Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Avlu Görmek

Rüyada avlu neye çıkar?

Rüyamda kendimi bir odanın içinde uyanmış olarak buldum. kalkıp etrafı süzdüm şöyle bir. Dağınık bir evdi. Öğrenci evi gibi. Sabahın ilk ışıklarıydı. Çıkış kapısının bulunduğu odada bir grup genç sere serpe koltukta uyuyordu. Elleşmedim hiç uyusunlar dedim. Elime bir tahra alıp dışarı çıktım. Sevgilimi en son gördüğümde bir arabadaydık. Bana, “arabada kal güvenli değil benimle gelemezsin, burada beni bekle demişti”. Ben de onunla gitmek istedim ama maalesef engel oldu. Söz verdirdim ben de mutlaka dönücem falan şeklinde söz verdi uzunca bir süre. Bana “bebeğim” dedi hatta. “Tamam dedim git” dedim. Benim uyandığım o eve girdi. Ama geceydi o vakit. Sonra ben de girdim elime feneri alıp. İçeride sanırım bayıldım. Sevgilim de feneri yerde gördü ve beni buldu . Bu evde bir aşı arıyordu. Her neyse sabah ışıklarına karşı uyandığım andan alayım.

avluSevgilim ortalarda yoktu. Koskocaman bir avlu vardı, avluda in cin top oynuyordu.Çok seslendim “kimse yok mu” diye ama hiç insan yoktu.Hayat belirtisi bile yoktu. Sonra az yürüdüm.Onca sessizliğin arasında birden dan dan dan diye kuvvetlice demir kapıya vuruldu. Avlunun etrafını çevreleyen pek çok parmaklık ve kapı vardı. Ben “kimsin” diye sordum. Tam tersi istikamette uzaktan doom filmindeki gibi bir yaratık çıktı, kapının üstünden atladı. Sonra arkasından kendisinin bir boy küçüğü çıktı. Meğer bunlar mutasyona uğramış köpeklermiş. Yaklaştıklarında anladım. Hem korkup hem de üzüldüm onlara. Köpeğe benzemiyor olsalar tahrayı geçirirdim ama kıyamadım.Durmadan üstüme tırmanmaya çalıştılar boğulacak gibi oldum.Uyandım sonra.Sanırım sevgilimin sözünü dinlemem gerekiyordu dedim uyanınca. Sevgilim ashton kutcher idi rüyamda. 20, Kadın, Bekar, Çalışmıyor, mutlu.

Rüyada avlu görmek yorumu

Ebru merhaba, gördüğün rüya adeta bir korku filmi gibi ve hayatımda tahra terimini ilk duydum ve öğrendim, teşekkür ederim. ( tahra genellikle ağaç budama kullanılan eğri bir bıçak imiş). Rüyada dağınık ev görülmesi iyiye yorulmaz, hayırlı değildir. İşlerin karışacağına, içinden çıkılmaz seviyelere gelebileceğine işaret edebilir. Bu rüya aynı zamanda duygusal olarak incinmiş olduğunuzu, bastırılmış anılar, gizli korkularınızı gösterebilir.

Rüyada avlu görmek gerçek yaşamınızda olayların bütününü görmeniz, konuları tüm yönleriyle incelemek, anlamak gerektiğine işaret eder. Rüyada avluda olmak, avluya girmek, avludan geçmek gerçek yaşamınızda sizi etkileyen olayları tam olarak anlamaya çalıştığınızı, konulara objektif bakmayı öğrendiğinizi simgeler. Avlu nedir Mimarlıkta atriyum olarak adlandırılan, bir bütünü oluşturan yapı ve konutların bölümleri arasındaki alana verilen isimdir. Örneğin cami avlusu, evin avlusu gibi. Avlu üstü açık veya üstü kapalı olabilir. İpuçları; açıklık, akropol, alan, arena, arsa, atriyum terimleri de benzer anlamlar taşır.

Rüyada agora görmek bolluk, bereket, özgürlük ve mutluluğun simgesidir, kişinin bir kişisel gelişim döneminden geçtiğini gösterir, aynı zamanda doğa aşkının da bir ifadesidir. Rüyada bakımlı, güzel bir agora görmek büyüme, şeref, servet, erken kalkmak ve şanslı gelişmeler anlamına gelir. Ölü ya da bakımsız agora ise karamsarlık ve gelecek için umutların yorgunluğunu ifade eder. Agora; Yunan klasik çağında, bir sitenin yönetim, siyasa ve ticaret işlerini görüşmek üzere yurttaşların toplandığı kent alanı.

“Rüyada Avlu Görmek” için 3 yanıt

Ruyamda gavs hazretlerini camide gördüm ve caminin avlusunda hizli hizli yuruyordu, durup bana bakti ve konusmadan bir kac kez yururup karsilastik ben onu takip ettim

Rüyamda hiç bilmediğim, önceden tanımadığım uzun boylu bir adamla evleniyorum. Bugün düğün günümüzmüş fakat bende gelinlik yok. Benim dışımdaki herkes çok mutlular. Burası üç katlı bir ev ve aşağıdaki geniş bir avlu var, kızlar avluyu hemen hemen düğüne hazır bir hale getiriyorlar ancak bizde ne gelinliğim var ne damatlık hazır. O gün bu evde gerçekte hoşlandığım çocukla bu evlendiğim adamın beraber çekindikleri bir fotoğrafı görüyorum ve “bunlar ya arkadaş ya da akrabalar” diyorum kendi kendime. Ben en sonunda annem ve babamı çağırıp “ben evlenmek istemiyorum” diyerek ağlıyorum. Onlarda da “tamam, madem istemiyorsun evlenme o zaman” diyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir