Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Aydınlık Görmek

Rüyada aydınlık görmek neye delalet eder?

Rüyamda gece vakti bilmediğim bir mahalledeydim. Hava karanlık olmasına rağmen etraf bayağı aydınlık idi. Mahallede dolaşırken kılıçlarla savaşan adamlar görüyorum. Adamlara baktığımda biri Hz.Muhammed(s.a.v) diğeride Hz.Ali(r.a) ve karşındaki adamlarla kılıçla dövüşüyorlardı. Rüyamda nasıl olduğunu bilmiyorum ama onlar olduğuna gayet emindim, ikisi durup bana bakıyorlardı. Hz.Ali (r.a) kendi kılıcını bana doğru attı, kılıç tam ayağın önünde betona yarısına kadar battı. Kafamın içinde bir ses onu kaldırmamı ve savaşmamı söyledi. Bende kılıcı yerden çıkardım, ondan sonra rüyamdan uyandım. Bu benim 5 senelik rüyam ancak hiç kimse bana içimi rahatlatacak bir yorum söylemedi. Yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

Rüyada aydınlık görmek tabiri

Elif merhaba, öncelikle belirtmeliyim ki rüyalar genellikle görüldüğü anlarda daha anlamlı olurlar, geçen zaman içinde meydana gelecek değişiklikler rüyanın manası etkiler. Rüyada tanımadığı bir yer görmek rüyayı gören insanın reel yaşamda adını koyamadığı, nedenini bulamadığı bir takım endişeleri veya iç korkuları olduğunu ifade eder. Ancak havanın karanlık olmasına karşılık etrafın aydınlık olması bu korku ve endişelerden kurtulup, huzura kavuşacağına alamettir çünkü;

Rüyada aydınlık görmek kişinin keder ve tasalarının sona ermesine, sıkıntılardan kurtulacağına, aydınlık ve ferah günlere kavuşacağına delalet eder. Aydınlıktan karanlığa geçmek ihtiyaçların karşılanamamasına ve sıkıntılı bir döneme girileceğine işarettir. Karanlıktan aydınlığa girmek sorun ve zorlukların bitmesine, arzuların yerine gelmesine yorumlanır.

Rüyanın bundan sonra tamamen hayırlara işaret olup; Sevgili Peygamberimizi görmeniz  dürüst, iyi ahlak sahibi ve korunan biri olduğunuza işarettir. Hz.Ali’yi görmeniz aydınlanma ifadesidir, hayatta kendini sürekli geliştirerek yeni şeyler öğreneceğini bununla hem kendini hem de çevreni bir ışık gibi aydınlatacağını temsil etmektedir. Rüyanın devamında gelişen olaylar ise hayatın boyunca karanlık, kötülük ve cahillikle savaşacağını, Allah yolunda hayırlı işler yapıp hem sevap hem de bu dünyada çevrendeki insanların takdirini kazanacağını anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir