Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Baba Görmek

Rüyada baba görmek neye işaret eder?

Rüyada baba görmek, babasını, babayı, babanızı görmek babanızın hayatta olup olmamasına göre farklı anlam taşır. Sağ olan babayı görmek çok hayırlı bir rüya olup, isteklerinizin gerçekleşeceğini, helal kazanca kavuşacağınızı gösterir. Çünkü babalar kişiye hayat veren veren en değerli varlıklar, kişinin yaşam kaynağıdır. Rüyayı gören kişinin babası vefat etmiş ise gereksinimi olanlara yardım etmesi gerektiğini anlatır, detaylı bilgi sayfanın orta kısımlarında yer almaktadır.

Rüyada babayı görmek yorumu

Rüyasında babayı sağlıklı, güler yüzlü, mutlu görürseniz bu babanızdan aldığınız değerli özelliklerin farkında olduğunuzu ve bu yönlerinizi ilerletme, geliştirme yolunda olduğunuzu ifade eder. Bu rüyada güzel gelişmeler, ilerleme, büyüme sinyalidir. Ticaret yapan yapan kişiler için işlerinde açılma, çalışanlar için yükselme, öğrenciler için derslerinde başarılı, diğer insanlar için hayatta kendini daha güçlü hissedeceği durumların işaretidir.

Rüyada baba olmak ne demektir?

Rüyada baba olduğunu, evlat sahibi olduğunu görmek, kişinin gerçek hayatta baba olup olmadığına göre anlam kazanır. Halen bir baba iseniz ve baba olduğunuzu görürseniz bu rüya dileklerin gerçekleşmesi, kazanç ve rızk artışı, büyüme ifadesidir. Eğer şu anda baba değilseniz, bu yüce duyguyu tatmak, hayatını güzelleştirmek için büyük bir istek sahibi olduğunuzu ve kişiliğinizin oturmuş olduğunu, olayları çok net bir şekilde görmeye başladığınızı simgeler.

Rüyada babanın ölümünü görmek neye yorulur?

Halen yaşamakta olan babanın öldüğünü görmek, bilinç altında babayı suçlama ifadesidir. Babanın ölmüş olduğunu görmek, Dünyaya geldiğiniz andan bu güne kadar babanın sizi yeteri kadar desteklemediği, yanınızda olmadığı veya sizi takdir etmediği, sizi hayata iyi hazırlamadığı düşüncelerine sahip olduğunuzu, bu düşüncelerin etkisiyle gelecek korkusu yaşadığınızı ifade eder. Babanın mezarı, babasının mezarını ziyaret etmek, iç dünyanızda babanız ile ilgili kopan fırtınaları, vicdan azabı ya da pişmanlıkları işaret eder.

Rüyada babayı ziyaret etmek neye işaret eder?

Rüyada babayı ziyaret etmek, babasını ziyaret ettiğini görmek, gerçek hayatınızda bir durum karşısında kendinizi güçsüz hissettiğinizi, babanızdan güç almak veya bir tehlike karşısında onun kanatlarının altına sığınarak korunmak duygusu içinde olduğunuzu gösterir. Ancak babanızın sevgi ve şefkatini uzaktan hissetmek dahi size güç verecek ve bu durumdan kurtulacaksınız şeklinde yorumlanır. Babanın evlendiğini, babayı yeniden evlenmiş görmek, kısmete ve başarılı bir hayata işarettir.

Rüyada babayla konuşmak ne anlama gelir?

Rüyasında şu anda hayatta olan babasını gören ve onunla konuşan kişi, reel hayatında kendinde güç bulur ve cesaretle olayların üstüne gidebilir. Böylece zorluklardan kurtulur şeklinde tabir edilir. Bu rüyada baba ile konuşulan konular hatırlanırsa çok daha güzel bilgiler ortaya çıkabilir

Rüyada babanın seslendiğini görmek neye delalettir?

Rüyanızda babanız size seslenirse bunun anlamı uyanık hayatınızda bir işbirliği sonunda sevinç ve mutluluk ifadesidir. İş yaşamı veya ilişkinizde size mutluluk ve sevinç getirecek gelişmeleri müjdeler.

Rüyada babayı üzgün görmek neyi gösterir?

Rüyada babayı üzgün görmek, babayı üzüntülü görmek, reel hayatta babanızın istediği davranış tarzını göstermediğinizi, onunla davranış tarzınız sebebiyle anlaşamadığını temsil eder. Bu durumun babayı nasıl üzdüğünü baba olduğunuzda anlayacaksınız ve pişmanlık yaşayacaksınız şeklinde yorumlanır. Babayı sıkıntılı görmek, nasihatlerini dinlemediğiniz için size kırılacağına işarettir. Rüyada babayı kızgın görmek, babanın kızdığını, babanın sinirlendiğini, babayı sinirli görmek, babanız ile aranızda henüz çözülmemiş kimi sorunlar olduğunu ya da sizin öyle düşündüğünüzü işaret eder.

Rüyada babayla tartıştığını görmek nedir?

Babayla tartışmak, baba ile kavga etmek, baba ile tartıştığını, babayla kavga ettiğini görmek gerçek yaşamınızda başkalarını suçlama huyunuz olduğunu ve bu huyu hemen terk edip, aksi giden işlerinizin sebebini sakin kafa ile araştırmanız gerektiğini temsil eder.

Rüyada babayı dövmek neye yorulur?

Rüyada babayla kavga etmek veya babasını dövdüğünü görmek çok kötü bir rüyadır, büyük ihtimalle babanızın sözünü dinlememek yüzünden başınızı fena halde belaya girdiğini veya gireceğini simgeler, işlerin yolunda gitmediğini ya da yanlış yönde ilerlediğini simgeler. Bazı büyük rüya yorumcuları böyle bir rüya görüldüğünde babayı ziyaret edip, onun affını istemenin işleri düzeltmek için şart olduğunu söylemektedir. Anne baba kavgası, Anne ile babayı kavga ederken görmek, aileden ayrılığa işarettir. Aileden herhangi biri ile babayı kavga ederken görmek, ayrılığa delalet eder.

Rüyada babayı mutlu görmek neye delalettir?

Rüyasında babanın mutlu olduğunu görmek çok hoş bir rüyadır ve rüyayı görenin ruh halini yansıtır, onunda mutlu olacağını, hayatında beklemediği güzel gelişmeler yaşayacağını ifade eder. Bu rüya aynı zamanda sahip olduğunuz, babanızdan aldığının güçlü ve güzel yönlerin farkında olup, onları değerlendirmek gerektiğini hatırlatan uyarıcı bir rüya da olabilir. Babanızı sizi okşarken görmek, bütün kötülüklerden uzak olarak hayatınızı sürdüreceğinizi gösterir.

Rüyada babayı hasta görmek neye işaret eder?

Rüyada babanın hastalanmış olduğunu, onu hasta görmek gören kişinin yaşamında unutulmuş, geçmişte kalan kimi acıların hatırlandığını veya yenileneceğini gösterir olarak yorumlanmaktadır. Olumlu bir rüya değildir. Babanın hastalandığını, Babayı hasta görmek, alternatif olarak kazancın boş yere harcanacağını ifade edebilir.

Rüyada vefat etmiş babayı görmek?

Rüyada ölen babayı görmek, babanızdan aldığınız, sizi özel kılan değerleri simgelerken, ölmüş babayı gördüğünüzde bu aynı zamanda sahip olduğunuz özellikler için sevgili babanıza müteşekkir olduğunuzu, onu çok sevdiğinizi, özlediğinizi ifade eder.

Rahmetli babayla konuşmak, ölen babayla konuştuğunu görmek, gerçek hayatınızda içinde bulunduğunuz durum, sorunlar veya ilişki hakkında konuşmak, danışmak için birilerine gereksinim duyduğunuzu gösterir, bu durumda sevgili babanızın büyük eksikliğini hissettiğinizi ifade eder.

Vefat etmiş babayla kucaklaşmak, ölen babaya sarılmak, sarıldığını görmek veya oturmak, yürümek, yemek yemek gibi ortak davranışta bulunmak, gerçek yaşamınızda yeni döneme girdiğinizi bu dönemin aydınlanma, manevi açıdan zenginleşme, gelişme getireceğini, hayata daha gerçekçi açıdan bakmaya başladığınızın ifadesidir.

Ölen babanın bir şey istediğini görmek, sizin uyanık hayatta hareket ve eylemleriniz konusunda mesaj verir. Örneğin babanın para istediğini görmeniz gerçek hayatta savurgan durum içinde olduğunuzu, tutumlu olmanız gerektiğini simgelerken, sizden namaz kılmanızı istemesi onun dua ve hayrınıza gereksinimi olduğunu gösterir.

Vefat etmiş babanın nasihat ettiğini görmek, oldukça önemli rüyadır. İster sağ ister rahmetli olsun babaların özellikle kız evlat, sonra sırasıyla eşi ve erkek evlat arasında güçlü duygusal bağ vardır. Bu bağ sonsuza kadar sürmektedir. Rüyada rahmetli babanın yaptığı tavsiye mutlaka dikkate alınmalı, ona göre davranılmalıdır.

Rahmetli babanın hasta olduğunu görmek, yaşamınızın manevi yönünü gözden geçirmeniz gerektiğini temsil ederken, ibadetinize daha fazla özen göstermenizi delalet eder.

Ölmüş babanın kızdığını görmek, veya ölmüş babayla tartışmak, bilinç altında bir takım iç mücadele, çatışma, hesaplaşma, vicdani muhasebe konularında babanıza danışmak, ondan akıl almak isteğiniz olduğunu ancak bunun mümkün olmaması sebebiyle büyük üzüntü duyduğunuzu, strese girdiğinizi temsil eder.

“Rüyada Baba Görmek” için 13 yanıt

Rüyada babanın iyileştiğini görmek
Rüyamda gerçekte hasta olan, az yürüyebilen babamın hastaneden eve normal olarak, yardımsız yürüyerek geldiğini gördüm, ne demek bu? çok merak ediyorum.

Zey merhaba,
Gördüğünüz rüya babanız hakkında iyileşmeye, güzel günlere işaret etmektedir.

Rüyada babanın banyo yapmak istediğini görmek
İki ay önce babamı kaybettim, by pass ameliyatı oldu tam hastaneden çıkacağı sırada kaybettik. annem iki defa rüyasında aynı rüyayı gördü. Babam banyo yapmak istediği annem de banyoyu hazırladığını söylemiş. Bu defa da babam sağ bacağındaki dikiş yerlerini kaşıyıp ameliyat yerindeki ipleri biraz biraz kaldırmaya başlamış. “ben nasıl banyo yapayım her yerimi pamuk iplikleri ile diktiler” demiş. annem sonrasını hatırlamıyor. yorumlarsanız sevinirim.

Öncelikle sevgili babanıza Yüce Allah’tan rahmet, sizlere sabırlar diliyorum. İnsanlar sevdikleri yakınlarını kaybettiklerinde sık sık onları rüyalarında görürler, bu rüyalar mesaj vermez sadece yaşanan büyük acının ve hasretin yansımalarıdır. Sizin ve annenizin acısı henüz çok taze ve büyük. O yüzden bu rüya yorumlanmaz. Zamanla babanız / eşiniz hakkında gördüğünüz rüyalar anlam kazanmaya başlayacaktır.

Rüyada eski yaşadığı evde babasını görmek
İyi günler daha önce gördüğüm bir rüyam yorumlarsanız sevinirim. Rüyamda eski yaşadığım evdeyim ve üzerimde günlük kıyafetim var. Babam yanıma geliyor bana beyaz ama kırmızı puanları olan sabahlığı kıyafetlerimin üstüne kendi elleriyle üzerime giydiriyor. Babamın bana sabahlık giydirmesine çok mutlu oluyorum.
Sonra odama gidiyorum odam da kahverengi yatak serilmiş (eski babaanne yatağı) yatıyorum. Rüyamda akşam imiş ama yatağımın kenarında pencere açık ve gündüzmüş ve gökyüzü güneşli masmavi idi uyandım. Teşekkür ederim.
Takma isim : Dolunay2014
Yaşınız :33
Cinsiyetiniz :Bayan
Medeni durum :Bekar
Mesleğiniz :Öğretmen
Ruh haliniz : Yorgun ve Beklentili
Rüyanız : Sabahlık

Selam, gördüğünüz rüya geçmiş dönemlerin ( net olarak anlaşılmasa da büyük ihtimalle çocukluk döneminiz) kaygısız, korkusuz, mutlu ve huzurlu günlerine olan özleminizi yansıtmaktadır. İnsanlar bir durum karşısında kendilerini güçsüz ya da çaresiz hissettikleri dönemlerde bu türü rüyalar görmekte ve kendilerini iyi hissetmektedirler.

Rüyamda en çok korktuğum şey olan babamı görüyorum, doğrusu babamdan değil onunla yaşamaktan korkuyorum, bu yaşıma kadar babamla yaşadım artık annemle yaşamaya başladım fakat babam bayramda yanına çağırdı 4 günlüğüne bende etkisinde kaldım herhalde, rüyamda babam beni geri yollamıyor, ben anneme dönmek istiyorum, yapamıyorum izin vermiyor, sizce bu rüya gerçek mi olacak korkuyorum?
15, Kadın, Bekar, Öğrenci, sıkıntılı.

Aysu merhaba,
Verdiğin bilgiyi okuyunca inan çok üzüldüm. Gördüğün rüya kesinlikle uyanık hayatında seni etkileyen, kafanı taktığın bir konusun yansımasıdır ve herhangi bir mesaj vermemektedir.
Öte yandan bir büyüğün olarak bazı şeyler söylemek istiyorum. Anne ve babalar çocuklarını severler, çünkü çocuklar büyüklerin bir parçasıdır. Ancak bazı zamanlar iletişim eksikliği ya da başka sebeplerle aradaki bağ zayıflayabilir. Bu bağı daima güçlü tutanlar, tutmayı başarabilenler mutlu ve başarılı olur. Sen şu anda çocukluktan çıkmış, aklı başında bir genç kızsın ve artık toplumda bir yerin ve söyleyeceklerin var. Bunları uygun bir dil ile ilgili kişilere anlatıp, kendini iyi ifade etmeli, duygu ve düşüncelerini bet bir şekilde aktarmalısın. İnan o zaman her şey daha güzel olacak. Aksi takdirde küsmek, kızmak, ağlamak, üzülmekle sorunlar dahada büyür. Sevgilerimle başarılar diliyorum.

Rüyamda sağ babamın öldüğünü evimize ziyarete geldiğini gördüm ama ben hariç herkesi görüp konusuyodu bitek beni goremiyodu rüyayı aciklayabilirmisiniz? ?

Güner merhaba, Rüyada babanın öldüğünü görmek rüyayı gören kişinin bilinç altında babasını bir nedenden dolayı suçladığını gösterir. Bu suçlama kişinin doğduğu andan bu güne kadar babanın onu yeteri kadar desteklemediği, yanında olmadığı veya onu takdir etmediği, kişiyi hayata iyi hazırlamadığı düşüncelerine sahip olduğunu, bu düşüncelerin etkisiyle gelecek korkusu yaşadığını ifade eder.

Ruyamda ailem eşim akrabamlarimla oturuyorum sonra akrabalarım evlerine bırakmak için kalktım ve babam ben bırakiyi dedi bende izine geldim gidip ben bırakıym diyim aşağı indim babamda benle beraber geldi sonra ben kızdım beni bir rahat bırak izine geldim kafamı dagidiyim herseyi Karışma diye bağırdım ve babam kızdı bizden ayrıl ne yaparsan yap dedi bende kızdım tam dedim hakkım neyse ver yüzümü bile görmen dedim sonra yukarı bir yere çıktım amcamin oglu eniste oturmuş sigara içiyorum dertlesiyor bende halami gördüm babam herseyi karışıyor sıkıldım artık diyom belli bi süreden sonra aşağı iniyom ve tanımadı m birileri kapıya dayanıyor para istiyor ben bu konu hakında bişey bilmiyom asagida ağaç tan tirmanarak eve çıkıyor adamlara kızıyorum gitmiyorlar bende sinirlendim tabancası alım üstlerine sıkıyor kimseye yaralanmış biride orda bize sıkıyor bişey olmuyo sonra arabaya biniyor bizde tamam verecez diyo çıkıp gidiyorlar..

rüyamda babamla konuşurken birden şah damarımdan kan fışkırmaya başladı babam ne oldu olum diye sordu sonra başka bi rüya gördüm saçımı 5 6 farklı renge boyuyorum arkaarkayi mora yanları yeşile fln işte sonra elimi saçıma attım elimde kaldı lütfen yardim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir