatesler alıyorum, yalnız evden acele çıkmışım önümün açık olduğunu fark edip hemen kapatıyorum sonra alıp lokantaya dönüyorum. Bu arada ben yeni evliyim, rüyamda gördüğüm kardeşimde hastadır, benim rüyamı yorumlarsanız sevinirim iyi çalışmalar.

Rüyada aşçı görmek tabiri

Sıdıka merhaba,

Rüyada lokanta görmek, çok istenilen işin gerçekleşmesi anlamındadır. Rüyada ölmüş babayı görmek babanızdan aldığınız, sizi özel kılan değerleri simgelerken, vefat etmiş babayı görmek aynı zamanda sahip olduğunuz özellikler için sevgili babanıza müteşekkir olduğunuzu, onu çok sevdiğinizi ve özlediğinizi ifade eder.

Rüyada aşçı görmek yeni yapacağınız bir iş, bir davranış, bir eylem sonucu mutlu olacağınızı işaret eder. Rüyada yemek yapan birini, yemek pişiren birini görmek aynı zamanda iş yaşamında çok iyi bir projenin ortaya çıkarılmasına, evinde yapacağı bir yeniliğin büyük mutluluk getireceğine ve yaptığınız çalışma, döktüğünüz alın teri, harcadığınız zamanın çok başarılı olması ve çok yenilikçi şekilde değerlendirilmesi neticesinde beğenilmesiyle bundan maddi ve manevi kazanç sağlayacağınıza, bunların sonunda rahat bir yaşam sürüleceğine, hastalık ve sıkıntıların son bulacağına, sorunlardan uzak kalmaya ve huzur dolu, sağlıklı ve güzel  bir ömür sürmeye işaret eder.

Rüyada aşçı olduğunu görmek yaptığınız işten, bulunduğunuz ortamdan sıkıldığınızın göstergesidir. Rüyada aşçı olmak , aşçı olarak çalışmak veya rüyada aşçı olarak  işe girmek sizin asabi olmanız ve aceleci tavrını nedeniyle bazı zamanlar iyi düşünmeksizin hareket etmek gibi kötü yönünüz olduğunu ve bu sebeple çevresindeki kişileri  üzüp, onları kırdığınızı ve bu yüzden çevrenizdeki insanların sizi terk ettiklerini gösterir.

Rüyada Yemek pişirmek, pişirdiğini görmek aynı zamanda gerçek yaşamınızda yeni sorumluluklar, yeni roller üstleneceğinize bunun sizi mutlu edeceğine delalettir. Bulgur pilavı pişirmek Fırsatlar ve kapılar açılıyor demektir. Kendi hedeflerine ulaşmak için doğru yolda olduğunuzu simgeler. Rüyada domates görmek mevsiminde ise, bolluk ve bereket işaretidir, mevsiminde değil ise; maddi sıkıntı anlamına gelmektedir. Rüyada aşçıbaşı görmek değişim ve dönüşüme işarettir. Rüyada şef aşçı veya aşçıbaşı olduğunu görmek hayatınızın gidişatını belirleyebilecek ve değiştirecek yeteneklere sahip olduğunuzu gösterir, geçmiş tecrübelerinizden önemli dersler aldığınızı ve bunları günlük hayatta kullandığınızı belirtir.

“Rüyada Aşçı Görmek” için 2 yanıt

Rüyada eski iş yerime gitmişim, yeni iki aşçı alınmış, çok aşırı şişmanlar, eski arkadaşlarım geldi yanıma “hoş geldin” dediler, arkadaşımın biri tığın ucunu kırmış göz kapaklarının arasına takmış “bu çok tehlikeli, niye bunu taktın” diyom abla gözlerimin açık kalması lazım ondan taktım diyor, birde alnına oya takmış. Sonra ben merdivenlerden iniyordum, duvar kısmını örümcek kaplamış “bu nasıl bir örümcek ağı” diyorum, elimle dokunuyorum, çekiyorum lastik gibi sünüyor “Allah Allah” diyorum, arkadaşım da “abla o örümcek değil, ince tül” diyor, uyandım, ruh halim iyiydi, içimde bir huzur vardı, rahattım. 42, Kadın, Evli, Çalışıyor.

Kymt selam, gördüğünüz rüya geçmişteki tecrübelerden ders alarak yakında atacağınız adımlarda oldukça başarılı ve mutlu olacağınız günler yaşacağınızı temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir