Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Ayağına İşendiğini Görmek

Rüyada ayağına işendiğini görmek neye çıkar?

Öncelikle ben bir resim kursuna gidiyorum, geçen günde engelliler okulunu ziyaret etmiştim. Rüya yorumlarınızı gerçekten çok beğeniyorum. Dün gece çok garip bir rüya gördüm. Ve dün akşam büyü hakkında bir şeyler araştırmıştım. Rüyamda bütün kurs tayfası sonbahar mevsiminde sebze ekmeye gidiyoruz, otururken engelli çocuklardan biri ayağıma işiyor, ona kızıyorum ve ayağımı yıkamaya gidiyorum. Ayağımı yıkadıktan sonra geri dönüyorum.

Karşıda bir market var sebzeleri oradan alacakmışım, nerede olduğunu bilmiyorum, Deniz abla (kurs hocam) bana balkondan yerini tarif ediyor, yeşil tabelada bir şeyler yazıyor “tamam” diyorum, gidiyorum. Ama market sadece kredi kartıyla çalışıyormuş, marketin sahibi amca varmış, hocam bana “kartı ondan alacaksın” diyor. Gidiyorum üst kata, tahtadan her yer ortada büyük bir soba birde pencere var. Adam pencerenin yanında duruyor, ondan kart istiyorum. Veriyor ve şifresi de çok garip, şifresi -Anne kuş, önüme düş- tarzı kelimeler. Bu ne demeye kalmadan elime gri bir kutu veriyor, diyor ki “sobanın içine girip yazacaksın anca öyle çalışır”. “Allah Allah” diyorum, iyi tamam. Giriyorum sobanın içine bu yanıma gelmiyor, bende şifreyi unutup duruyorum, yanıma çağırıyorum, yüzünde bir gülümseme ile yanıma geliyor, bana tehditvari şeyler söylüyor ve kafamı sobanın içine bastırıyor, kibrit çıkarıp yakıyor sonra kibriti üflüyor, yanıma atıyor, etrafımdaki odunlar küller alev alıyor, yanıyorum.

Sonrasını hatırlamıyorum, sonra hocam beni bulmuş, hayatıma devam ediyorum. Daha sonra baya korkmaya başlıyorum, bu adam ve ailesi galiba hep bir yerlerde geziniyorlar, bütün ailesi ve o krem rengi tulum -içlik ve takke giyiyorlardı- baya esmerler. Hepsi suratsız, çocuklar da var büyüklerde, kız erkek karışık. Daha sonra rüyam yön değiştirmeye başlıyor, okul değiştiriyorum, boş bir okulun içinde geziyorum, ha birde tecavüze uğramışım, bebeğimi doğurduktan sonra karnıma bir şey sokarak intihar ediyorum, karnımda büyük bir delik oluşuyor. Ve beni sobaya hapseden adam yanıma geliyor veda mektubu, beni neden sobaya attığını falan yazmış, başımda ağlıyor. Rüyam burada bitti, sabah etkisinden çıkamadım, yorumlarsanız çok mutlu olurum, şimdiden teşekkür ederim. Bahar 18.

Rüyada birinin ayağına işemesi neye yorulur?

Bahar selam, önce rüyanı böylesine detaylı ve düzgün cümlelerle gönderdiğin için teşekkür ediyorum. Görmüş olduğun rüyayı gerçek hayatta ziyaret ettiğin engelli okulunun ve orada gördüklerinin tetiklediğini düşünüyorum. Yani bu açıdan bakılırsa birinci tür rüya kabul edilir ve kişinin gerçek yaşamında gördüğü ve etkilendiği bir durumun, olayın yansıması olarak kabul edilirse yorumlanmayan rüya grubuna girer.

Öte yandan rüyadaki olaylar tutarlı ve bu açıdan bir mesaj verdiği düşünülebilir. Rüyanızda sebze ekmeye gitmeniz aslında reel hayatta manevi bakımda zenginleşme yolunda ilerlediğinizi temsil etmektedir.  Rüyada engelli birisinin görülmesi değerli bir rüyadır ve hayatta dikkat edilemeyen, gözden kaçırılan bazı küçük detayların önemli neticeler doğurabileceğini unutmamak gerektiğini, kişinin bu dönemde daha fazla dikkatli olması gerektiğini gösterir. Bu engelli çocuğun ayağına işemesi  ise beklenmeyen bir iyi gelişmeye adım attığınızı gösterir, bakınız işemek tabiri. Rüyada kendi ayağını yıkadığını görmek arınma ve kötülüklerden uzak durma niyetinizi simgeler.

Rüyanın ikinci bölümü karışık, çünkü ilk bölümü hayatının manevi yönünde güzel şeylere işaret ediyordu halbuki ikinci kısım maddi yönü hakkında bilgiler vermekte. Buna göre rüyadaki olaylar hayatta henüz karşılanmamış bazı ihtiyaçların olduğunu gösterirken bu ihtiyaçlarını nasıl, ne zaman, ne şekilde karşılayacağın konusunda kafanın karışık olduğunu temsil etmekte ve bunların bazı riskler taşıdığını anlatmaktadır. Sanki maddi ihtiyaçlarını karşılarken başının ağrımaması için uygun zamanı ve şartları bekle demektedir.

Tecavüze uğradığını gördüğün son bölüm ise maalesef bazı sıkıntı halleri işaret etmektedir. Rüyada tecavüze uğramak aşk hayatının yolunda gitmediğini, sıkıntılı günler yaşayacağını işaret ederken arkasında intihar ettiğini görmek içinizde bazı suçluluk duyguları yaşadığınızı ve bu duyguların sizi artık dayanılmaz derecede rahatsız etmeye başladığını gösterirken, soruna farklı bir açıdan yaklaşıp, onu çözmeniz gerektiğine delalet etmektedir.

“Rüyada Ayağına İşendiğini Görmek” için 2 yanıt

Rüyada yüzüne işenmesi
Bununla ilgili şeyler var ama benimkisi diğer durumlardan farklı. 16 yaşında erkeğim. Okulda hal ve hareketlerinden hoşlanmadığım birisi rüyamda yüzüme işedi. Sonra ben de onu dövdüm. Tabiri nedir ?

Mert selam, Rüyada sevmediğin birinin üzerinize işemiş olması ise bu kişiden kötülük görmeye delalet eder, bakınız rüyada işemek sayfası. Rüyada birini dövmek rüyayı gören kişinin güçlü olacağına, çok güzel ve huzurlu günlerin görüleceğine işaret eder ya da ilişkinizde güçlü taraf olmak istediğinizi simgeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir