Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada At Görmek

Rüyada at görmek neye işarettir?

Rüyada at görmek uyum, sadakat, kuvvet, güç, dayanıklılık, erkeklik ve cesaret sembolüdür. Ayrıca güçlü fiziksel enerjiyi temsil eder. İçinizdeki vahşi güçleri kontrol altında tutmanız gerektiğini temsil eder. Rüyada at görmek konusunda hem İslami rüya tabiri, hemde bilimsel yorumu at görmeyi genellikle murada ermek anlamında açıklar. Bu tüm dünyada kabul görmüş açıklamadır. Ancak atın durumu, cinsi, rengi ve rüyada gelişen olaylara da dikkat etmek, onları göz öne almak gereklidir.

Rüyada at sevmek veya bir atı okşamak yaşamınızın tüm yönleri arasında mükemmel bir uyum yakaladığınızı, çevrenizi bir ışık gibi aydınlattığınızı, bu yolda ilerlediğiniz müddetçe tüm mutlulukların sizinle olacağını gösterir. Rüyada at almak veya at satın aldığını görmek günlük yaşamınızda çevreniz tarafında aşırı güçlü olarak algılandığınızı ( gerçekte böyle değilse bile ) ve bu durumun kimi kişileri rahatsız ettiğini ifade eder. Vahşi at görülmesi kontrolü dışında gelişecek olaylar ya da kendi tutkularını dizginlemek için bir uyarıdır. Amerikan yaban atı Mustang görülmesi de bu anlama gelir.

Heybetli bir at görmüş olmak büyük bir işin başına geçmeye ve mutluluğa delalet eder. Yüklü at üzerinizde fazla yük olduğunu, yorulduğunuzu, dinlenme ihtiyacınızı simgelemektedir. Savaş atı görmek düşmanın zararına uğramayacağına, bir tehlikenin size zararı dokunmadan geçeceğine delalettir. Hasta at, hastalanmış at görmek bir dostunuzun, sevdiğinizin sağlık durumu hakkında sizi uyarmaktadır. Rüyada attan kaçmak veya bir atın sizi kovaladığını görmek çevrenizde bulunan ve sizi fazlasıyla etki altında tutan bir erkeğin (babanız, kocanız, ağabey, erkek arkadaş, amir veya patron olabilir) daha da güçlenmesinin sizi endişelendirmeye başladığını simgeler.

Rüyada ata binmek ne demektir?

Rüyada ata binmek, ata bindiğini görmek büyük hayalleriniz olduğunu ve hayatta çok fazla güce ulaşacağınızı ifade eder. Siz yeteneklerinize güvenip, yapmanız gerekenleri yerine getirdiğinizde yüksek bir pozisyona ya da güçlü bir konuma geleceğinizi haber verir. Ata binen birini ya da birisinin ata bindiğini görmek bu rüya çok önemlidir ve yaşamınızda bir bütünlük eksikliğini temsil eder. Gizli yollarla ya da başkalarının başarısızlığına dayanarak başarıya ulaşma huyunuz varsa bundan vazgeçmenizi tavsiye eder. Kendinin ya da başkasının atı kontrol edememesi kontrolsüz at binmek, tutkularınıza kapılmış, onların peşinde sürükleniyorsunuz anlamı taşır.

Rüyada attan düşmek nasıl yorumlanır?
Rüyada attan düştüğünü görmek reel hayatında daha az kibirli, mümkünse kibirsiz olmak gerektiğini işaret ederken, attan düşen birini görmek, kibirli davranışınız yüzünden attan düşen bu kişi gibi sizinde bulunduğunuz mevkiden düşebileceğini işaret eder.

Rüyada konuşan at görmek neye işaret eder?
Rüyada konuşan at görmek veya bir atla konuşmak ya da atla konuştuğunu görmeniz daha yüksek bilgi anlamına gelir. Atın ne söylediğine veya atla ne konuştuğunuza dikkat edin, konuşmanın önemini düşünün, çok değerli bilgiler verebilir. Çünkü at dost demektir, dost bazen acı olsa da her zaman doğruları söyler.

Rüyada renklerine göre atların manası

Rüyada beyaz at görmek ne anlam taşır?
Beyaz renkli at görmeniz saflık, refah ve faydalı işler yapmak anlamına gelir. Eğer beyaz bir at tarafından takip ediliyorsanız, iffetli bir kelime oyunu olabilir . Belkide samimiyet ve özel yaşam sorunları ile ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz manası taşır.

Rüyada siyah at görmek neyi temsil eder?
Siyah renkli at veya koyu renkli at görmek, gizem, vahşilik ve bilinmeyen anlamına gelir. Bazı bilinmeyen duruma karşı bir şans ya da bir risk alma durumunuzu gösterir. Hatta mistik güç arayışında dahi olabilirsiniz.

Rüyada kırmızı at görmek ne anlama gelir?
Kırmızı renkli at, al at, veya kızıl at görmek, yeni bir proje başlangıcında olduğunuzu ancak büyük hayalleriniz olan bu projenin sizin için kimi riskler içerdiğini, dikkatli olmanız gerektiğini simgeler.

Kırmızı ata binmek, kızıl ata bindiğini görmek, mutluluğa ulaşmak, murada ermek için zihninizi ne yapmanız gerektiğine odaklaştırmak, ilerisini düşünmeniz gerektiğini işaret eder

Rüyada doru at görmek neye delalettir?
Doru at görmeniz, bilinç altından gelen güçlü sinyallere kulak vermek gerektiğini ifade eder.

Rüyada kır at görmek neye tabir edilir?
Kır at gördüğünüzde bu kişisel gelişimini tamamlamış olduğunuzu ve iç dünyanızda bazı dürtüleri ya da iç enerjiyi kontrol yeteneğinizi temsil eder.

Rüyada boz at görmek ne manaya gelir?
Boz at görmüş olmak, istikrar sembolüdür, uyanık hayatta zihinsel ya da duygusal bakımdan istikrara kavuşmuş yaşam tarzına sahip olduğunuzu gösterir.

Rüyada kahverengi at görmek ne demek?
Rüyada kahverengi at görmek veya kahverengi ata binmek uyum ve mükemmelliğin bir araya gelişini simgeler. Gerçek hayatınızda mükemmelci huyunuz ile uyumlu olmayı bir araya getirmeyi başardığınızı önünüzde büyük başarılar olduğunu temsil eder.

Rüyada mavi at görmek neyi gösterir?
Mavi at görülmüş olması ne demek derseniz, mavi at üzüntü simgesidir. Üzüntü verici bir durum yaşadığınızı, yardıma ihtiyacınız olduğunu ancak bu yardımı kimden veya nasıl isteyeceğinizi bilmediğinizi gösterir.

Rüyada at görmek konusunda diğer rüya yorumları?

Rüyada iki kafalı at görmek neye işarettir?
İki kafalı at görülmesi, iki başlı at görmek, atın her uçta birer adet kafası varsa gücün bölünmesi, güçlerinizin bölündüğünü, iki farklı yöne çekilme sebebiyle aile yaşamı ya da ortaklığınızın tehlikede olduğunu simgeler. Kafalar aynı yönde iki adet ise, aile yaşamında iki başlılık veya yatak odasında kimi özel sıkıntıları işaret edebilir.

Rüyada ölü at görmek neye delalet eder?
Rüyada ölü bir at görmek işin başında size güzel vaatlerde bulunan, güç öneren birilerinin bundan vazgeçtiklerini, sözlerinde durmadıklarını temsil ederken rüyada görülen ölmüş at veya atın ölüsünü görmek bu durumun sizi yeni bir ilişki ya da duruma sevk edeceğini belirtir. Bir atın ölümünü görmek ise yaşamınızdaki bir durumun faydalarını maksimuma çıkarma hayalinizin suya düştüğünü gösterir, rüyada bir atın öldüğünü görmek aynı zamanda bunu başarmanın imkansız olduğunu gördüğünüzü simgeler. Rüyada at öldürmek çok hayırsız bir rüyadır ve gerçek hayatta tam murada erecek, hayallerine kavuşacakken yaptığın bir hatalı iş ya da verdiğiniz hatalı bir karar ile bunları kaçırdığınızı, önünüzdeki kısmetleri teptiğini gösterir.

Rüyada at eti görmek nasıl tabir edilir?
Atın etini görmeniz veya at eti yemek, gerçek yaşamınızda kimi şeylerin detaylarını bilmek istemediğinizi gösterir. (üzümünü ye, bağını sorma deyimini hatırlayın). Eğer atın etinden hoşlandığınızı görürseniz bu gerçek yaşamınızda farklı deneyimlere hazır olduğunuzu gösterir.

Rüyada at sütü görmek neyi ifade eder?
Atın sütünü görmek veya atın sütünü içmek, at sütü içtiğini görmek, sosyal iletişiminiz çok güçlü olduğunu, insanlarla özellikle sizden büyük veya amiriniz olan kişilerle mükemmel bir işbirliği kabiliyetiniz olduğunu ve bunun faydasını sürekli gördüğünüzü, göreceğinizi simgeler. Rüyada at sütü sağdığını görmek mal ve kazancınızda artışı işaret eder.

Rüyada at sürüsü görmek neye yorumlanır?
At sürüsü görmeniz, özgürlük, sorumluluklar veya görevlerinde eksiklik duygusu yaşadığı anlamına gelir. Belki aynı zamanda kontrolsüz duygular gösterebilir.

Rüyada at yarışı görmek açıklaması nedir?
At yarışı izlemek gücü temsil eder ve yaşamınızın ileri ki dönemlerinde daha hızlı hareket etmeniz gerektiğini işaret eder. At yarışı oynamak, at yarışına katılmak, at yarışı yapmak özel enerji ya da rekabetçi doğasını simgeler.

Rüyada tay görmek kendinizi beceriksiz ve güvensiz hissettiğinizi gösterir. Kullanmadığınız potansiyelinizi serbest bırakmaya başladığınızı işaret eder. Rüyada tımar görmek, bir atı tımarlamak, at tımarladığını görmek rüyayı gören kişini her şart altında başarıya mutlaka kavuşacağına delalet eder. Rüyada at nalı görmek hemen hemen dünyadaki tüm toplumlarda şansı ve başarının simgesidir. Ayrıca yakın gelecekte bir düğün gösterebilir. Ters at nalı ise şanssızlık temsil eder. Atı nallanır görmek, bir hastalığa tutulmaya işarettir. Rüyada sallanan at görmek hayatınızın kimi alanlarında sıkışmış duygular içinde olduğunuzu gösterir. Hedeflerinize yönelik herhangi bir ilerleme elde edemediğinizi işaret eder. Sallanan ata binmek, sizin çocukluk sevinçlerini özlediğinizi gösterebilir. Rüyada deniz atı görmek sizin sahip olduğunuz bilinçsiz güç anlamına gelir. Ayrıca yeni bir bakış açısı veya yaşam tarzı gereksinimi gösterebilir. Denizatı görünmez ise, orada duygusal bir sorunu gösterebilir.

Rüyada gem görmek işlerinizde başarılar kazanacağınıza yorumlanır. Şan ve şöhretinin artacağına, saygınlığının yükseleceğine işaret eder. Rüyada atın geminin kırıldığını, koptuğunu veya kesildiğini görmek bir ölüm haberi almaya işarettir. Gem ; atı yönlendirmek için ağzına takılan demir parça.

Bir başka rüya çözümlemesi rüyada at görmeyi bolluğun, bereketin, zenginliğin simgesi olarak ifade eder. Hayatta çok başarılı olacağınız ve hayatınızın aşkını sonunda bulacağınız anlamına gelir. İngiliz atı, Arap atı, Midilli gibi özel at cinleri için rüyada geçen olaylar dikkatle incelenmelidir.

“Rüyada At Görmek” için 18 yanıt

Rüyamda pembe renkli güçlü heybetli bir at yanıma geldi ve ben üzerine bindim. Koşmaya başladı ve çok hızlı koşuyordu çok güçlüydü. Çok etkileyici bir attı.

Rüyada mavi gözlü at görmek
Rüyamda mavi gözlü beyaz bir ata el salladım ve koşarak yanıma geldi. Sevdim onu. Ne anlama gelir?

Gördüğünüz rüya muradına ermek için dikkat etmeniz gereken bir konu olduğunu temsil etmektedir. Çünkü at murada ermek, mavi göz tehlikeli durum demektir.

Rüyada at sürmek
Rüyamda kendimi bir tane kahverengi atın üzerinde gördüm ve onu sürüyordum, sanki son sürat çok cok uzunca bir yolda. Yolun sonu gözükmüyordu sanki. Cevaplarsanız sevinirim.

Selam, rüyanız hakkında bilgi sayfada rüyada ata binmek, rüyada ata bindiğini görmek paragrafında anlatılmıştır.

rüyamda bir at gördüm kapımıza dayanmış zorla evimize girmeye çalışıyor kapıyı kilitliyorum fakat kapıyı zorluyor sallıyor ne olursa olsun bu eve gireceğim diyor ama korktum biraz bu rüyadan umarım iyidir.

Sevgi selam,
Rüyanız gerçekten çok iyi, ama rüyanızı rüya gönder sayfasından göndermiş olsaydınız, hakkınızda bilgi verseydiniz daha net bir yorum yapılabilirdi.
Gördüğünüz rüya hayallerinize giden yolda murada ermek üzere olduğunuzu ancak bazı iç korkularınız yüzünden (belirsiz -nedensiz korkular) size gelen kısmete elinizi uzatıp onu almadığınızı temsil etmektedir.

Kolay gelsın, bende rüyamda ıkı kez at gördum, atı sevıyordum, atın önundeyim, atın agzında gem var, sanki ısıracak.

Ruyamda bir yere yetismem gerekiyordu ve kendimi bir atin uzerinde buldum at guclu ve heybetliydi kizil ile kahverengi arasinda degisen bir rengi vardi ve benimle konustu sesi sertti ve bana ben uzerine binlecek bir at deyilim gibi bir ifade kullandi yani ben baska bir ise ozelim gibiydi kullandigi soz ancak sana ozel bir istisna yapiyorum dedi ve ulastigimizda baya yorgun gorunuyordu ata bindigimde uzerinde semer yoktu ruyamin yorumunu yazarsaniz cok sevinirim

Rüyamda iki adet tek boynuzlu at gördüm, ben onlara yeşil otlak bulup oraya çağırıyor ve ortalamalarını izliyorum.

Rüyamda iki tane atın üzerinde ellerinde bomba olan iki adam gördüm, bir yere gitmekteydiler, bende o sirada eve gidiyordum, eve giderken o iki atin arasindan gectim. Acaba neye delalet cevaplar misiniz.

Rüyamda en yakin arkadasimla okul bitiyor ve okuldan cikiyoruz. Cikar cikmaz kapinin onunde bir kahverengi kirmizi karisimi bir at goruyoruz. At uzerime dogru geliyor ve bize cokca ayaklariyla basiyor, arada sirada da konusuyordu, ne konustugunu pek hatirlamiyorum ama en yakin arkadaşima sevgilin var mi dedi vede o evet istanbulda dedi.

Merhaba. Rüyamda çok büyük kahverengi bir at beni öldürmeye çalıştı. Beni kovaladı ben de kaçtım. Şahlanarak yüksek bir yerden bana ayakları ile makas ( kesici alet ) attı. Ben de kendimi korudum. Makas üzerime doğru geliyordu. Rüya burada bitti.
Not: Şu an işsizim, bekarım. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

rüyamda kahereni bir at gördüm sonra gitti. krem rengi eğerli bir tay gördüm çok mutluydum tay turduğumuz parman etrafnda koşuuyoru bide kuzu ,koyun grdüm youmlarsanz sevinirim

Rüyamda ben bir gece yatın üzerinde oturmuş balık yiyorum. Sonrasında gün birden agarmaya basliyor ve güneş hafiften doğuyor.tam o sırada kafamı kaldırıyorum karşıdan bir sürü at ve üzerinde hiç tanımadığım adamlar var. Deniz üzerinde ata binmisler ve koşarak bana doğru geliyorlar.

Rüyamda siyah arka tarafı karlı yatan yada arkası felçli ayağa kalkacak at gördüm manası nedir

Rüyamda atlarımız var bunların serbest bırakıyor annem birini ipinden tutmuşum götürüyorum diğeri ise bir anda fırlıyor bağıyorum annem bırak diyor ve ipini bırakıyorum sonra annem ben sana bırak demedim ki diyor hemen atların peşinden koşuyorum babam ben annem sokak sokak at arıyoruz çocuklara soruyorum gördünüz mü atı falan neyse sonra bir eve giriyoruz ev sahibi atlarımızı bulduğunu söylüyor ama Evin içindeki kadın alt kata diyor ben tek başıma alt kata iniyorum 3 bir atı görüyorum ondan korkuyorum oda beni görünce ilkiliyor sonra benden kaçan 2 atı görüyorum beni görünce kafalarını ellerime yanaştıyorlar ben korktuğum için avuçum içimle itiyorum en son küçük ata bakıyorum ama evin içinde bir bölümdeyiz ahır gibi değildi girdiğimiz yer acaba ne anlama geliyor yorumlar mısınız teşekkür ederim şimdiden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir