Kategoriler
Giyim Rüyaları

Rüyada Baret Görmek

Rüyada baret ne demektir?

Rüyamda beton bir yolda yürüyorum, yol beyaz ve içinde ışıltılar var. Yolun bir tarafı yeni yapılmış kısa bir duvar var. Yolun tam yanımda cami kubbesi görüyorum. İskele kurulmuş başlarında sarı baret (kask) olan 10 tane erkek işçi çalışıyor. Caminin kubbesi mavi camlarla döşenmiş. Camlar çok kaliteli arasında beyaz sıvalar var. Kubbe sarı altın renginde kumlarla kaplanmış. Dışarı aydınlık ve güneşli.

Bir tanıdığım kadın kubbeye tırmandı ve bana “sende buraya gel, ben buradayım” dedi. Bende kalbi kırık, üzgün ve başım öne eğik şekilde “hayır, gelmek istemiyorum” dedim . Sesim ağlamaklıydı ve moralim çok kötüydü. Oradaki işçilerinde yüzleri gülmüyor ciddi şekilde duruyorlardı. Tasvirinizi bekliyorum. Ruh halim; üzgün ve hastayım ve aklım çok karışık. Rüyayı gördüğüm gece ağrılarım vardı, çok hastaydım. Sabaha kadar acı çektim. Yaşım 41 ve muhasebeciyim.

Rüyada baret görmek tabiri

Gül merhaba, beyaz ve ışıltılı yolda yürümeniz hedeflerinize giden yolda doğru bir şekilde ilerlediğinizi yani doğru yolda olduğunuzu anlatmaktadır. Yolda giderken gördüğünüz cami inşaatı rüyanızın asıl önemli kısmını teşkil etmektedir. Rüyada cami inşaatı görmek gerçek hayatta rüyayı gören kişinin kendisine büyük sevap kazandıracak hayırlı bir iş yapacağına işaret eder, bakınız rüyada cami görmek sayfası. Rüyada kubbe görmek, kubbeye bakmak, kubbeyi seyretmek çok fazla hırs sahibi olduğunuzu veya bir konuda şiddetli bir dileğiniz olduğunu simgeler.

Kubbe inşaatında çalışan işçiler aslında sizin alın teri dökerek verdiğini emeklerin karşılığını alacağınızı gösterirken işçilerin başlarındaki baretler ise emeğinizin karşılığın aldığınızda kendini daha güvende hissedeceğinizi temsil etmektedir. Çünkü rüyada baret görmek emniyet, güvenlik sembolüdür. Rüyada baret takmak veya baret taktığını görmek  rüyayı gören kişinin kendi emniyeti için çevresindeki insanların görüş ve fikirlerine daha fazla dikkat etmesi, onları dinlemesi gerektiğini ifade eder. Rüyada baret takan birini görmek rüya sahibinin kendini güvende hissetmediğini ve emniyette olmak, kendini emniyette hissetmek için bazı arayışlar içinde olduğunu temsil eder.

Rüyada kubbeye çıkmak uyanık hayatınızda hırsınıza hakim olmadığınızı ancak bunlara ulaşamayınca da büyük bir hayal kırıklığı yaşadığınızı temsil eder, bakınız rüyada kubbe görmek sayfası. Ancak siz zaten kubbeye çıkmıyorsunuz ya da çıkamıyorsunuz. Rüyanın bu bölümü gerçek hayatta çevrenizde hırsını kontrol edemeyen bir kadın olduğunu anlatmakta, sizin ona uymamanız ise sizin aklı başında, ölçülü ve kontrollü davranmayı tercih ettiğinizi anlatmaktadır.

“Rüyada Baret Görmek” için bir yanıt

Rüyamda bir iş için gerekli belgelerin yazılı olduğu bir kağıt geliyor evime. Kağıdın üzerinde bir fotoğraf yapıştırılmış. Fotoğrafta benim başımda başörtüsü ve üzerinde baret var (normalde açık bir bayanım).Gayet ciddi bir surat ifadem var.Hava da hafif karanlikken çekilmiş gibi fotoğraf. Neyse diyorum 6 ay da burada calisirim sonraki Allah kerim. Çok mutlu değilim mutsuz da olmuyorum ama o kağıdı okuyunca.( Su an ücretli ogretmenlik yapıyorum ve okullar bitince ne yapacağım dusuncesi aklımda bu aralar. ) şimdiden tesekkur ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir