Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Bakraç Görmek

Rüyada bakraç neye delalet eder?

Rüyada bakraç görmek rüya sahibi için sefere çıkmaya bu seyahatin sonunda bolluk ve berekete kavuşmaya yorulur. Bakraç ile yoğurt, süt veya su taşımak kişinin gerçek yaşamında yaptığı bazı eylemlerin sonuçlarını kabul etmesi gerektiğini bilerek ona göre hareket etmesi gerektiğini gösterir. iyilik yapan iyilik, kötülük yapan kötülük bulur sözünü akıldan çıkarmamalıdır.

Bakraç ile yoğurt mayalamak yapılacak işler ve gösterilecek üstün çabalar sonucu büyük başarı ve kazanç elde edileceğine, sorunlar ve sıkıntıların kolay bir şekilde halledilmesine işaret ederken aynı zamanda büyük bir iş artışı yaşanacağını, hayırlı bir kısmete kavuşulacağını,  çıkılan yolda yeni bir yaşama merhaba denileceğini, bu yaşama uyum sağladıktan sonra her alanda oldukça iyi mevkiye gelineceğini, sağlık problemlerinin kısa zamanda son bulacağını, yıllardan beri hayal edilen her şeye kavuşulacağını ve mutlu sona erişileceğini simgeler. Boş bakraç görmek kişinin kısmetine kavuşması veya refaha ermesi için yapması gereken bazı şeyler olduğunu gösterir.

Bakraç nedir?

Rüyada bakraç görmekEski devirlerde yoğun olarak kullanılan ancak günümüzde sadece köyler ve kırsal yörelerden kullanılmaya devam edilen bakırdan yapılan, kulplu ve geniş ağızlı genellikle süt ve yoğurt muhafaza edilen / taşınan kap. Bakraçlara bazı yörelerde helke de denilmektedir. Süt, tereyağı, yoğurt ile bazı yörelerde ev ekmeği koymada kullanılır. Eski zamanlarda ekmekler evde yapılır ve büyük bakraçlarda uzun bir süre muhafaza edilirdi, evden işe çorba götürmede, gemilerde kömür taşımada veya yanmış kömürden kalan kül ve cürufu denize dökmek için kullanılırdı. İşlenmemiş sade olanları bulunduğu gibi, yazı ve çiçekler ile süslenen tipleri de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir