Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Bağışlanmak

Rüyada bağışlandığını görmek ne demek?

Merhabalar. Rüyamda iki yakın kız arkadaşımla oturup sohbet ediyoruz. Geçenlerde aralarında geçen bir tartışmayı anlatıyorlar bana. Bu sırada anlaşamayıp tekrar kavgaya tutuşuyorlar. “Benimle paylaşın, konuşup anlaşalım” diyorum. Arkadaşlarımdan Melis anlatmaya başlıyor ve Banu’yu suçlu buluyorum ve birden kalkıp Banu’nun saçlarını tek makas darbesiyle kıpkısa kesiyorum.

Üzülüyor “Melis ne yaptın” falan diyor, bense “hak etti” diyorum. Sonra kendimle baş başa kalınca bunu neden yaptığıma anlam veremiyorum. Upuzun çok güzel saçları vardı diye üzülüyorum. Kendime kızıyorum. Kaynak saç bakıyorum hemen Banu için. İndirimli bir kuaförde 300 tl ye buluyorum. Ona teklif ediyorum ancak bu ay elimde para olmadığını gelecek ay alabileceğimi söylüyorum ve “hiç böyle biri olmadığımı biliyorsun Banu, o an ben, ben değildim sanki” diyerek defalarca özür diliyorum. Beni bağışlıyor ve “boş ver canın sağ olsun, böyle daha güzel oldu” diyor, çok anlayışlı davranarak. (Banu’nun saçları normalde kısa) dönüş yaparsanız sevinirim. Rüyayı öyle bir yaşadım ki etkisi altında kaldım. Teşekkürler. 20, Kadın, Bekar, Çalışıyor, değişken

Rüyada bağışlanmak yorumu

Gördüğün rüyada iki arkadaşının yeniden kavga etmeleri çevrendeki kişilerden kaynaklanan bir gerginlik, dedikodu ya da üzüntünün seni de olumsuz etkilediğini simgelerken, senin kalkıp arkadaşının saçlarını kesmen gerçek yaşamında hak etmediğin bir eleştiriye maruz kaldığını ve bunu kabullenemediğini ifade etmektedir.

Rüyada yaptığınız bir iş, söylediğiniz bir şey veya bir suçundan dolayı bağışlanmak, bağışlandığını görmek gerçek yaşamda kötülüklerden uzak durmaya, tövbeye işaret eder.

Rüyanın devamında gelişen olaylar bu haksızlık karşısında verdiğin mücadeleyi simgelemekte, sonunda başaracağını temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir