Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Balon Dağıtıldığını Görmek

Rüyada balon dağıtılması neye işaret eder?

Merhaba, ben Gamze. Rüyamda ne olduğunu tam olarak bilmediğim bir toplantı, bir parti, bir açılış için balon dağıtılıyordu; rengarenk, parlak, bir sürü balon. Evin balkonundan gökyüzündeki renk şölenini izliyorum, alan herkes balonlara bir şeyler yazıp, çizip bırakmış semaya ve ablamla biz de istiyoruz o balonlardan. Bunun üzerine annem gidip avucunda zorla tuttuğu ipe bağlı yüzlerce balonla eve geliyor. Salona bırakıyor ancak hidrojenle dolu olduğu için balonlar istediğimiz şekilde yerde durmayıp tavana yükseliyorlar. Ablam “çatı katındaki odamıza götürelim” diyor “katmanlı olarak tavanda dururlarsa hoş görünürler.”, “Tamam” deyip yarısını aldığım gibi odama götürüyorum, yarısı olmasına rağmen o kadar çoklar ki ayaklarım yerden kesiliyor hissi veriyor.

O yarıyı bırakıp diğer yarısı için dönüyorum ama balon değil renkli renkli eldivenler topluyorum ve topladıklarımın balon olması gerektiğini fark etmiyorum bile. Onları da odama götürdükten sonra annem “siz de salıverin gökyüzüne balonları, bakın ne güzeller” diyor. Bütün balonları alıp gökyüzüne bırakmak için yola çıkıyorum ve bir anda elimdeki balonlar kaybolup çoğu patlıyor, tema değişiyor. Usta bir futbolcu karşındaki kalenin yanında buluyorum kendimi, siyah beyaz futbol topu dikkatimi çekiyor. Kalecinin yanında, sırtımı kale direğine yaslamış dikiliyorum, kalecinin yüzünü görmüyorum ama onun yanında durarak onun topları tutmasında yardım ediyorum. Futbolcu sürekli ya gol atıyor ya da kendisi kaçırıyor ama kat’iyen ne kaleci tutabiliyor ne de ben engelleyebiliyorum.

Derken ilk kez kaleye gelen topu ayağımla kurtarıp golü önlüyorum ama top korkunç görünümlü yıkık ve zamana karşı koyamayıp düzleşen merdivenlerden yuvarlanıp kahverengi, küçük sarı camı olan bir evin çift açılmalı kapısından içeriye giriyor. Ailemden kimse topu almam için o eve girmemi istemiyor, çünkü eve giren kimsenin çıkamadığına dair söylentiler varmış. Ama illa almam gerektiği için öğretmen olan ablam yanaklarına abartılı bir şekilde sürdüğü ve burnuna da bulaşan allıkla palyaçoya benzer bir yüzle çıka geliyor, kolundan tuttuğu kara kuru küçük bir çingene çocuğuyla. Çocuk salya sümük ağlıyor ama ablam içeriye gönderiyor çocuğu. Abartı makyaj yapan bir akrabamız ablam için “ben bile bu kadar iğrenç makyaj yapmam” gibi cümleler kurarken uzunca bir süre geçiyor ama çocuk dönmüyor ve artık gireceğimi söylüyorum, hem çocuğu bulacağım hemde topu.

Annem dönmezsem geri çıkabilmem için belime ince bir ip bağlıyor ve giriyorum kapıdan içeriye. Ev bir anda uçsuz bucaksız bir denize dönüyor, hafif dalgalı. Topu da çocuğu da ortalarda göremediğim yetmezmiş gibi yüzme bilmediğim için de boğulmayayım diye ipi çekiştiriyorum beni geriye çekerler umuduyla ama hala arıyorum, ilerliyorum diye ipi çekmiyorlar; sanırım batıyorum suyun içinde sonra yeniden ipe tutunarak çıkıyorum karaya. Hafif, ılık bir rüzgarla karşılaşıyorum, ilk baştaki balonları kesip birbirine dikerek uçurtma yapmışız kaleciyle. Annemin belime bağladığı ince ipi çözüp birkaç kat yapıp uçurtmaya uzunca bir kuyruk ve kısa bir tutma ipi yaparak uçuruyoruz.
Baloncu kız, 22, Kadın, Bekar, Öğrenci, sıkıntılı, stresli

Rüyada balon dağıtıldığını görmek neye yorumlanır?

Rüyada uçan balon görmek seyahat, gezmek, mekan değiştirmek konularındaki hayallerinizi simgeler. Rüyanızda balonlar hakkında gelişmeler, uçan balon dağıtılması, annenin balonlardan alıp gelmesi ve diğer konular gerçek hayatında reel hayatında önemli bir yorgunluk içinde olduğunu, ortam değiştirmek, gezmek, eğlenmek, dinlenmek ihtiyacını temsil etmektedir.

Gördüğün rüyanın ikinci bölümü de ilk bölümle alakalı, yorgunluk, iç sıkıntı ve bastırılmış duyguların ruh haliniz üzerindeki negatif etkisini göstermektedir.

Rüyada futbolcu görmek, bir futbolcuyla karşılaşmak, bastırılmış cinsellik duyguları ya da saldırganlık güdüsü içinde olduğunuzu, bu sıkıntıları daha sosyal olmakla aşabileceğinizi işaret eder.

Rüyanın devamında gelişen olaylar bu sıkıntılar karşısında gösterdiğin çaba ve onları aşmak için ne kadar kararlı olduğunu göstermekte ve bu sıkıntıları aşacağını temsil etmektedir.

“Rüyada Balon Dağıtıldığını Görmek” için 2 yanıt

Rüyamda kırmızı balonlar gördüm uçuruyordum ama ipleri bende, iyi birini uçurdum, sonra ipini elime aldım bir balon patlayacak diye çok korkuyordum ama patlamadı, rüyamı yorumlarsanız sevinirim. 35, Erkek, Bekar, Çalışmıyor

Rüyada balon uçurduğunu gören bir kimsenin hedeflerine ulaşamayacağına yorumlanır. Ancak rüyanızda iki önemli detay var; balonların renklerinin kırmızı olması ve iplerini sizin tutmanız. Bunun açıklaması hedeflerinize giden yolu kendi kendinize kapattığınızı, bu konuda dikkatli olup, yaptığınıza, söylediğinize ya da düşündüklerinize dikkat etmeniz gerektiğini ikaz etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir