Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Babanın Kendini Astığını Görmek

Rüyada Babanın Kendini Asması Neye İşarettir?

Adım Yusuf, 15 yaşındayım, öğrenciyim, psikolojik tedavi görüyorum, aynı rüyayı iki defa gördüm, şu anda da maddi sıkıntılar çekiyoruz az çok.

Rüyamda babam 6 lirayla odun almak istiyordu alamıyordu, bir iki tane öylesine veriyorlardı, eve gelince babam bana “al bunu yak, kardeşlerinle ısının önünde” dedi. Odunu yakmaya çalıştım, babam diğer odaya geçti, takır tukur bir ses duydum, kimse telaşlanmasın diye ben gittim odaya, babam intihar etmişti (asarak). Ben babamı indiriyordum, kardeşlerimle annemi teyzeme gönderiyordum, babamı da alıp camiye götürüyordum, yıkıyorlardı. Babamı defnedeceğimiz sırada annem arıyordu, olayı anlatıyordum “mezarlıktayız, gel babamı defnedeceğiz” diye, babamı ben defnediyordum, ben toprağını atıyordum, sonra eve gelince herkes ağlıyordu, işin asil boyutunu yani intihar ettiğini bilmiyorlardı. Sonra ben anneme kardeşime teselli vermeye çalışıyordum, derken alarm uyandırdı. Hocam size zahmet bir yardımcı olabilir misiniz?

Rüyada Babanın Kendini Astığını Görmek Nasıl Yorumlanır?

Sevgili Yusuf, modern dünyada rüyalar kişinin iç dünyasının yansımasıdır denmektedir ki ben de bu bu tanıma katılıyorum. Görmüş olduğun rüya da anlattığın kadarıyla içinde olduğun ruh durumunu yansıtmaktadır.

Rüyada odun almak rüyayı gören kişinin gerçek yaşamda yaşama sevincini ya da yaşam kalitesini artırmak istediğine delalet eder, bakınız odun rüya tabiri sayfası. Rüyada baban odun almak istiyor ancak alamıyor, bu durum onun ailesinin daha iyi şartlarda yaşaması için çaba gösterdiğini ancak bunu başaramadığını anlatmaktadır. Rüyada tanıdığın birinin intihar ettiğini görmek o kişi hakkında endişe duyduğunuzu temsil eder. Sen babanın intihar ettiğini görüyorsun ki bu aslında senin baban hakkında bazı kaygılar yaşadığını, büyük ihtimale onun sağlığını kaybetmesinden korktuğunu anlatmakta ve bu da senin hayırlı, iyi bir evlat olduğunu yansıtmaktadır.

Lütfen sabır ve gayretle bu sıkıntıların geçmesi için Allah’a dua etmeyi eksik etmeyin. Göreceksiniz her şey iyiye gidecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir