Rüyada Askı Görmek

Rüyada askı görmek neye delalet eder?

Rüyada askı görmekRüyamda bir pazarda alışveriş yaptığımı gördüm. Bir kıyafet satan tezgahın önündeyim, renk renk elbiseler dikkatimi çekiyor, bir elbiseyi denemek için tezgahın arka tarafında yapılmış çadır gibi bir yere giriyorum, üzerimdeki kıyafeti çıkarıp bir askıya asıyorum ve askıyı duvar gibi yere takıyorum. Deneyeceğim elbiseyi üzerime giyiyorum ancak elbise küçük geliyor, dışarı sesleniyorum “bu elbise küçük geldi, bir büyüğünü” verin diye ama kimse duymuyor. Çaresiz kendi elbisemi giyeceğim, elimi atıyorum elbisemi astığım askı duvarda yok, yere bakıyorum belki düşmüştür diye, yerde de ben yok. Beni bir telaş alıyor, bu askıya ne oldu, elbisem nasıl yok oldu, ben şimdi ne yapacağım, bu kabin olarak kullanılan çadırdan nasıl çıkacağım diye. Başladım ağlamaya.

Ben orada çaresiz ağlayarak düşünürken biraz vakit geçiyor, satıcı çocuklardan biri gelip çadırın dışından sesleniyor “abla hala deneme bitmedi mi” diye bende biri geldi sonunda diye sevinçle olanları anlatıp, elbisemin kaybolduğunu söylüyorum, dışarıdaki çocuk “abla gözünü seveyim böyle şaka olmaz, çık hadi” diyor, yemin ediyorum, bu yüzden çıkamadığımı anlatıyorum. Çocuk önce inanmıyor sonra inanmak zorunda kalıyor ve bana denediğim elbisenin bir büyüğünü getiriyor. Onu giyiyorum üzerime oluyor ve onu satın alıyorum. Olanları anlattığımda diğer satıcılar da her yeri arıyorlar ve onlarda askının kaybolduğunu görüyorlar.

Rüya esnasında canımın çok sıkıldığını hatırlıyorum, gerçekten kötü bir rüyaydı, bu sizce neyi anlatmak istiyor? İyi bayramlar, saygılar. 29, kadın, bekar, çalışıyor.

Rüyada askı görmek yorumu

Handan merhaba, gerçekten ilginç ve biraz da can sıkıcı bir rüya. Gerçek yaşamda da insan bu tür beklenmeyen bir durum karşısında zor durumda kalabiliyor. Belki de rüyanız beklemediğiniz durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmak gerektiği konusunda ikaz yapmak istiyor olabilir. Rüyada pazara gittiğini görmek rüyayı gören kişinin gerçek hayatında bazı şeylere ihtiyaç duyduğunu ve bu ihtiyaçlarını karşıladığında huzur bulup, rahat edeceğine işaret eder. Rüyada elbise denediğini görmek, rüya sahibinin gerçek yaşamında yeni bir durum ile karşılaştığını ve bu yeni duruma uyum sağlamakta endişeleri olduğunu ifade eder. Denemenin sonunda elbiseyi beğenir ve giyerse bu yeni duruma hemen alışacağını gösterir, karar veremezse yeniliğe hazır olmadığına alamet eder.

Rüyanın geçen askı garip bir şekilde dikkat çekiyor, rüya adeta bu nesne çevresinde dönmekte. üzerinden çıkardığın elbiseyi askıya asıyorsun (askısız da duvara asmak mümkün), sonra askı kayboluyor. Bu askının verdiği mesajın önemli olduğuna işaret ediyor. Rüyada askı görmek rüya sahibi kişinin bir durum ya da bir sorumluluğu yeteri ciddiye almadığına delalet eder. Bu durum durum karşısında daha çok motivasyona veya daha çok cesarete ihtiyaç duyduğunu anlatır. Rüyada elbise asmak bir sorun yada sıkıntının rüya sahibinin başını ağrıttığını ancak kişinin yapacağı doğru şeylerle bu sıkıtıyı atlatıp başındaki beladan kurtulacağına yorulur.

Rüyanın devamında askının ve kendi elbisenin kaybolması, yeni elbise denemek ve almak ise senin olayları (tehlikeleri) önemsememe huyun yüzünden başının ağrıdığını, ancak bunlardan artık ders almaya başladığını ve işlerini yoluna koyup bundan sonra daha dikkatli olacağına delalet etmektedir.

Not burada anılan çamaşır askısı, asacak, çengel, kanca anlamındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir