Kategoriler
Para Rüyaları

Rüyada Atm Görmek

Rüyada atm görmek neye işaret eder?

Atm de para yatmış mı diye bakıyorum, önce beklediğimden fazla miktarda para gözüküyor ve her bakışımda para giderek azalıyor, en son çok küçük bir miktar kalıyor, cevaplarsanız sevinirim, teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Rüyada otomatik para makinesi görmek neye yorulur?

Emin merhaba. Rüyada atm görmek, atm makinesi, bankamatik, para makinesi görmek finansal açıdan kendini güvende hissetme arzusu içinde olduğunuzu kimi maddi endişeleriniz bulunduğunu gösterir. Atm’den para çekmek, para çektiğini görmek gerçek yaşamınızda sonuçsuz çabalar harcadığınızı, enerjinizi gereksiz yere tükettiğinizi simgelerken, kimi tehlikeleri haber verebilir. Atm’ye para yatırmak, para yatırdığını görmek yaşadığınız maddi kaygıların yersiz olduğunu, kendini güvende hissedecek yeterli imkana sahip olduğunuzu ifade eder. Bu rüya aynı zamanda yeni bir projeye başlamak veya bir yatırım işareti de olabilir. Arızalı atm, bozuk para makinesi, çalışmayan bankamatik cihazı görmek ise egonuzu kontrol etmeyi başarmak gerektiğini aksi halde kimi sıkıntılar ya da hayal kırıklığı yaşayabileceğinizi veya zor durunda kalabileceğinizi temsil eder.

“Rüyada Atm Görmek” için 6 yanıt

Merhabalar, ben rüyamda bir üniversitedeydim, yanımda şimdi beraber bir projede çalıştığım profesör vardı. Profesör benim Avrupalı bir akademisyeni aramamı istedi, ben de o akademisyene telefon ettim. Telefonda ona İngilizce olarak yazması gereken makalenin özelliklerini anlattım ve gönderdiği makalenin sayfa sayısını artırması gerektiğini söyledim. Bunları anlatırken bazı kelimeleri bulmakta zorlandım ve anlatırken ara ara durakladım.

Daha sonra arada olan olayları hatırlamıyorum kendimi büyük ve gösterişli bir binadan çıkarken gördüm. Bu bina benim çalıştığım ya da oturduğum, yani bana aşina olan bir binaymış. (Fakat gerçek hayatta böyle bir binayı hatırlamıyorum.) Daha sonra katlı otopark gibi bir binanın önüne doğru yürüdüm ve durdum. Bu bina makinelerle dolu, insanların sürekli çalıştıkları fabrikaya benzer işlevi olan bir binaydı. O sırada eşim yanıma geldi ve bana “ben artık burada çalışıyorum” dedi. Ben olumlu düşünmedim ama sessiz kaldım, sonra bana “ben burada oturuyorum, sen de buraya yerleş, buradaki evler de çok güzel” dedi. Bahsettiği evler o katlı otopark gibi olan kocaman binanın içindeymiş. Ben bunu da yadırgadım. Ancak aklımda kaldığına göre ben rüyamda iş değişikliği yapıyordum sanırım, (çünkü sabah kalktığımda kendi kendime neden ben rüyamda iş değiştiriyordum ki diye soruyordum).

Daha sonra eşimle beraber ATM (para çekme makinası) gibi bir makinanın önüne gittik. Bu makina yemek fişlerine bakiye yükleyen bir makineymiş. Benim elimde bir sürü yemek fişi (manyetik kart gibi işlevi olan) vardı, bu yemek fişlerinin manyetik kart gibi olması gerekir normalde ama bunlar damla şeklindeydiler ve gri renkteydiler. Ben bu fişlerle elimde oynuyordum. Benim sanırım normalde tanıdığım bir bayan ATM’nin önünde bizi görünce, bana “benim kartım yok, sen elindeki kartlardan birine bugünün tarihini girip doldurur musun” diye sordu. Ben de “tabii” dedim ve doldurup bir tanesini ona verdim. Ancak “şimdi o verdiğim yemek fişini okutunca benim bakiyemden düşecekler” diye üzüldüm. İyilik yapmak beni pek mutlu etmedi. Orada bekleyen bir başka adam da bana “bugün yemekhanede bulgur pilavı vardı” dedi. Başka yemek isimleri de saydı ancak hatırlayamıyorum. Daha sonra yemekhaneye gittik, girerken uyandım. Hayır olsun, tabir ederseniz çok sevinirim. 38, Kadın, Evli, Öğretmen. Ruh hali: Biraz daha az düşünceli.

Rüyamda bir atm ye gidiyorum, yanımda biri var ama kim olduğunu bilmiyorum, bir iki tane atm kasasıni açmaya çalışıyorum ama olmuyor, tam 3. atm ye gidiyorum zar zor açıyorum ve içindeki parayi görüyorum, sonra 3. bir kişi geliyor bayan ama onu da tanımıyorum, parayı alıp gidiyor bunun anlamı nedir?

Miskin selam, gördüğün rüya maddi bakımdan büyük endişelerin olduğunu anlatırken bu endişelerini çözmek için hatalı bir şeyler yapmaktan uzak durmak gerektiğini, aksi takdirde hayatının alt üst olma ihtimali ya da elindekileri de kaybetme tehlikesi bulunduğunu anlatmaktadır.

Merhaba,
rüyamda erkek arkadaşıma atm den para yatırıyorum ve sonra paramın bittiğini neden bu kadar fazla yatırdığımı anlamlandıramıyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

Öznur selam, gördüğün rüya maddi açıdan bir korkun olmadığını, kendini şu anda güvende hissettiğini ancak erkek arkadaşının maddi durumu ya da onun sebep olacağı kendin hakkında bazı gizli maddi korkuların olduğunu temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir