Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Bale Görmek

Rüyada bale neye işaret eder?

Rüyamda ben bale yapıyormuşum. Bale salonuna yemyeşil bir ormandan geçip giriyorum. Üstümde sadece bale kıyafetleri var; üşüyorum ama takmıyorum. Bale salonunun içine giriyorum. Salon boydan boya camla kaplı, havasız, rutubetli, her yerde kolonlar var, tavanı yüksek, soğuk, ormanın ortasında olduğundan pek ışık almıyor.

Normalde provam varmış ama içeri bir giriyorum kimse yok, ışıklar kapalı. Işıkları açmak için ayrı bir oda varmış oraya gidiyorum. Odaya giriyorum kapıyı arkamdan kapatıyorum ışık açma tuşuna basıyorum ama bir türlü açılmıyor. Sonra arkamdan homurtular duyuyorum. Bir dönüyorum arkama dev. Hemen bacak arasından geçip kapıyı açıyorum ve koşuyorum. Dev benden hızlı. Yerden bir kılıç buluyorum ve onunla savaşıyorum; kolunu sol kolunu kesiyorum.

Ormanın içine doğru koşmaya başlıyorum. Bir ağacın arkasına saklanıyorum. Dev beni arıyor. Sonra yanağıma bir şeyin değdiğini hissediyorum; bir peri kızı. Bana moral vermeye çalışıyor. Ben de cesaret alıp tekrar bale salonuna gidiyorum. Dev beni görüp peşimden geliyor. Ve ben içerideyken başıma salonu yıkıyor. Orada uyanıyorum. Bilgesu, 15, Kadın, Bekar, Öğrenci, umutsuz, mutsuz, yalnız, kuşkulu, aşık.

Rüyada bale yapmak nasıl yorumlanır?

Bilgesu merhaba, inan senin yaşın aşık olmak ve benzer durumlar için çok küçük ama yaşamın bir gerçeği olarak ne yazık ki senin yaşındaki gençlerin yaşamının bir gerçeği. Burada anne ve öğretmenlere çok iş düşmekte ve çocuklara bu duyguların gelip geçici şeyler olduğunu önemli olanın çocuğun kendisini iyi yetiştirip, gelecekte ayaklarının üzerinde durabilen, iyi ile kötüyü ayırt edip, kendine ailesine ve insanlığa faydalı bir birey olarak yetiştirmesi gerektiğini anlatması gerekmektedir. Ancak bir diğer gerçek olan toplumumuzun genel kültür düzeyi olarak sıfıra yakın olmamız nedeniyle maalesef bunlar gerçekleşmemektedir. Düşünün sabahtan gece yarısına kadar televizyonlarda saçma sapan Türk dizilerini, evlendirme programlarını, dedikodu ve magazin dizilerini izleyen anne çocuğuna ne verebilir, “kızım aklını kullan, zengin koca bul, hayatını yaşa, bu magazin programlarında gördüğün gibi partilere kokteyllere katıl” vs vs vs. inanın yazdıkça sinirlerim bozuluyor.

Sevgili Bilgesu ve diğer gençler.  Burada size çok iş düşmekte. Aklınızı başınıza alıp, aşk, meşk, flört, Türk dizisi, evlenme programları, beyaz atlı prens, zengin koca, zengin karı, havadan gelecek para gibi saçmalıkları bir kenara bırakıp, gelecekte kimseye muhtaç olmadan ayaklarının üzerinde durup, devletin vereceği makarna ve kömür yardımına gereksinim duymadan yaşamak için çok çalışmalı, çağın gereklerine ayak uydurup, araştırmalı, öğrenmeli ve toplumda en az bir konuda ( resim, müzik, teknoloji, meslekler vb) söz sahibi olmalısınız.

Rüyada bale yapmak, bale yaptığını görmek, ilişkisinde veya evliliğinde birtakım sorunlar yaşayacağını işaret eder. Rüyadaki diğer olaylar ise kafanın çok karışık olduğunu, olayları sağlıklı analiz edemediğini göstermekte, anne veya öğretmeninden destek alman gerektiğini simgelemektedir.

Rüyada bale hakkında diğer yorumlar

Eşinin veya partnerinin bale yaptığını görmek, partnerinin size sadakatsiz davrandığını öğrenmek anlamına gelir. Balet erkek balerin, bale yapan erkek, balerin bale yapan kadın demektir. Rüyada balet görmek zaaf, güzellik, zahmetsiz kazanç anlamlarını simgeler. Rüyada balet olmak, balet olduğunu görmek ideallerinin gerçekleşeceği manasına gelir. Rüyada balerin görülmesi gerçek yaşamında rüyayı gören kişinin önündeki engelleri kolayca aşacağına işaret eder. Rüyada balerin olmak veya balerin olduğunu görmek masumiyet, zaafiyet sembolü ve güvenlik açığı ifade eder.

Rüyada futbol balesi görmek veya futbol balesi izlemek duygularınızı içinizde saklama eğiliminde olduğunuzu, şiddetli bir şekilde hayallerinizin esiri olduğunuzu, gerçek olayların farkına varamadığını işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir