Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Baraj Görmek

Rüyada baraj görmek neye işaret eder?

Okulca bir geziye gidiyoruz. Gittiğimiz yer baraj gölü ve barajda yüzebiliyoruz. Yakın bir arkadaşım, tanımadığımız kişilerle kavga edip suya giriyor, ben ise iskelede onu izliyorum, bir anda sular yükseliyor ve arkadaşım çırpınıyor, ben ise bir ara kavga ettiğim ve boğulan arkadaşımın da tanıdığı bir kızdan yardım istiyorum ve kız ağlıyor, etrafa bağırıp yardım çağırıyorum ve bir sürü kişi boğuluyor, suların şiddetinden dolayı iskele yıkılmak üzereyken eski tahtadan yapılma bir eve giriyorum ve kafamı bir yere çarpıp bayılıyorum ama suyun evi savurduğunu hissediyorum.

Rüyada baraj görmekUyandığımda aynı sınıfta olduğum iki erkek arkadaşımı görüyorum ve suyun şiddetinden dolayı ev batacak iken evde olan arkadaşlarımdan biriyle sarılıyoruz (ama aramızda önceden hiç bir şey olmamıştı) sonra su duruluyor, evin penceresinden dışarı suya atlıyoruz, mağara gibi bir yere gelmişiz, sarışın düz saçlı, yeşil gözlü bir kadın var, uzun süredir burada gibi ve gayet bakımlı, mağara sularla dolu ve kadın taht gibi bir şeyin üstünde, biz ise suda yüzüyoruz, sonra kadın deliriyor, bağırıyor ve evde bulunan arkadaşlarımdan biri boğuluyor(sarıldığım değil).

Geriye iki kisi kalıyoruz ve mağara içinde küçük bir aralık var, oradan geçiyoruz ve siyahi bir adam görüyoruz, sorunlu bir adam, annesinden bahsediyor, “annemi özledim” diyor, adamla beraber bir aralıktan daha geçiyoruz ve dağlık bir alana çıkıyoruz, askerler var ve bize Suriye’de olduğumuzu söylüyor, siyahi adamın annesi geliyor ve bizi askerlerden kurtarıyor, askerler arkadaşımla ve adamla konuşuyor ve bende bir dükkanda onların konuşmasını bekliyorum. Dükkan sahibinin kızı bisikletle gelip su istiyor, bir anda aradan yıllar geçiyor ve aynı baraj gölüne ailemle geliyorum ve ailem olmadan tek başıma olayların başladığı yere gidip ağlıyorum ve ablam arkadan gelip bana sarılıyor. Sizce rüyamın anlamı nedir ?

İsim / Takma isim : mocha
Cinsiyetiniz : kadın
Yaşınız : 16
Medeni durumunuz : bekar
Şu anki ruh haliniz : korkulu
Rüyanızın konusu : felaket
Anahtar kelimeler : barajda boğulmak, suda kaybolmak, baraj gölü

Rüyada baraj görmek yorumu

Merhaba, rüyanızda pek çok olay var, birden fazla unsur içermekte ancak rüyanızın mesajı üç konuda gizli; baraj görmek, birilerinin boğulduğunu görmek ve mağara görmektir.

Rüyada baraj görmek bastırılmış duyguları veya bu duyguların serbest bırakılmasını arzu ettiğinizi işaret eder. Rüyada birilerinin boğulduğunu görmek yardıma gereksinimi olan bir yakınınıza hemen yardım etmeniz gerektiğini gösterir. Bakınız boğulmak sayfası.

Rüyada mağara görmek hayatınız boyunca size destek veren, sırtınızı dayayabileceğiniz insanların olduğuna işaret eder. Bakınız mağara yorumu.

Rüyada baraj patlaması görmek öfke kontrolü konusunda kendinizi çaresiz hissettiğinizi gösterir. Rüyada baraj yapımı, baraj inşaatı görmek kendinize zor hedefler belirlediğinizi ve bunlara ulaşmak için aşırı çalıştığınızı ifade eder. Rüyada baraj inşaatında çalıştığını görmek yardımlaşma ve işbirliğini ifade eder.

Rüyada bent görmek sıkıntı ve mutsuzluk tehdidi belirtir. Bent üzerinde durmak refah ve mutluluk için gittiğiniz yolda yolda bütün engelleri aşmak anlamına gelir. Bent boyunca yürümek yorgun bir şekilde mücadele ettiğinizi ifade eder. Bent su seti anlamındadır. Rüyada su havzası görmek rüya sahibinin yakında kuracağı gerçek dostluklara işaret ederken kişinin bu sayede gerçek yaşamında maddi ve manevi bakımdan zenginleşmesine, ilerlemesine ve itibar kazanmasına delalet eder.

“Rüyada Baraj Görmek” için 2 yanıt

Eski iki arkadaşımla dolaşırken karanlık bir boş barajda kendimi yalnız buluyorum, sonra köpüklü sular akmaya başlıyor ve suda giden bir trende en önde iki arkadaşım kafalarını eğmişler bana görünmemek için ama ben onları görüyorum ve beni de alın diye sesleniyorum ama almadan hızlıca uzaklaşıyorlar her taraf zifiri karanlık birisinden yardım istiyorum uda beni taciz etmeye kalkıyor bende yardım için bağırıyorken uyanıyorum.

Rüyada baraj görülmesi bastırılmış duyguları veya bu duyguların serbest bırakılmasını arzu ettiğinizi işaret ederken birden kendini yalnız bulmanız bir şeyleri ret ettiğinizi ve birilerinin sizi anlamadığını temsil etmektedir. Gördüğünüz köpüklü sular üzerinizdeki ağırlıktan kurtulmanız, daha hareketli ve daha canlı olmak gerektiğini işaret etmektedir. Rüyanın devamındaki olaylar bastırılmış duygular, anlaşılamama, içe kapanma nedenleriyle kendinizi yalnız hissettiğinizi gösterirken buna sebep olarak kendinizde hiç hata aramadığınızı belirtmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir