Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Badem Şekeri Görmek

Rüyada badem şekeri neye işarettir?

Abimin bildiği bir kaplıcaya annem, ortanca kız kardeşim ve küçük kız kardeşim gitmişiz. Odalar bölüm bölüm, ben odalardan birine keselenmeye giriyorum. Ancak kesem yokmuş. Oralarda bir kutudan eski ve kullanılmış keseler çıkıyor. Kız kardeşime “bak burada bir sürü kese” var diyorum, birini istemeyerek kullanmak üzere elime alıyorum.

Çocukluğumun geçtiği evdeyim. Flaş diske film kaydetmişim. Kız kardeşime film nasıl izlenir anlatıyorum ama zaten o bunu biliyordur neden anlatıyorum ki diyorum. Birden pencerenin sokağa bakan tarafına pervaza oturuyorum aşağısı karanlık ve yüksek görünüyor. Ortanca kız kardeşim kolumdan tutup içeri alıyor. Ama gülüyoruz. Dışarıda bir hareketlilik var ben de kendimi yoğun hissediyorum ama kayda değer bir yoğunluğum olduğuna emin değilim. Annemin suratı asık onunla küsmüşüz. Arada bir onun suratına bakıyorum gülümseyecek mi diye. Onun bakışlarını önemsiyorum.

Kendimi başka şeylere vermeye çalışıyorum. Büyük ablam da var. Yeğenim alıp merdivenlerden aşağıya iniyorum. Gezdirecekmişim. Ancak telefonumu falan alsaydım derken kendimi aşağıda buluyorum. Dış kapıda bayan iş arkadaşımla karşılaşıyoruz. Diğer iş arkadaşıma gezmeye gideceklermiş. Minibüse doğru yürüyor. Minibüste diğer bay iş arkadaşım ve yanında tanımadığım birileri var. Elimde siyah yuvarlak gözleme sacı olduğunu fark ediyorum. Yeğenimle yollarda dolaşıyoruz. Ona oyun arkadaşı bulmaya çalışıyorum. Kendi çocuğuma da oyun arkadaşı arardım diye üzülüyorum. Onun yaşından daha büyük çocuklara rastlıyoruz. Kendi yaşında iki kıza rastlıyoruz. Onları baş başa bırakıyorum. Yeğenim bakıyorum ki kendini güzel bir şekilde savunuyor. Rahatlıyorum. Elinde badem şekeri varmış ve kırılmış ona bakıyorum.

Rüyada badem şekeri görmek yorumu

Menekşe merhaba. Rüyada kaplıcaya gitmek, modası geçmiş eski düşünme ya da davranış tarzını değiştirmeniz gerektiğine, yenilenmeye ihtiyaç duyduğunuza yorumlanır. Çocukluğunun geçtiği evde olmanız geçmişe olan özleminizi göstermektedir. Rüyada badem şekeri görmek mutluluk, sevdiklerinle bir araya gelmek, toplantı, hoşça vakit geçirmeyi simgeler. Rüyada badem şekeri yemek, şeker yediğini görmek rahatlık ve bol rızka işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir