Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Balcı Görmek

Rüyada balcı görmek neye çıkar?

Annemle zayıflamak için bir balcıya giriyoruz, arı sütü balının zayıflattığını vs söylüyorlar, neyse alıyoruz uyguluyoruz. Ardından ben kalın altın bir kolye alıyorum, kolyenin ucu çeyrek altın gibi. Kolyenin arkasında “beni doğuran annemin sütü” gibi bir şey yazıyor, ön tarafında da yapışkanlı kağıtta “ali suna” yazıyor. Sözün sahibiymiş, orası vakıf gibi bir yermiş zaten.

Bir anda lise sonda olduğumu görüyorum, yanımda üniversiteden en yakın arkadaşım var, benim başım ağrıyor ve uyuyorum, çok ağrıyor. Ardından uyanıyorum, arkadaşım gülerken bayağı sesli bir gaz çıkarıyor, utanıyor ama hoca anlayıp “gaz çıkardın” diyor. Bir anda arkamdaki oğlan bana “kolyeni çıkartır mısın” diyor, bende “tabi” deyip kolyeyi öpüyorum. Bu kolyeyi çok sevdiğimi söylüyorum.

Oğlan üzerinde “ali suna” yazan o yapışkanlı kağıdı alıp çantasındaki tektaşa sarıyor “bunu aslında 2005 de yapacaktım ama simdi benimle evlenir misin” diyor, ben şaşırıyorum çünkü sınıftakilerin vs onu sevdiğini düşünüyorum, çok zengin cool bir oğlan ve uyanıyorum. 21 yaşında üniversite öğrencisiyim, hiç ilişkim olmadı, başak burcuyum.

Rüyada balcı görmek tabiri

Melike selam, rüyanın odak noktası zayıflama isteği, bunun içinde insanı zayıflattığı söylenen arı sütü almak için balcıya gitmek, arı sütü almak ve uygulamak. Rüya bu tema ile başlıyor ve rüya ilgisiz gibi görünen (aslında derinlerde büyük bir bağ var) alanda ilerliyor. Hemen söylemeliyim ki gördüğün rüya reel hayatta daha fazla beğenilmek, daha fazla sevgi ve şefkat görmek isteğinin bir yansımasıdır. Bunu bilip, rüyadan başka bir mesaj beklemek gereklidir. Unsurların anlamına bakmak gerekirse;

Rüyada zayıflamak istediğini görmek kişinin reel yaşamında bir nedenle kendini cezalandırmak istediğini gösterir bakınız rüyada diyet görmek sayfası.

Rüyada balcı görmek (bal satan kişi anlamında) rüyayı gören kişinin şu anda reel hayatta yapmakta olduğu bir şeyden ( iş, okul, proje vb) memnun olmadığını, hayalinde o konuyla ilgili başka bir şey olduğunu temsil eder. Bu rüya öte yandan da rüyayı görenin hayatında başarısına veya mutluluğuna engel olan bir sorunu ortadan kaldırmak için çaba sarf ettiğini gösterir, sonunda verdiği emeğin karşılığını alarak aradığı huzur ve mutluluğu yakalayacağına, başarıya ulaşacağına delalet eder.

Rüyada kolye görmek sosyal ilişkiler hakkında bilgi verir. Rüyada kolye gören kişinin çevresiyle daha iyi, daha sıcak ilişkiler kurmak istediği rivayet edilir. Karşısındaki kişilere karşı daha fazla yükümlülük almaya hazır olduğu söylenir. Böylece daha iyi bir arkadaşlık, dostluk ilişkisi olacak ve bunun her iki tarafa da kazanç sağlayacağı manası taşır. Kurulacak karşılıklı güven ve sadakat ile dostlukları çok sağlam olacağına ancak her şeye rağmen yine de dikkatli olmak gerektiğine yorumlanır.

Rüyada osuran birini görmek rüya sahibinin etrafında büyük bir öfke birikimi olduğunu, kişilerin kendileri ve isteklerini anlatamadıklarını gösterirken rüyada birinin osurduğunu görmek aslında bu kişilerin insanların kendini ifade edememek yüzünden büyük bir gerilim içine girdiklerini anlatır. Rüyanın son bölümü hakkınızda hayırlı bir tanışmaya işaret olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir