Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada bacağına kürdan batması

Rüyada bacağına kürdan batması ne demektir?

Merhaba, rüyamda iki üst bacağımın iç kısmında kumaşa toplu iğne tutturulmuş gibi kürdan saplanmış olduğunu gördüm. Korkarak anneme gösteriyordum ve “anne, büyü mü yapmışlar bana” diyordum. Daha sonra ikisini de çıkardım, oradan beyaz iltihap aktı ve hareket eden garip küçük bir canlı çıktı.

Annemde “yememem gereken bir şeyi yediğim için bunun olduğunu” korkuyla söylüyordu (sanırım menekşe yediğimi söyledi) Bende “ne yapacağım şimdi, ölecek miyim?” diye korkarak anneme soruyordum.  Cevabınız için şimdiden teşekkürler. Yaşım 25, bekarım, yurt dışında hukuk masteri yapıyorum, ruh halim karamsar.

Rüyada bacağına kürdan batması tabiri

Elif merhaba, rüyada kürdan görmek sayfasında anlatıldığı gibi rüyada vücuduna kürdan battığını görmek rüyayı gören kişinin aşırı hassas olması ya da basit şeyleri kafasına takma huyu sebebiyle boşu boşuna gereksiz stresler yaşadığını ifade eder.

Rüyada iltihap görmek genel anlamda haksızlık yapmak, hak etmediğin bir şeyi almak, birilerini kırmak manası taşır. Çıkan iltihabın renginin beyaz olması önceki cümlede anlatılan haksızlık veya kırma eyleminini basit, ihmal edilebilir seviyede önemsiz olduğunu ifade etmektedir.

Rüyanın en ilginç yanı bu iltihabın için çıkan, hareket eden küçük canlılar olup bu konu rüyada böcek görmek sayfasında anlatılmıştır. Vücuttan böcek çıkması ilgili organ ya da o organla ilgili bir olumsuz durumun düzeleceğini simgeler. Genel anlamı ise hastalık, sıkıntı veya stresten uzaklaşmaktır. Rüyanızda bacaklarınızdan canlı çıkıyor ki bu sizin gerçek hayatta ilerlemenize engel olan, dengenizi bozan ya da bağımsızlığınızı tehdit eden bir durumun sona ereceğine işaret etmektedir çünkü rüyada bacak görmek ilerleme, denge, bağımsızlık anlamlarını simgeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir