Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Aslan Kovalamak

Rüyada aslan kovalamak neye işarettir?

Rüyamda 2 katlı bir villadayım, üst katta ailemle ben yaşıyorum, alt katta gerçek hayatta hiç tanımadığım bir adam 2 çocuğuyla yaşıyor.  Kurban bayramı zamanı ve her evin önünde koçlar bağlı, her yer karlı, evin arka tarafı tepelere bakıyor ve tepeler parça parça kar altında olduğundan yeşilli beyazlı bir renk almış. Yine gerçek hayatta hiç tanımadığım birisi komşum imiş ve aslanlar evinin önündeki 3-4 tane kurbanlık koçuna saldırıyor. Büyükçe bir odun bulup bir yandan da korkarak aslanlara vurup uzaklaştırıyorum fakat yalnızca 1 tane koç kurtarabiliyorum.

Eve dönüp kendi kurbanlıklarımı aslan saldırısına karşı korumak için eve almaya karar veriyorum. Bu sırada koçları ölen komşum “aslan değildir o kurttur, aslan ne arar burada” diyor. Onun koçunu ve benim koçumu eve sokmak üzereyken evin arkasındaki karlı tepeden aslanlar kükremeye başlıyor. 3-4 tane aslan, en önde kocaman sarı-kahverengi yeleli erkek aslanın peşinden evimin geniş arka bahçesine giriyor. Komşuma “gördün mü aslan mıymış kurt muymuş” diye hayıflanıyorum ve içeri giriyoruz. Bir süre sonra aslanlar bahçeyi terk ediyor. 1-2 dakika geçmeden bahçeden bir “imdat” sesi yükseliyor.

Arka bahçede bir havuzumuz varmış ve alt komşumuzun küçük kızı orada boğuluyormuş. (gerçekte böyle bir komşum yok, bu insanları gerçekte tanımıyorum fakat rüyamdaki kız 8 yaşındaymış, sanki tanıyormuşum gibi yaşını bile hatırlıyorum) hemen üzerimden kazağımı çıkartıp havuza atlıyorum ve tek hamlede kızı alıp çıkıyorum. Kızı sol kolumla belinden kavrayıp baş aşağı v pozisyonu aldırıyorum, ilk yardım eğitiminde öğrendiğim gibi. Sol elim kalbinin üstünde ve kalbinin attığını hissediyorum. Kız çırılçıplak ve midesinin su dolu olduğunu hissediyorum. Sağ işaret parmağımı boğazına sokup kusturuyorum, sürekli kusuyor ama kustukça kalp atışları yavaşlıyor. O sırada babası “kim kurtulacak mı” diye ağlıyor ve kalp atışları yavaşlıyor demek istiyorum ama diyemiyorum, onun yerine “ambulans çağırın” diye bağırıyorum ve ambulans hemen geliyor. Ambulanstaki doktor “bebekler bu dünyaya çok istedikleri için değil, merak ettikleri için gelir” diyor, bir anlam veremiyorum ve o esnada uyanıyorum.

Bu arada havuz klasik damla şeklinde bahçe havuz fakat bayağı derin, su çok berrak fakat havuzun içinde siyaha yakın çok koyu yeşil bir fayans kaplaması olduğundan uzaktan bakınca su yosunluymuş gibi gözüküyor, suyun berrak olduğunu ancak yanına vardığımda anlıyorum. Yapacağınız yorum için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Takma isim :kamil
Yaşınız :29
Cinsiyetiniz : erkek
Medeni durum : bekar
Mesleğiniz : teknisyen
Ruh haliniz : sıkıntılı

Rüyada aslan kovalamak nasıl yorumlanır

Kamil merhaba, rüyanızı böylesine detaylı gönderdiğiniz için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Ancak rüyanızda bir bütünlük yok, çok farklı konularda değişik mesajlar veriyor. Bu durum gerçek yaşamınızda bir parçalanmışlığı işaret etmektedir. Yani aynı anda birden fazla şeyi düşünmek, bir çok konuyla uğraşmak gibi ve bu durumunda size yorgunluk ya da bıkkınlık hissi taşımanıza sebep olduğunu gösteriyor. Bu bu konulardaki bilgileri kısa kısa anlatacağım. Verilen mesajları siz tespit edeceksiniz.

Rüyada aslanın başka bir hayvanı kovaladığını ya da boğduğunu görmek, Kendine güvenen, güçlü bir karaktere sahip bir insan olduğunuz için, hayatta her zaman başarılı olacaksınız manası taşır. Rüyada aslan kovaladığını görmek, gören kişinin gerçek hayatında kendisinde güçlü rakipleri ile bir mücadele içinde girdiğini ve üzerindeki korku ve çekingenliği atarak onları yenmeye, galip geleceğine işaret eder. Bu rüya alternatif olarak birilerinin desteğini alarak yaşadığı sıkıntılı bir durumdan çıkıp, murada ermeye de işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada havuzda boğulmakta olan kızı kurtardığını görmeniz gerçek hayatta yakın zamana kadar ihmal ya da göz ardı edildiğinizi gösterirken kendi çabanızla bu ihmalin ya da gözardı edilmenin ezikliğini üzerinizden attığınızı simgelemektedir. Rüyadaki diğer olaylar ve unsurlar senaryoyu zenginleştirme manası taşımakta bir mesaj vermemektedir. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada aslan görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Aslan Kovalamak” için 2 yanıt

Rüyada aslan vurmak
Rüyamda bizim köyü aslanlar basmıştı ve bana verilen tüfekle ilk attığımı vurdum. Sonraki attığımda ise ıskaladım. çünkü aramızda demir parmaklıklı bir kapı vardı ve vurmak çok zordu. bu ne anlama geliyor acaba.

Rüyada aslan görmek, yüksek mevkideki insanlarla dostluk kurulacağını gösterir. Bu rüya aynı zamanda Kendinize güvenen, güçlü bir insan olduğunuz için, hayatta her zaman başarılı olacaksınız demektir.
Rüyanızda aslan saldırısı görmek, saldırıya uğramak, düşmanlarınız tarafından yenilecek onların emri altına gireceksiniz demektir.
Rüyada aslan öldürmek, aslan öldürdüğünü görmek, her alanda başarıya işaret eder;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir