Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Asker Arkadaşlarıyla Balık Tutmak

Rüyada asker arkadaşlarını görmek ne demek?

İzmir’e asker arkadaşımın yanına gidiyoruz, gider gitmez de bulanık bir nehirde direk yüzmeye başlıyoruz. Daha sonra Hakan “burası iyi değil” incekum gibi bir yer söylüyor ve “buraya gidelim” diyor bizi başka bir yere götürüyor. Orada Diğer asker arkadaşlarımla beraber yüzmeye başlıyoruz, su çok bulanık, arkadaşlarım ve Hakan nehirden balık tutup mangal yapıyorlar ve yemeye başlıyorlar. Bende bana ait balığı soruyorum “seninki şu” diye bir balık gösteriyorlar. Diğer bütün balıkların derisi tazeyken bunun derisi soyulmamış, bu durumu belirtiyorum “bunun da derisini soyun, ben böyle yemem” deyince “sana baykuş verelim” diyorlar ve bir baykuşu tüyleri yolunmuş halde ayaklarını yapıştırıp ateşe koyuyorlar. Ben baykuşun canlı olduğunu sonradan fark ediyorum ve hala nasıl ateşe dayanıyor, bağırmadan kaçmadan diye düşünürken baykuş kıpkırmızı oluyor, bir kor gibi. Hakan’a “şunun kafasına vurun, bu hayvan canlı, acı çekmesin ya da verin çekici ben vurayım” diyorum. Baykuşa Hakan vuruyor ve hayvan ölmüyor, kaçmaya çalışıyor, tüyleri yolunmuş uçamadığından yüksek duvarlara ayaklarındaki yapıştırıcı yüzünden yürüyerek uzaklaşıyor.

Bir anda kendimi arkadaşlarımla balık tutarken buluyorum hem yüzüyor hem balık tutuyoruz, Vural diye bir arkadaşımı görüyorum. O balık tutamıyor ve ben ona yardım edeyim derken oltayı atıyorum, suyun altına da bakıyorum biraz, balıklar benim attığım oltaya doğru kalabalıklaşıyor ama ben oltayı çekiyorum. O atıyor balık yok, ben atınca doluşuyorlar bende geri çekiyorum. Sonra bakıyorum ki attığım oltaya bir maymun geliyor, suyun içinde Allah Allah diyorum, nasıl bir maymun balık gibi suda yüzer ve oltaya gelir, sonra çıkıyoruz. Hakan bana “sen proje işi yapıyorsun, buranın elektrik işini de sen yap” diyor “iş bende sana verelim” diye ısrar edince “tamam” diyorum.

Sonra yukarılarda toprak zeminde küçük bir kaç ev olan bir yerleşkede buluyorum kendimi. Bir adam geliyor ve tartışma çıkıyor, benim yanımdaki herkesi öldürüyor, tanımıyorum o insanları bana “kimseye söyleme kaç” diyor. Beni de öldürmesinden korkuyorum. Aşağıya doğru giderken kayın pederimi görüyorum, bana yukarıda ölen insanları soruyor, henüz öldüklerini bilmeden, diğer adamda yanımızda ben yalan söylemeye çalışıyorum kayınpederim çok sinirli ve bana inanmadığını hissediyorum.

Sonra diğer adam kayın pederimin yanına doğru yaklaşıp ona bir şeyler söylüyor ve bir pala veriyor. Kayın pederim bana bağırarak elindeki palayı bana doğru fırlatıyor, ben son anda kaçmaya çalışarak yaralanıyorum ama oradan da kaçmaya başlıyorum. Bir yerden kayarak aşağıya iniyorum, İzmirli Hakan’ı soruyorum herkese, oradakiler telaşlı beni görünce hemen İzmir de Hakan da şu tarafta diyorlar. Ben o tarafa aşağıya doğru kaçıyorum, bir nehir görüyorum, yüzmeye çalışırken büyük balıklar görüyorum. Balıklar bana saldırmak istiyorlar ve ben kaçamayacağımı anlıyorum, balıklar beni yakalamak için çok yaklaştıklarında daha önce kızartmaya çalıştığımız baykuş geliyor ve beni götürüyor oradan. 29, Erkek, Evli, Çalışıyor

Rüyada asker arkadaşlarıyla balık tutmak tabiri

Hasip merhaba, bu eşsiz ve çok değerli rüyayı böylesine ayrıntılı bir şekilde bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim. Görmüş olduğun rüya hem içinde bulunduğun ruh halini yansıtıyor hemde yakın gelecek hakkında önemli bilgiler ve herkese ders olacak bilgiler içeriyor.

Rüyada asker arkadaşını görmek olumlu haberler, yeni kurulacak güzel ilişkiler, kaygısızlık anlamlarını simgeler. Asker arkadaşını ziyaret etmek ise yaşamında yeni bağlantılar, yeni insanlarla tanışma ve kaygılarından kurtulma arzusunu temsil etmektedir. Ancak bulanık suda yüzmeniz iyi değildir ve şu anda reel hayatınızda bazı sıkıntılar yaşadığınızı ya da bazı durumlar karşısında sabrınızı zorladığınızı, canınızın sıkılmış olduğunu gösterirken, arkadaşının başka bir yere gitmeyi teklif etmesi ve orada temiz bir denizde yüzmeniz bir dostunuzun ya da arkadaşınızın deste / vesile olması ile bu can sıkıcı durumdan çıkacağınızı göstermektedir.

Arkadaşlarının balık tutması değerli dostlara sahip olduğunu ve  kişisel gelişiminizi tamamlamak üzere olduğunuzu, mutlu günlerin yaklaştığını haber verirken sana istemediğin balığın kalması aslında gelişiminin henüz tamamlanmadığını, daha öğreneceğin / yaşayacağın şeyler olduğunu anlatmakta, sana baykuş pişirmeleri ise bu durumu (öğrenme-tecrübe) teyit etmektedir. Çünkü rüyada baykuş görmek, alim olmayı, bilgiyi ve genel olarak hayat tecrübesini temsil eder.

Kendini arkadaşlarınla balık tutarken gördüğün bölüm, yaşayacağın gelişim sonrasında yaşayacağın huzur, mutluluk ve güzelliklere işaret etmektedir. Rüyada balık tutmak, kişiliğinizin tam anlamıyla geliştiğini, kendinizi tanıdığınızı, hayatta ne istediğinden emin olduğunuzu ve mükemmele ulaşma yolunda ilerlediğinizi, güzel bir iç huzura sahip olup bu huzuru çevrenizle paylaştığınızı, etrafınıza huzur ve mutluluk verdiğinizi ifade eder. Oltaya maymun gelmesi çok ilginç ve bu durum, hayatınızda güzel günlere kavuştuğunuz günlerde kötülüklere karşı dahada dikkatli olmanız gerektiğini anlatmaktadır. Çünkü rüyada maymun görmek aldatma, yaramaz işler ve yalan söze işaret eder. Hakan ile yaptığın iş konuşması o dönemde karşına yeni iş imkanları çıkacağını işaret etmektedir.

Kendini yerleşkede bulduğun bölüm ise hayatta her zaman rekabet, çatışma, anlaşmazlıklar yaşanacağını akıldan çıkarmamak, önemli olanın sakin kalıp, kavgaya girmemek olduğunu hatırlatmakta, kötü insanlardan uzak durmak gerektiğine işarettir.

Rüyanın son bölümü, bu kötü insanlardan uzak durmanın önemini tekrar hatırlatmakta, onlardan uzak durmadığın takdirde o kötü insanların aile huzurunu bozabileceğini, sizleri birbirinize düşürebileceğini temsil etmekte, nehirde yüzerek kaçarken gördüğün büyük balıklar ise kötülüklerden ve kötü insanlardan uzak durduğun sürece büyük kısmetlerin seni beklediğini ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir