Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Balıklı Göle Gitmek

Rüyada balıklı göle gitmek neye delalet eder?

Rüyamda Urfa’daki balıklı göle gitmişim. Urfa Kalesinin tepesine çıkmaya çalışıyordum. Sürekli hızlı hızlı koşarak kaleye çıkmaya çalıştım ve sonunda çıktım. Tam zirvedeyken yolun devamının olduğunu sandım, karşıma baktım deniz vardı, çok güzeldi, o hızla önüm meğer uçurum imiş uçurumdan denizin kıyısına düştüm. Hiç yaralanmadan tekrar dönmek istedim ama kalenin duvarı çok yüksekti. Düştüğüm yer çok güzeldi.

Sonra dönüş yolu bulmaya çalıştım ve harabe bir yer vardı görevliler miydi yoksa öylesine mi oturuyorlardı bilmiyorum, onlardan ürkerek merdivenleri sordum kalenin merdivenlerini, yolu gösterdiler ve tekrar basamakları çıkmaya başladım, çünkü tekrar dönmem gerekiyordu. Tam yolu bulmuşken arabamı görüyorum, o da benim olduğum yerde, oraya nasıl gelmiş anlamıyorum ve orada oturan kişilere “arabayı çıkarmak için bir yöntem, asansör var mı” diye soruyorum, onlarda olduğunu söylüyorlar ve ben basamakları tek tek çıkıyorum. Başka bir tarafta babamın köfte yoğurduğunu ve benimde komşuya götürdüğümü görüyorum. Köftenin yanına marul da koymak istiyorum ama annem “onu enişten almış istersen kullanma” diyor.  (normalde de eniştemden çekiniriz) Bende koymadan götürüyorum.

Rüyam bu kadar sizin bilgilerinize dayanarak bir soru sormak istiyorum. Ben uyumadan hep duamın dileğimin hayırlı olup olmamasıyla ilgili Allah’dan rüyamda bildirmesini istiyorum sizce gördüğüm rüyalar bilinçaltı mıdır ? Kendimi mi kandırıyorum ? Yani rüya ve psikolojik açıdan bir tanımı, açıklaması var mıdır ? Teşekkürler iyi akşamlar.

Yaşım: 24
Cinsiyet: Bayan
Medeni durum: Bekar
Mesleğim: Moda
Ruh halim: 7 yıldır olmasını istediğim ve hiç dilimden düşürmediğim bir isteğim, duam var, sevdiğim insana kavuşmak ama maddiyat ve bir iki manevi sıkıntı var, en büyüğü maddiyat ve çok beklediğim için bir gelişme kaydedemediğim içinde kendimi çok çaresiz ve yorgun hissediyorum, hayatımdaki her şeyin güzel olması bu isteğime bağlı olduğu için hiç bir şeyden zevk alamıyorum, ara ara kendimi motive ediyorum ama sonra yine bırakıyorum kendimi. Yani şuan ki ruh halim tamamen oraya endeksli ve hep onun gerçekleşmesi için dua ediyorum imkansız olduğunu bile bile bırakmıyorum olacağına çok inanıyorum ama bir o kadar da imkansız görünüyor bu da bütün yaşantımı alt üst ediyor inanç var ama hiç bir gelişme yok.

Rüyada balıklı göle gitmek neye yorulur?

Değerli okurum, öncelikle rüyanı bu kadar detaylı ve düzgün cümlelerle gönderdiğin için teşekkür ederim. Verdiğin bilgilerde bir tek eksiklik var; Urfa ile bir ilginiz var mı? Urfalı mısınız? Urfalı değil iseniz, Urfa ile bir bağınız yoksa rüyanın mesajı daha da güçlüdür diyebiliriz.

Urfa balıklı gölün Hz. İbrahim Peygambere uzanan bir efsane hikayesi vardır, balıklı göl efsanesi ya da balıklı göl hikayesi olarak Google da arama yaparak bunu bulabilirsiniz. Sonuçta bir mucizenin hikayesidir. Sizin rüyada balıklı gölü görmeniz ya da balıklı gölde olmanız mucizevi bir iyileşmeye işaret edebilir. (etmektedir demeye dilim varmadı, bunlar tehlikeli konular, günahtan uzak durmak gereklidir )

Rüyada kale görmek, isteklerinizin gerçekleşeceğine, kötülük yapmak isteyen insanların bir şey yapamayacaklarını işaret eder. Kaleye çıkmakkaleye tırmanmak gerçek hayatta, tüm engellemelere, zorluklara rağmen hedeflerinize sonun ulaşacağınızı simgeler. Sizin kaleye çıkmanız önünüzdeki zorlukları aşacağınızı gösterirken uçurumdan düşmeniz içinde bulunduğunuz zor zamanların sizi yıldırmaması gerektiğine işaret etmektedir. Çünkü rüyada uçurumdan düşmek, zor zamanlar içinden geçtiğinize ve geleceğinizle ilgili endişeler taşıdığınıza işaret eder. Sonrasında gelişenler, gerçek hayatınızda kimi doğru kişilerin rehberliğine gereksinim duyduğunuzu göstermekte ve bu sayede hedeflerinize ulaşmada kolaylık elde edeceğinizi göstermektedir.

Babanızın köfte hazırlaması, sizin amaçlarınıza ulaşmak için babanızın desteğini alacağınızı ve engelleri birer birer aşacağınızı göstermektedir. Rüyanızın ilginç yanı hiç bir olumsuz unsur olmamasıdır. İnşallah her şey istediğiniz gibi gerçekleşir.

“Rüyada Balıklı Göle Gitmek” için 5 yanıt

Ben teşekkür ederim sizlere bu kadar içten ve duyarlı yorumladığınız için. Motivem çok yükseldi Allah razı olsun. Rüyamda balıklı gölden dolayı eksiklikten bahsetmişsiniz özür diliyorum belirtmediğim için ben urfada yaşıyorum urfalıyım. Çok teşekkür ederim İyi akşamlar. Hoşçakalın.

Birşey eklemeyi unuttum. Rüyamdaki deniz beni çok etkilemişti ve çok güzeldi urafada da malım deniz yok biliyorsunuz. Bu birşeyleri simgeler mi çok güzel bir denizdi ve uçurumdan düştüğümde ayaklarım suyun içindeydi çok şaşırıyordum rüyamda farkındaydım yani urfada deniz olmadığının ama kalenin arkasında çok güzel bir deniz olması beni çok mutlu etmişti. Bu noktada da rüya birşey ifade eder mi ?
Saygılar
Teşekkürler

Elbette bir anlam teşkil edebilir ancak orada ana unsur uçurumdan düşmektir.

Dalgasız deniz, sakin deniz görmek, gerçekleşmesi mümkün olan hayallerinizi ya da özel yaşamınızda tatmin olduğunuzu, huzurlu bir yaşama kavuştuğunuzu simgeler.

Bu şöyle açıklanabilir, hayatınızda zaten huzur ve mutluluğu bulmuşsunuz, tedbirli olup onu kaybetmemek ( uçuruma düşmemek ) gerektiğine işaret edebilir.

Ancak uçuruma düşüyorsunuz!

rüyamda başka adam telefonla konuşmuş bana isim Niyazi Özcan yazdığı bana söyledi .. uyandım

selamin aleykum.
ben gece yatmadan once cok dua ettim haber bekledigim bi cocuk var.
gece ruyamda balikli goldeydim fakat bursada yasiyorum.o kadar cok balik vardiki bi an içlerinden beyaz ve o kadar alimli bi balik gordum ki anne bakk gordum iste orda dedim annem gormedigini soyledi fakat ben goruyodum.annem o an hemen bi dua et dedi bende.allahim nolur onu hakkimda hayirli eyle bu is olsun ve okulumu kazanmayi nasip et diye dua ettim.
ilk defa bu kadar ilginc bi ruya gordum yorumu nedir aceba yardimci olurmusunuz

Merhaba, ben rüyamda kendimi balıklı gölde gördüm. yanımda su an iş arkadasım olan cok sevdiğim üç kişi vardı, bunlardan ikisi erkek biri bayan. ben göle bakıyordum, çok kalabalık bir ortamdı ve balıklar hem büyük hem de sürü halınde cok fazlaydılar. baska bir detay hatırlamıyorum maalesef. urfalı degilim ve daha önce hiç gitmedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir