Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Babanın Anneyi Dövdüğünü Görmek

Rüyada babanın anneyi dövmesi ne demektir?

Dün gece 15 sene önce ölen babamı gördüm rüyamda. Çok büyük bir ev vardı salonunu duvarlarını tazyikli suyla yıkıyordu, bana da “babana bir şey söyleme” diyordu. Sonra yatak odasına gittiğimde babam annemi dövüyordu, annemin dudakları patlamıştı dayaktan, araya girdim bağırdım, çok üzüldüm babamı annemden uzaklaştırmak istedim, çok korkmuş olarak uyandım.

Aynı rüyanın başka bir yerinde kızımla otobüste uzak yerlere gidiyorduk, onu sakinleştirmeye çalışıyordum, rüyanın içinde hep bir korku vardı. Bir başka kız çocuğu vardı başka bir sahnede, kızım küçük kız çocuğuyla çok severek ilgileniyordu. Rüyanın çok etkisinde kalarak uyandım, sinirlerim çok bozulmuştu gittim anneme sarıldım hakikaten dayak yemediğini görmek istedim. Lütfen acilen yorumlayın bu rüyamı. Şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla, Gaye. 18 Eylül 2012, 14:40.

Rüyada babanın anneyi dövdüğünü görmek yorumu

Gaye Merhaba, rüyanızın ilk kısmı sizin veya annenizin babanıza verdiğiniz bir söz olduğunu ve bu sözünüzü yerine getirmediğini ya da dualarınızı eksik ettiğinizi ifade etmektedir.

İkinci bölüm ise, gerçek yaşamınızda şu anda gergin bir dönem geçirmekte olduğunuzu, bulunduğunuz ortamdan bir süre uzaklaşıp kafanızı dinlemek istediğini ifade etmektedir. Rüyanın ana unsurları; ölmüş babayı, duvar yıkadığını, çok büyük ev, tazyikli su, yatak odası, babanın anneyi dövdüğünü, dudak patlaması, otobüsle gittiğini, korku.

“Rüyada Babanın Anneyi Dövdüğünü Görmek” için 3 yanıt

rüyada babam aneme kızıyordu, “çalışmayacak işe gıtmeyeceksin” dedi, ananemde fotolarımı önume koymuştu bakıyordum

Merhaba, yaşım 18, bekarim, öğrenciyim, benim annemle babam 11 yıl önce ayrıldı, babam normalde çok şiddete düşkün biri ve 11 yıl önce baya kötü ayrıldılar. Rüyamda babamla birlikteyken her şeyi anlatıyorum, babam annemi bana kötülemeye çalışıyor “annen böyle filan” diyor, “sen neredesin, ne yaptin? 11 yıl boyunca hayatımda ne yerin oldu” derken eve geliyoruz, annem çamaşırlari sererken kapının önünde satıcılar var, annem para olsun diye babamın eşyalarını onlara satmış ve babam tesbihini tezgahta görüyor, içeri giriyor “bunu da mi sattin” diye deliriyor, annemi alıyor banyoya kapatıyor, kendisi üstünü değiştiriyor ve oda banyoya giriyor, kapıyı kilitliyor ben yardım istiyorum babamın nasıl biri olduğunu bildikleri için hiç biri yardıma gelmiyor, ben kovayı alıyorum banyo kapısının üst kısmındaki cami kırıyorum ve annemi dovdugunu öldürmeye çalışırken görüyorum, ağlamaya başlıyorum, ağlarken kırdığım camdan kapıyı açmaya çalışıyorum çeviriyorum çeviriyorum anahtari kapı açılmıyor ve orada uyandim uyandigimda deli gibi agladim, lütfen yorumlayabilir misiniz?

Nur merhaba. Batı dünyasında modern rüya tabirleri konusunda rüyaların kişinin içinde olduğu ruh halinin yansıması olduğu tanımı geçerlidir. Konuya bu açıdan bakılırsa gördüğün rüya bilinçaltındaki bazı bastırılmış duygu ve düşünceler ya da anıların bir sebeple canladığını ve bunun rüya olarak ortaya çıktığını söyleyebilir. Bundan başka rüyada bir anlam çıkaramaya uğraşmamak gereklidir. Umarım her şey yoluna girer ve geleceğe emin adımlarla ilerlersin. Bu tip rüyalar görmeye devam edersen lütfen bir psikolog desteği almaktan çekinme, büyük yararını görürsün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir