Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada baharat görmek

Rüyada baharat görmek neye çıkar?

Rüyamda eşimle benim bir siyah renkli kuşumuz vardı, kuşu mutfakta besliyormuşuz ama iri olduğu için artık kafese sığmıyormuş, kocam “bu kuşa daha büyük bir kafes almalı ve mutfaktan götürmeliyiz” diyor bende “tamam büyük kafes al ve artık salonda bakalım diyorum. Akşam yemeğini yiyoruz ve biraz sohbet ettikten sonra uyuyoruz. Rüyamda uyurken mutfaktan büyük bir gürültü, cam kırılma sesleri geliyor, kocamla aynı anda uyanıp beraber mutfağa koşuyoruz, birde ne görelim. Kuş kafesten çıkmış, raftaki baharat kavanozlarını devirmiş, içlerinden dolmalık fıstık ve kuş üzümlerini yiyor. Bu arada yerde bir kaç kırılmış kavanozda gördüm. Rüyamı lütfen yorumlayın, beklemediğimiz bir hamilelik durumum var, şu anda çocuk sahibi olmayı düşünmüyorduk ama geçen hafta hamile olduğumu öğrendim, bununla ilgi olabilir mi? çok teşekkür ederim. 27, kadın, evli, çalışıyor. Not: normalde kuşumuz yok, rüyada vardı.

Rüyada baharat görmek yorumu

Rüyada baharat görmekSeda merhaba, rüyada siyah kuş görmenin ölüm ya yok oluş haberleri ile ilişkisi vardır. Burada kast edilen sadece vefat etmek anlamında değildir. başladığınız bir projenin iptali, başarısızlık, yaptığınız bir denemenin sonuç vermemesi, bir ilişkinin mutlu bitmemesi, bir ticari faaliyette zarar etmek anlamları da vardır.

Rüyada baharat görülmesi gören kişinin hayatında değişiklik ihtiyacı hissettiğini göster, içinde bulunduğu bir duruma farklı bir bakış açısıyla bakması gerektiğini ifade eder.

Acı kırmızı biber, biberiye, çörek otu, dolma baharı, dolmalık fıstık, fesleğen, haşhaş mavi, hindistan cevizi, isot biber, karabiber, tane karabiber, karanfil, karbonat, kekik, kimyon, kişniş, köfte baharı, köri, kuş üzümü, limon tuzu, mahlep, nane, pasta süsü, pul biber, sumak, susam, tane karışık biber, tarçın, tatlı biber, yenibahar, zencefil gibi baharatın cinsi tam olarak hatırlanıyorsa ilgili ürünün açıklamasına bakmak gereklidir.

Öte yandan rüyadaki baharatın acı, acılı, acımsı, acımtırak, acırak, baharlı, biberli, buruk, keskin kokulu olması yorumu bu tatları da dikkate alarak yapmayı gerektirir.

Rüyada susam görmek zengin olmak ve çalışarak zenginliğinin artması anlamına gelir.
Susam esas olarak yağ zengini tohumları için yetiştirilen bir bitkidir. Yemekler lezzet vermek için kullanılan susam aynı zamanda bir yemek yağı verir. Susam bazen ekmeklere özellikle hamburger ekmeği üzerinde kullanılır. Susam sopa şeklinde kraker içine pişmiş olarak katılır. Susam bitkileri de Afrika’nın kimi dillerinde Hintçe ve Benne de til olarak bilinir. Susam tahin denilen bir hamur haline (humus) ve Orta Doğu mezelerinde kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir