Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Ayakkabı Görmek

Rüyada ayakkabı görmek neye delalet eder?

Rüyada ayakkabı görmek ne yazık ki yük, eziyet, yorgunluk, sıkıntı gibi mesajlar verir. Genel olarak, ayakkabı yaşam için mevcut yükler ve onların yansımasını simgeler. Rüyada ayakkabı görmek konusunda söylenecek en önemli şey rüyada görülen ayakkabının eski veya yeni olma durumudur. Bilindiği gibi gerçek hayatta ayakkabı ayağı, dolayısıyla insanı koruyan giyecektir. Ayaklar ise vücudu taşıyan, onun yükünü tüm yaşam boyunca çeken organlardır dolayısıyla ayakkabı yaşam boyunca vücudun ağırlığını taşmaktadır.

Rüyada yeni ayakkabı görmek, sizin başarınızda size güvenen, destek olan biri olduğunu gösterirken, Rüyada eski ayakkabı veya yıpranmış ayakkabılar şu anda önemli sıkıntılar içinde olduğunuzu, sıkı çalışma ve gayret sayesinde başarıya ulaşabileceğinizi simgeler. Bu rüya gerçek yaşamda bir olay sonucu istemeyerek de olsa bir uzlaşma yapmak zorunda kalacağınızı simgeleyebilir.

Rüyada ayakkabı giymek ne demektir?

Rüyada ayakkabı giymek, ayakkabı giydiğini görmek, giyilen ayakkabının eski yeni, rahat sıkıcı, malzemesine, rengine, tipine göre mesaj verir ve bunlar aşağıda sıralanmıştır. Rüyada ayakkabı denemek, almak üzere ayakkabı denediğini görmek hayattaki kendini güvende hissetme, kendini garantiye almak güdülerini simgeler, yaşamakta olduğunuz güvensizlik, yalnız kalma veya terk edilme durumlarına karşı önlemler almak gerektiğine tabir edilir. Rahat ayakkabı giymek, giydiği ayakkabının rahat olduğunu görmek, kendi inançları hakkında aydınlık mesajlar verir. Rahat ayakkabı ile toprağa basmak gerçek yaşamda da insana huzur verir. Bu rüya huzurlu bir döneme girildiğini gösterir.

Rüyada ayakkabıyı ters giymek, ayakkabısını ters giydiğini görmek yaşamınızda şanssız bir döneme girdiğinizi, hareketlerinize, sözlerinize çok dikkat etmeniz gerektiğine işaret eder. Ayağı sıkan ayakkabı, sıkıcı, dar ayakkabı giymiş olduğunu görmek, inançlarında bir zayıflık, şüphe gibi olumsuz mesaj verir, derhal içinde bulunduğunuz durumu gözden geçirip, inançlarınızı gözden geçirmelisiniz. Başkasının ayakkabısını giymek, başkasına ait ayakkabıyı giydiğini görmek bir başkasının yaşam enerjisinden etkilendiğinizi gösterir. Ayakkabı rahat, güzel ise birinin mutluluğu, sevincini paylaştığınızı gösterirken, ayakkabı eski, dar veya kötü ise birinin negatif enerjisinden ya da üzüntüsü veya acısından olumsuz etkilendiğinizi ifade eder. Farklı ayakkabı giymiş olduğunu görmek, farklı renklerde veya farklı tipte ayakkabılar giymek bu rüya size yanlış yönde ilerlediğinizi gösterir. Yırtık ayakkabı görmek veya yırtılmış ayakkabı giymek, delik ayakkabı giydiğini görmek acilen hedeflerinizi gözden geçirmeniz gerektiğini işaret eder. Rüyada ayakkabısının yırtıldığını görmek ise hedeflerinde veya bu hedefe ulaşmak için gittiğiniz yolda bir hata olduğunu işaret edebilir.

Rüyada kirli ayakkabı giymek, çamurlu ayakkabı giydiğini görmek sizin uyanık hayatınızda macera veya heyecan eksikliği yaşadığınızı gösterir. Rüyada ayakkabısının kirlendiğini görmek yaşamınızda bir olayın yaşam heyecanınızın azalmasına yol açtığını gösterirken, rüyada çamura batığını görmek ise derin bir kaygı veya büyük bir hayal kırıklığı yaşatacak olumsuz bir gelişmeyi işaret eder. Rüyada ayakkabı temizlemek veya ayakkabı sildiğini görmek sizi umutsuzluğa iten bir olayın etkisini üzerinizden attığını, hayata yeniden pozitif bakmaya başladığını ve işlerin yoluna girmesini temsil eder.

Ayakkabısız olmak, yalın ayak olmak, ayağında ayakkabı olmadığını görmek, yalın ayak olduğunu görmek yaşamınızda yeni bir yaklaşım gereği veya bir şeyi yeniden değerlendirmeye gereksinim olduğunu ve bunun için başkalarından yardım istemek gerekebileceğini işaret eder. Bu rüya aynı zamanda sizin kaygısız ve şakacı bir yapıda olduğunuzu ifade edebilir. Rüyada yalın ayak, çıplak ayaklı birini görmek, kendine saygı ve öz güven eksikliği işaretidir. Rüyada ayakkabı değiştirmek, ayakkabı değiştirdiğini görmek gerçek yaşamınızdaki değişen rolleri ifade eder. Hayata yeni bir yaklaşım ile devam edeceğinizi ifade eder.

Rüyada ayakkabı giydirmek ne demektir?

Rüyada ayakkabı giydirmek, birine ayakkabı giydirdiğini görmek, kime nasıl ayakkabı giydirdiğiniz ile ilgili olarak mesaj verir. Bu rüyanın genel anlamı başkasına ayakkabı giydirmek, ayakkabı giydirdiğiniz kişiye yük yüklediğinizi, üzerinizdeki yük veya sorumlulukları ona aktarmak istediğini ya da aktardığını veya kimi davranış ya da düşüncelerinizle onun yüklendiğini gösterir. Burada en önemli konu ayakkabının özellikleridir ve ona göre yorum yapılmalıdır.

Rüyada ayakkabı çıkarmak neye yorumlanır?

Rüyada ayakkabı çıkardığını görmek, pek çok ayakkabı rüyası yorumunun tersine güzel mesaj verir ve rahatlamaya işaret eder. Rüyada ayakkabısını çıkardığını görmek sıkıntıların sona erip, hayata umut dolu bakacağınız, sevinç ve mutluluk dolu bir döneme başladığınızı gösterir. Rüyada ayakkabı çıkaran birini görmek ise iki mana taşır. Birincisi o kişiyi tanıyorsanız onun hakkında feraha ermeyi işaret ederken, rüyanızdaki kişiyi tanımıyorsanız birisinin üzerindeki yükleri ya da sorumlulukları size yıkmak istediğine tabir edilir.


Rüyada siyah ayakkabı görmek sizin başarıya giden yolunuzda size yardım edecek, destek verecek birileri bulunduğunu simgeler, siyah ayakkabı giydiğini görmek hedeflerinize, hayallerinize doğru birazda çevrenizin katkısıyla emin adımlarla ilerlemekte olduğunuzu simgeler. Rüyada kırmızı ayakkabı görmek veya giymek, kırmızı ayakkabı giydiğini görmek, gerçek yaşamınızda duygusal bakımdan tutkulu bir yola girdiğinizi ve sonunda istediğinize kavuşacağınızı temsil eder. Rüyada beyaz ayakkabı görmek, hayırlı bir rüyadır. Beyaz her zaman olduğu gibi burada da aydınlığı, ferahı, güzeli simgelemekte, beyaz ayakkabıda üzerinizdeki yükleri atıp, rahata ereceğinizi temsil etmektedir. Beyaz ayakkabı giydiğini görmek gündelik yaşamınızda hedeflerinize giden yolda maceraya atılmadan emin adımlarla yavaş fakat güvenilir bir şekilde ilerlediğinizi temsil eder.

Rüyada  ayakkabı çalmak, ayakkabı çaldığını görmek, Farklı ya da yabancı bir şey ifade eder. Genel olarak, yeni şeyler öğrenme, yeni yerler görme, yeni arayışlar içinde olduğunuzu ancak bunların sizin için tehlike arz ettiğini simgeler. Rüyada ayakkabı çaldırmak, ayakkabı çaldırdığını görmek, bilmediğiniz, tanımadığınız bir yaşam tarzına özlem duyduğunuzu, bu yeni tarzı iyice anlamadan adım atarsanız başınızın önemli bir belaya gireceğini işaret eder.

Rüyada ayakkabı aramak, ayakkabı aradığını görmek, benlik saygısı ve kendine güven eksikliği olduğunu gösterir. Öz-kimliği konusunda sorunlarınızla ilgilenmeniz ve onları çözmeniz gerektiğini ifade eder. Bu rüya aynı zamanda yoksulluk, mobilite eksikliği, yanlış anlamayı da temsil edebilir.

Rüyada ayakkabı boyamak, ayakkabı boyadığını görmek, zor çalışma şartları nedeniyle yıprandığınızı ancak bu çalışmalarınız sayesinde işinizde başarı elde edeceğinizi simgeler. Rüyada ayakkabı boyatmak, boyattığını görmek, gerçek hayatınızdaki aksiliklerin sona ereceğini veya bir kayıp yaşadıysanız kaybolan şeyi bulacağınızı simgeler. Ayakkabı boyası, yenilenme, canlanma işaret eder. Hayatınızdaki kimi şeyleri, tutum ve alışkanlıkları terk etmeniz, yeni tarz, yöntemler denemenizi tavsiye eder. Ayakkabı cilası, ayakkabı cilalamak, ayakkabı cilaladığını görmek geçmişteki hatalarınızı unutmak, içinizdeki vicdan azabından kurtulmak isteğinizi simgeler. Ayakkabı cilalatmak, geçmişteki hatalarınızın suçunu hala başkalarına atma eğiliminde olduğunuzu ifade eder.


Rüyada  ayakkabı unutmak, ayakkabı unuttuğunu görmek iş hayatınızdaki kimi engellemeleri geride bıraktığınızı gösterir. Çevrenizdekilerin daha önceden reddettikleri kimi fikir ya da tutumu artık uygun görmeye başladıklarını temsil eder. Ayakkabı satmak, sattığını görmek hayatta daha yüksek bir statü için çalıştığınızı, gururunuzu okşayacak gelişmelere ihtiyacınız olduğunu simgeler. Ayakkabı vermek, birine ayakkabı verdiğini görmek yaşamınızdaki bir ilişki ve olay hakkında o konuyu kapatma, unutma arzunuzu simgeler.

Rüyada ayakkabıcı görmek bir durum ya da düşünce ilişkisinin tekrar etkin hale geldiğini simgeler. Bu ölmüş biri ile iletişim anlamında da olabilir. Ayakkabıcı olmak, ayakkabıcı olduğunu görmek bu rüya sizin yaşam için hedeflerinizi yeniden değerlendirmek gerektiğini gösterebilir. Başkalarından nasıl yardım isteneceğini öğrenmenizi tavsiye eder.

Rüyada ayakkabı almak, satın aldığını görmek evlenmeyi düşünüyorsanız yakında bir düğün işareti olabilir, evli iseniz evinizde bir yenilik veya bir değerli yakınınızın evlilik haberine işaret eder.
Rüyada ayakkabı kaybetmek, kendi kimliği ile sorunları olduğunu, halen kim olduğunu anlamaya çalıştığınızı simgeler. Rüyada ayakkabı kaybettiğini görmek, oldukça önemli bir rüya olup gerçek yaşamda çözülmesi hemen hemen imkansız olarak gördüğünüz zamanlarda sık görülür ve bu düşüncenin sizi umutsuzluğa ittiğini gösterir. Bu rüyanın bir başka tabiri ise içinde bulunduğunuz kafa karışıklığından bir önce sıyrılın ve hedeflerinize odaklanın şeklinde yorumlanır.

Rüyada ayakkabı bulmak ne demektir?
Rüyada kaybettiği ayakkabısını bulduğunu görmek kimlik sorunlarınızı aştığınızı, kim olduğunu anlamaya başladığını, çözümü hemen hemen imkansız olarak düşündüğünüzü meselelerin çözü yolunda emin adımlarla ilerlediğinizi gösterir. Rüyada herhangi bir yerde bir başkasına ait ayakkabı bulmak ise sizi endişeye sevk eden bir durumun artık kontrol olduğunu işaret ederken, artık gücünüzü yeni proje veya işlere harcama imkanı elde ettiğinizi gösterir.

Rüyada ayakkabı çıkarmak, saklamak, elinde tutmak ne demek?
Rüyada ayakkabı çıkarmak, ayakkabısını çıkardığını görmek, gerçek yaşamınızda huzur ve mutluluğu bulmak için sert, uzun ve zahmetli bir yol almanız gerektiğini, elde etmek istediğiniz ilerleme konusunda bir gecikme olabileceğini simgeler. Ayakkabı saklamak, ayakkabı sakladığını görmek, gerçek yaşamınızda bir sorunu ya da sıkıntıyı görmezlikten geldiğinizi ya da onun çözümünü zamana bıraktığınızı simgeler. Ayakkabıyı elde tutmak, ya da elde taşımak, taşıdığını görmek yanlış anlama, yoksulluk veya yetersizliği temsil eder.

Ayakkabı cinsine göre rüya açıklamaları ne gösterir?

Rüyada sandalet görmek  rahatlık ve kolaylık anlamına gelir. Gerçek hayatta biraz daha rahat olmanız, rahat davranmayı başarmanız gerektiğini temsil eder. Sandalet giymek, sandalet giydiğini görmek, çevrenizdeki kimi kişilerin, aşırı rahat davranışları ya da alışkanlıkları yüzünden suç işleme riski taşıdığını işaret eder. Rüyada çizme görmek genellikle yaşamın maddesel yönüyle ilgili bilgiler verir. Çizmenin durumu maddi gelişmeleri işaret eder. Çizme giymek, çizme giydiğini görmek, elinizi attığınız her işte başarılı olacağınızın işaretidir. Rüyada kösele ayakkabı veya köseleden yapılmış bir eşya görmek sevgilinizle aranızda soğuk rüzgarlar estiğine, birbirinizden soğuduğuna ve bu aşkı bitirmeniz gerektiğini düşündüğünüze işaret eder. Rüyada bebek ayakkabısı görmek temizlik, saflık, temiz karakter, iyi huy, masumiyet, nazik olmayı gösterir ve sevgiye muhtaç olduğunuzu anlatır. Patik görmek, bebek patiği görmek, eğer bir çocuk yapmak isterseniz ya da bir çocuk sahibiyseniz bu demektir ki artık hızlı hayatı ve fantazileri bir tarafa bırakıp, çocuğunuzu yetiştirmek için sorumluluk sahibi olun, eve kapanıp çocuğunuza bakın. Nalın, takunya görmek asi ve günahkar kişi için tövbe etmeye, bir sırrını saklamak isteyen kişi için sırrının açığa çıkmasına işarettir. Lastik ayakkabı görmek  veya lastik ayakkabı giymek, yaşamınız boyunca hep karşınıza çıkan küçük engelleri artık aştığınız, konfor ve rahata yakında kavuşacağınızı simgeler. Yüksek topuklu ayakkabı görmek veya giymek kadınlık ve kadınsı gösterişi temsil eder. Sizin kendinden emin ve kendine güvenen bir yapıda olduğunuzu simgeler. Spor ayakkabı görmek, spor ayakkabısı görmek veya giymek gerçek hayatınızda olduğu gibi görünen, içinden geldiği gibi davranan, halk arasındaki deyim ile “içi dışı bir olan” yapınız olduğunu ve kimi durumlarda yadırganmakla birlikte böyle davranmaktan mutlu olduğunuzu gösterir.

Rüyada ayakkabı numarası görmek neye delalettir
Rüyada ayakkabı numarası görmek , gördüğünüz numarayla ilgili yorumlanır. Rüyanızda kendi ayakkabı numaranızı görürseniz bu mevcut sıkıntıların bir süre daha devam edeceğini ancak sonunda geçeceğini gösterir. gerçek numaranızdan küçük bir numara sıkıntının tahmin ettiğinizden kısa süreceğini gösterirken, daha büyük bir numara sorunun beklediğinizden daha uzun süreceğini simgeler.

Rüyada ayakkabı görmek konusunda diğer yorumlar

Rüyada birinin ayakkabısına bakmak ya da başkasının ayakkabılarına baktığını görmek derin anlam taşıyan bir rüyadır ve gerçek hayatınızda bir bağımlılık ya da saplantı işaretidir. Bu bir durum ya da kişinin duygularınızı kontrol etmeye ve sizi etkilemeye başladığını gösterir. Bu rüya aynı zamanda çevrenizdeki dünyayı anlamakta zorluk çektiğinize de yorumlanır. Rüyada ayakkabı kutusu görmek alın teri harcamadan çoğu zaman haram yollardan kazanılmış paraya delalet eder. Ayakkabı tamiri yaşamınızda olmasını istediğiniz şeylerin gerçekleşmediği bir dönem geçirmekte olduğunuzu simgeler. Bu döneme bir son vermek için olaylara bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini işaret eder.

Ayakkabı çekeceği görmek günlük yaşamınızda kimi düzensizlikler olduğunu ifade eder. Çekecek kullanmak, yaşamınızdaki düzensizliklerin farkında olduğunuzu ve onları yoluna koymak için çaba sarf ettiğinizi simgeler. Ayakkabılık görmek durağanlık, hareketsizlik, monotonluk simgesidir. Ayakkabıları düzenlemek, yaşamınızda yeni bir deneyim, değişim işaretidir. Boş ayakkabılık görmek yaşamınızda kayıp duygu olduğunu gösterir. Hala hayat yönünüzü anlamaya çalıştığınızı belirtir. Rüyada ayakkabı bağı görmek genellikle maddi konularda sınır, sınırlama, sınırlanmak, ucu ucuna geçinmek, rekabet konularında bilgi verir. Ayakkabı bağlamak, ayakkabısını bağladığını görmek içinde bulunduğunuz bir duruma, yaşadığınız bir olaya karşı meydan okumaya hazırlandığınızı simgeler.

Rüyada görülen başmak, bot, çarık, çedik, çizme, fotin, galoş, iskarpin, kes, makosen, kundura, lastik, mest, mokasen, nalın, pabuç, pantufla, patik, postal, potin, sabo, sandal, sandalet sokman, şıpıdık, şoson, takunya, terlik tokyo, tomak gibi ayağa giyilen giyeceklerde benzer şeyleri temsil ederler. Detaylı açıklamaları ilgili kelimeyi araştırarak inceleyebilirsiniz.

“Rüyada Ayakkabı Görmek” için 18 yanıt

Rüyada ayakkabıdan yemek yapmak
Selam. Ben dün gece acayip bir rüya gördüm çok etkilendim. Rüyamda eve giriyorum ve nişanlım ve liseden bir erkek arkadaşım evdeki benim bütün ayakkabılarımı alıp mutfakta tencerelerde kızartıyorlar. Güya yemek yapıyorlarmış işte. “ne yapıyorsunuz” diyorum ve pis kokudan midem bulanıyor kusuyorum. Bunun anlamı ne acaba? çok merak ediyorum.

Rüyada ayakkabı yediğini görmek pek karşılaşılmayan bir rüyadır ve hayatınızda bazı şeylerin yanlış gittiğini işaret edebilir.
Rüyada kustuğunu görmek genelde iyiye yorumlanmaz, insanın düşünmeden hareket ettiğini ve bundan dolayı sıkıntı yaşayacağı anlamına gelir.

Hayır olsun diyerek başlayalım.İlginç bir rüya zaten rüyalar bizim tesiri altında kaldığımız olayların bir yansımasıdır.Nişanlınız ve erkek arkadasınızın sizin kalbinizde ki yerini simgeliyor diye düsünüyorum.

Rüyada öğretmenin kafasına terlik düşürdüğünü görmek
2 saatten beri gördügüm rüyanın manasını arıyorum, çünkü rüyamda fen dersi öğretmenimin kafasına terlik düşürmüştüm ama bulamıyorum, o rüya ne anlama geliyor?

Rüyada terlik görmek sizi çok sevindirecek bir haber alacaksınız demektir.

Rüyada ayakkabı tozu silmek
Merhabalar. ben bugun ruyamda suan gorusmedigim birinin ayakkabimin tozunu sildigini gördüm. Onu tersledim ama benimle hic konusmadi, sorular sordum ama asla konusmadi. Ruyamin yorumunu yapar misiniz ? Teşekkürler.

Sibel merhaba, rüyada ayakkabı sildiğini görmek rüyayı gören kişiyi umutsuzluğa iten bir olayın etkisini üzerinden attığını, hayata yeniden pozitif bakmaya başladığını ve işlerin yoluna girmesini temsil eder. Bakınız ayakkabı rüya tabiri sayfası. Bu bilgiyi kendinize göre yorumlamalısınız.

Rüyamda sevdiğim kişi ayakkabısını tutacak birini arıyordu herkese veriyordu ama kimse almıyordu ve sonunda bana verdi bende aldım yanıma koydum bunun anlamı nedır lutfen cok merak ettım

Rüyamda nişanlımın peşinde olan hanımı nişanlımın ayakkabılarının bağcıklarını bağlarken görüyorum, sonra ayakkabılara bakıyorum yeni ve siyah deri bot şeklinde, sonra ikisi birden kayboluyorlar ve bulamıyorum nişanlımı, yorumlarsanız memnun olurum.

Ben ruyamda bızım ıs yerının patronun ayakkabısın tekını gıydıgımı goruyordum, oda benım ayakkabımın tekını gıyıyordu, sonra bız ayakabılarımızı degıstırıyorduk.

Tanidik birisi beni ayakkabilarim elimde aglayarak gittigimi gormus. Ama sonunda rahatliyormusum. Bu ruyayi yorumlarmisiniz……

Merhaba, rüyamda düğüne gitmiştim ama orAdan erken ayrılmak istiyordum, tam çıktım sonra aklıma geline para takmadığım geldi ve içeri geri döndüm, geline 50 lira taktım ve eve gitmek için dışarı çıktım, baktım ayakkabilarim yoktu, aradım bulamadım, bu arada ayakkabılarım topuklu ne çok eski nede çok yeniydi. bulamayınca düğün sahiplerinden birinin ayakkabısını giydim, eve doğru yürüdüm çöplükte bir çift ayakkabı gördüm, benim mi diye gittim baktım benimki değildi ve düğün sahibinin ayakkabisiyla eve gittim.

Merhaba. Rüyamda camiden çıkışımda ayakkabımın tekinin çalındığını gördüm, yorumlar mısınız lütfen?

Ruyamda banyoda babaannem ayakkabilarimi yikiyordu, bej rengi bir botumu (gercekte oyle bir botum yok) yikamamasini soyledikce yikadi ve rengi kırmızıya döndü. Bunun uzerine de ona bagirip cagirmaya basladim.

Rüyada ayrıldigim sevgilimin ayakkabi numarasini gördüm 48 yaziyodu ama onun gercek ayakkabi numarasi 42 ne anlama geliyor acaba

Merhaba.
Rüyamda, dayım ve bir işadamı, ayaklarını biribirine denk getirip, ayak ölçülerini karşılaştırıyorlardı.
İkisinin de ayağında spor ayakkabı vardı ve yerde oturuyorduk.
Ne şekilde yorumlamam gerektiğini bilemedim.
Yorumlayabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler

Babam gecen sene vefat etti. Rüyamda babam 2 tane yeni spor ayakkabı almış ve onları taşıyarak önden hızlıca yürüyordu. Anlamı ne olabilir acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir