Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Atatürk’ü Görmek

Rüyada Atatürk’ü görmek neyi işaret eder?

Rüyada Atatürk’ü görmek her çağdaş Türk insanının en sık gördüğü rüyalardan biridir. Rüyada Mustafa Kemal Atatürk’ü görmek onun güç, kararlılık, ülkesini ve milletini sevmek, devrimcilik, çağdaşlık konularında görüş, düşünce ve fikirlerini benimsediğini ya da onu özlediğinizi temsil eder.

Rüyada Atatürk’ü çalışırken görmek neyi gösterir?

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ve yakın Dünya siyasi tarihinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk örnek devlet adamlığının simgelerindendir. Güç, kararlılık, ülkesini ve milletini sevmek, devrimcilik, çağdaşlık ifadesidir. Onu çalışırken görmüş olmanız onun ilkelerine bağlı kalmayı, onun emaneti olan Cumhuriyeti koruyup kollamak için bir şeyler yapmak gerektiğini simgeler.

Rüyada Atatürk ile karşılaşmak ne manaya gelir?
Rüyanızda Ulu Önder ile karşılaştığınızı görürseniz bu sizin inisiyatif kullanma, yetki, güç ve kontrol yeteneklerinizi ifade eder. Bu yönde gelişiminizin göstergesidir.

Rüyada Atatürk'ü görmek
Rüyada Atatürk’ü görmek

Rüyada Atatürk ile görüşmek neye delalettir? Rüyasında Atatürk’le görüştüğünü, bir konu hakkında bilgi alış verişi yaptığını gören kişi hedeflerine giden yolda kararlılıkla ilerliyor demektir. Çünkü Atatürk aynı zamanda kararlıklık sembolüdür. Yıkılmış, yok olmuş bir topluluktan bir ülke yaratması bunun örneğidir.

Rüyada Atatürk ile konuşmak neye işarettir?
Atatürk ile konuştuğunu görmek kendi kişisel görüş ve düşüncelerinizin, Atatürk’ün fikirleri ve uygulamaları ile olan benzerliğini ifade eder. Alternatif olarak Atatürk’ün fikir, düşünce ve uygulamalarını özlediğinizi gösterir.

Rüyada Atatürk’ü hasta görmek neye delalet eder?
Onun fikir ve düşüncelerinin, bıraktığı emanetlerin tehlikede olduğunu düşündüğünüzü gösterir. Bu rüya aynı zamanda ona olan sevginizin simgesi olup, onun yolundan ayrılma veya uzaklaşma kaygısı taşıdığınızı gösterir.

Rüyada Atatürk’ün öldüğünü görmek ne demektir?
Rüyanızda Atatürk’ün öldüğünü görürseniz bu sizin, onun çizdiği yoldan yürümeye kararlı olduğunuza yorumlanır. Onun fikir ve düşüncelerini koruyacağınıza, onları daima yaşatacağınıza yorumlanırken aynı zamanda tüm çevrenize her zaman Atatürk’ü anlatarak onun düşüncelerini her zaman canlı tutmak için çaba sarf edeceğinize işarettir.

Rüyada Anıtkabiri görmek nasıl yorumlanır?
Rüyada Anıtkabir yani Ulu önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahını görmeniz sizin ona olan sevgi ve saygınızı ifade eder.

Rüyada Atatürk’ü ziyaret etmek, Anıtkabir’i ziyaret ettiğinizi görürseniz bu onu çok özlediğinizi, kendinizi tehlikeler ve düşmanlara karşı savunmasız hissettiğini, onu ve onun gücünü kalbinizde hissetmek arzusu içinde olduğunuza tabir edilir.

Rüyada Atatürk’ün mezarını görmek anlamı nedir?
Rüyanızda Anıtkabir içinde Atatürk’ün mezarını görürseniz bu hayırlı bir rüya değildir. Siz ne kadar onu düşünseniz, özleseniz ya da ölümünü kabul etmeseniz de onun düşündüğü hedefler konusunda kimi değişiklikler olduğunu gösterir.

“Rüyada Atatürk’ü Görmek” için 8 yanıt

Rüyada Atatürk’ün ata binmeyi öğrettiğini görmek
Rüyamda, savaşın ortasında Atatürk bana hem at binmeyi öğretiyor, hemde savaşıyordu. Etrafta kadınlar, çocuklar, oyuncak ayılar ve bebekler vardı. Güzel yeşil bir ormanda, Askerler kamuflaj değil eski Osmanlı tarzı kıyafetler giyinmişlerdi. Bu neye işarettir.

Rüyada Atatürk’ün sandalyede oturduğunu görmek
Atatürk rüyamda küçük bir odada yalnız bir sandalyenin üzerinde yorgun bir halde oturuyordu, ben odaya girince yavaşça bir şeyler söyledi. Sonra ben bağırmaya başladım “doktor yetişin Atatürk hasta” diye, herkes başına toplandı. Ben sandalyenin yanına, ayaklarının önüne oturup ellerini tuttum, yüzünü sevdim, artık kendine gelmişti daha iyi görünüyordu.

Rüyada Atatürk’ü İstanbul’da görmek
Selam, Ben Atamı İstanbul’da gördüm, çok güzeldi. Uçak ile varırken İstanbul’a Atamın yanına gitmişim ve karşısındayken bana bir altın kolye taktı.

Rüyada Atatürk’ün ders verdiğini görmek
Rüyamda Atatürk, bana ve yanımdaki tanımadığım çocuklara ders anlatıyordu. Yuvarlak bir masada toplanmıştık. Ben Atatürk’ün yanındaydım ve bana bir şeyler anlatıyordu. Bu rüyayı 5-6 sene önce gördüm ama hiç unutmadım.

Rüyada Atatürk ile alışveriş yaptığını görmek
Ben rüyamda Atatürk’le aynı mekanda alışveriş yaparken gördüm arka arkaya. Sonra Atatürk’ün paltosunun arkasında olduğum için yırtmacını gördüm, paltonun 2 tane iplik sarkıyordu. “Paşam arkanızda iplik var, onları kopartabilir miyim” dedim, “tamam” dedi, çıkartıp paltosunu bana verdi, rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

Rüyada bulutların arasında Atatürk’ü görmek
Selam, Ben rüyamda tanımadığım bir kadın ve akıllı bir köpekle tanışıyorum, deniz kenarında tam fotoğraf çekineceğiz Atamızı bulutların içinde gördüm, bulutlar o kadar belirgindi ki. Atamızın sadece yüz çehresi vardı, bulutlardan gülümsüyordu, melek kanatları vardı, izlemeye doyamadım. Teşekkürler.

Funda merhaba,
Rüyada Mustafa Kemal Atatürk’ü görmek, onun güç, kararlılık, ülkesini ve milletini sevmek, devrimcilik, çağdaşlık konularında görüş, düşünce ve fikirlerini benimsediğini ya da onu özlediğinizi temsil eder. Onun kızı olduğunu görmeniz ona yakın olmak, onun fikir ve düşüncelerine güçlü bir şekilde bağlı olmak arzunuzun yansımasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir