Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Ayet Görmek

Rüyada Kuran Ayeti görmek neye işarettir?

Selamun Aleykum. Hadisi şerif te Resulullah’ın buyurduğu gibi asla rüya ile amel etmiyorum ama ruhani varlıkları o kadar çok görüyorum ki gece korku ile kalktığım çok olmuştur. Geçmişinde günahın içinde boğulan fasık kullardan idim. Elhamdülillah İslamı öğrenip aciz bir şekilde yaşamaya başladım. Geçen sene ocak ayında ablamın eşi vefat etti. Kendisini çok severdim. Eşimle mezarına gidip gitmeme konusunda birbirimiz ile istişare ettiğimiz gün rüyama girdi. Sağımda duruyordu. Ben kendisine “enişte sen ölmemiş miydin” diye soruyorum.

Sonra bir ışığa benzeyen parlak bir cisim yanımıza geldi, göğe kadar uzanıyordu. İnsan suretinde değildi. Bana yanımdakilerle birlikte enişteme “ben Allah’ın nuruyum, Sizlerin imanını ölçmeye geldim” dedi. Çok korktum önce, benim ellerimden kavradı beni, ağlamaya başladım. Ya Rabbi ben acizim ne olur imansız çıkmamayım diye. Nur bana “Elhamdülillah Ehli sünnetsin” dedi. Eniştemin ellerini kavradı ona da “ne Müslüman ne de münafıksın, iki arada kalmışsın, akıbetini ancak Allah bilir” dedi. Hıçkıra hıçkıra ağlayarak uyandım ve ertesi gün eniştem tekrar rüyama girdi, yüzü ve bedeni kapkara bir şekilde bana annesini, babasını, abimi, ablamı çevremdeki insanları işaret edip “benim günahkar olmama sebep bunlar” diye bana şikayet ediyordu. O hali beni çok korkutmuştu. Bu rüyaları pek yorumlamak istemedim ama uzun süredir içim içimi yiyorum. Yorumunuzu bekliyorum inşallah.

Rüyada Ayet görmek yorumu

Rabia merhaba,

Peygamber Efendimiz SAV ve sahabeler, müminler rüya ile amel ederlerdi ve bunun yanı sıra Allah sana rüya ile hakikati göstermiş, yani rüyalar maneviyattır, bunu Allah kullarına yaşatır “bana dön, bana gelen yola tabi olup bana gelen kullarımın yolunda ol”. Maneviyat yoluyla Ölmeden evvel Allah’a vasıl olmak diye bir yol duydun mu hiç? evet maneviyat yolu .

Rüyada Kuran ayetleri görmek, duymak, dinlemek, okumak, duyduğunu, dinlediğini, okuduğunu görmek en hayrılı rüyalar arasındadır ve görülen sureye, ayete göre dikkatle yorumlanmalıdır.

“Rüyada Ayet Görmek” için 3 yanıt

Rüyamda bir hoca 42 sayfa ya da 42 ayet diyor, ben bir sayfaya bakıyorum ama 42 ayet ya da sayfa bakıyorum kayyum hayy yazıyor, rüyanın çok etkisinde kaldım hayy kayyum ALLAH ın isimlerinden ama 42 nedir çözemedim ? bu arada 35 yaşıma girmek üzereyim aklıma ilk gelen 42 yaşımda ölecekmiyim acaba oldu.

Yatakta tanıdığım bir teyzenin yanında uyuya kaldım. Eski bir kız arkadaşımın düğünü var oraya gidecekmişim. Düğüne gittiğimde gelin 70 yılların modelinden gelinlik giymiş. Bende onun mutlu olmasına mutluluk gözyaşı döküyorum. Sonra düğünde havai fişek patlatır gibi ALLAHU EKBER ZÜLCELALİ VELİKRAM gibi ayeti kelimeler yazdırıyorum. Çok etkilendim ne anlam taşır. Şimdiden teşekkür ederim. 35, Kadın, Bekar, Çalışmıyor.

Sevil merhaba,
Rüyanızdaki bütün unsurlar hayırlara işaret etmektedir. Rüyada gelin görmek, daima iyiye yorumlanır. Gelin neşe, huzur, yaklaşan güzel günler demektir. Döktüğünüz mutluluk gözyaşları sevineceğiniz olaylar yaşayacağınıza işaret ederken, yazdırdığın ayeti kelimeler ise bu gelişmelerin aynı zamanda hakkında hayırlara işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir