Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Aziz Görmek

Rüyada aziz görmek neye delalettir?

Bundan yıllar önce gördüğüm rüyada tanımadığım birisi bana “sen fazla yaşamayacaksın” dedi, bende yanımdaki bir tanıdığıma “bu adam kim” dedim, o da “tanımıyor musun? bu aziz bir kişidir” dedi. Ben bu rüyada çok etkilendim ve zihnime yerleşti. Bundan bir süre önce gördüğüm rüyada bu ünlü aziz kişi ile ile bir yerde karşılaşıyoruz ve ben ona hemen yıllar önceki rüyamı açıklaması, neden bana öleceğimi söylediğini, bunu açıkalamsı söylüyorum ve bana “depresyon” diyor. Bende ona “neden” diyorum, oda “dikkat” diyor.

Sizden öğrenmeyi istediğim bu rüyanın aziz görmek mi yoksa depresyon görmek şeklinde yorumlanması gerekli. Bu rüyalar yüzünden psikolojik bakımdan zor zamanlar geçirdim, bu rüyalar neyi anlatmak istiyor.

Rüyada aziz görmek yorumu

Kemal selam, her iki rüyanın da ortak ve temel unsuru görmüş olduğun aziz kişidir ve rüyada aziz görmek bir ilahi mesaj almayı ve maneviyatı simgeler. Başkalarına yaptığınız yardım ve iyiliğin karşılığını alacağınıza ve ettiğiniz duaların kabul gördüğüne rivayet edilir.

Mesajında depresyonun açıklamasını da sormuşsun. Rüyada depresyon görmek veya kendini depresif hissetmek rüya sahibinin bazı yetersizlik duyguları yüzünden rahatsızlık yaşadığını gösterir, sorunların nedenleri ve kararların sonuçlarını görmek için dikkatli düşünmek gerektiğini hatırlatır.

Aziz nedir? Hıristiyanlıkta iyilikleriyle tanınmış kutsal kişiye verilen isimdir. Bu unvan Hıristiyan otoritelerince sonradan (genellikle kişi hayatta değilken) verilir. Hıristiyan toplumu için önemli işler başarmış, üstün ahlaklı kişiler sonradan kilise tarafından aziz ilan edilebilir. Arapça kökenli aziz sözcüğü ermiş anlamına gelir. İlahi, kutsal, kutsi, lahuti, mübarek, mukaddes, öngün, tanrısal manası da vardır. Günlük kullanımda sevilen ve sayılan kimseleri tanımlamakta kullanılır.  Sözcüğün dişi formlarından “muazzez”, Türkçede yaygın bir kadın ismidir.

Kaynak: Vikipedi.

“Rüyada Aziz Görmek” için 3 yanıt

Yanımda bir adamla önce bir yurda gidiyoruz, daha sonra yurttan geçilen bir yer olduğunu söylüyor ve orada daha rahat edeceğimizi, gideceğimiz yerin de Aziz (isimin kalanını hatırlamıyorum ama Hıristiyan azizlerinden birinin ormanıymış) birinin ormanı olduğunu söylüyor. Çok lüks arabaların olduğu caddeden karşıya geçiyorum ve çok korunaklı demir bir kapıdan selam vererek geçiyoruz. Daha sonra telefonla annemi arıyorum “beni neden merak etmedin” diye soruyorum ve babamı görüyorum, ona bir kaç duanın ayetinin anlamını soruyorum. 30, Kadın, evli, yönetici.

Rüyada bir yurda girdiğini görmek ( orada kalmaktan ziyade birini ziyaret etmek veya başka bir başka amaçla ) duygusal bir boşluk ya da iç boşluk anlamına gelir. Rüyada orman görmek rüya sahibinin işlerini yoluna koymak için bütün zorlukları aşacağına yorumlanır. Ormanın bir Aziz’e ait olması bu zorlukları aşarken ilahi veya manevi etkenlerin önemli rol oynayacağına işarettir. Rüyanızda caddede karşıdan karşıya geçmeniz, gerçek yaşamınızda doğru yolda olduğunuzu ve bu yoldan ayrılmamanız gerektiğini ifade eder.

teşekkür ederim çok sağ olun sosyal medya kullanmadığım için yorumunuzu yayınlayamayacağım çok üzgünüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir