Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada barınak görmek

Rüyada barınak görmek neye işarettir?

Gerçekte benden hoşlandığını düşündüğüm bir erkek arkadaşım var. Rüyamda onunla ıssız ve çok ağaçlarla bir ormanda yürüyoruz sanki kaybolmuşuz. Yerlerdeki çalı gibi bitkilerden kendimize yol açarak ilerliyoruz ve arkadaşım bana “hava kararmadan sığınacak bir yer bulmalıyız ama ne dağ ne de mağara yok etrafta” diyor. Ben çok korkuyorum onun elini sıkı sıkı tutuyorum. Bir süre daha ilerledikten sonra ağaçların kesilmiş olduğu bir açıklık alanda ağaç dallarından yapılmış kulübeye benzeyen barınaklar olduğunu görüp çok seviniyoruz. Fakat biraz dikkatle dinlediğimizde bu barınaklardan hayvan sesleri geliyor, daha da dikkat edince bu barınaklardaki hayvanların vahşi hayvanlar olduğunu görüyoruz, sevincimiz daha da korkuya dönüşüyor. Erkek arkadaşıma galiba bu barınakları insanlar yapmış, bu vahşi hayvanlar da insanları yemiş ve onların kulübelerini ev yapmışlar” diyorum. Sonra ne oldu bilmiyorum, erkek  arkadaşımın elini tutmak, onunla olmak rüya da olsa güzeldi ama vahşi hayvanlar beni korkutmuştu. neye alamet bu?

Rüyada barınak görmek yorumu

Rüyada barınak görmekSibel merhaba, gördüğün rüyanın ana unsurları erkek arkadaşınla beraber olmak, ormandaki barınaklar ve barınaklardaki vahşi hayvanlardır. Lütfen öncelikle erkek arkadaş rüya yorumu sayfasını oku. Sayfada anlatıldığı gibi onu görmeniz onun hakkındaki düşüncelerinizi yansıtmakta ve rüyadaki olaylara bakılırsa onunla yakın olmayı arzuladığınızı göstermektedir. Ormanda olmanız işlerinizi yoluna koyacağınıza delalet etmektedir.

 

Barınak kelime anlamı itibariyle barınma, dış etkenlerden (sıcak – soğuk – yağmur – kar veya diğer tehlikeler) korunma amacıyla oluşturulmuş ya da kullanılan yer anlamını taşır. Rüyada bir barınak görmek rüya sahibinin gerçek yaşamında bazı konular veya tehlikeler karşısında zor bir durum içinde olduğunu ve çaresizlik yaşadığını gösterir. Rüyada bir barınağa girmek kendini güvende hissetmek amacıyla yeni bir proje başlangıcını simgeler. Ancak bu rüya üstlenmeyi düşündüğünüz proje hakkında hazırlıksız olduğunuzu da gösterebilir. Rüyada barınakta olduğunu görmek kişinin yaşamında yabancı olduğu şeylerden korktuğunu ve güvenliğiz için yeni alternatifler aradığını gösterir. Öte yandan insan barınağı, hayvan barınağı, balıkçı barınağı gibi özel durumlar için rüyadaki faktörler incelenmelidir.

Barınaklarda yaşayan vahşi hayvanlar ise içinizdeki sıkıntı, korku veya talihsizliğe işaret edebilir. Çünkü bir vahşi hayvan görmek, bir uyarıdır, insanın gelişmemiş yanı üzerinde mesajlar verir.

 

“Rüyada barınak görmek” için bir yanıt

Rüyada hayvan barınağı görmek
Adım Gökçenur. 22 yaşındayım. Bekar ve öğrenciyim. Üniversitede 3.senem. Geçen yıl 1 haftalık ilişkim oldu. Ve hayatımın aşkıydı. Son 1 senedir onun acısını yaşıyorum. Ayrılık bahanesine engeller var dedi. Onun ismi Zekeriya. Kısaca Zek diyoruz. Şuan onun sevgilisi var. İsmi Sevcan. 5 aylık ilişkileri ve rüyamda bunları gördüm. Önce biz festival alani gibi bir yerdeyiz. sonra Zekle karsilasiyoruz. Onun kendi cevresi var arkadaslari sevcanlar falan, benimde kendi arkadaslarim var. Sonra biz Zek ile ortadan kayboluyoruz. Bir bina var oraya giriyoruz, binada da hayvan barinaklari varmis, kafeteryalar, oyun salonlari falan orayi geziyoruz Zekle. O da bana sorular soruyor. Onları cevapliyorum. Niye ben degerliyim ki bu kadar senin için diyor. Karakterin diyorum hal ve hareketlerin hepsi tam istedigim gibi sadece kizlar konusunda cok piçsin diyorum. Sonra yürürken elini elime değdiriyor, ters sekilde parmaklarini parmaklarıma gecirmeye çalisiyor falan, bende hic tepki verip geri çekmiyorum ama tutmuyorumda elini. Sonra o bir ara trip yapiyor bana sen cok isteksizsin hic elimi tutmuyosun diye. Elini cekiyor sonra ben asılıyorum elini, yine ayni ters şekilde eli elimden falan. Sonra bir kafeterya gibi bir yer var oraya geliyoruz. Hadi girelim diyorum. Yok giremem Sevcan bekliyor gideyim artık trip atar falan diyor. Ya diyorum ben seni 1 sene bekledim bir 5 dakka daha kalalim lütfen diyorum. Neyse kiyamıyor. Giriyoz iceri bir köseye oturuyoruz. 3 tane arkadaşı geliyor onlarla tanıştırıyor beni “ama iste arkadaşım” falan diyor.

Neyse oradan çıkıyoruz. Bir dolmuştayiz, yanyana oturuyoruz. Havada kararmış. Koluna giriyorum. Basimi omzuna yaslıyorum. Çok iyiyiz. Sonra bir yaşlı amcaya yer vermek zorunda kalıyor. Ben bu indi sanıyorum dolmuştan iniyorum. Her yerde onu arıyorum tekrar dolmuşun oraya gidiyorum. Oda inmis dolmusun etrafinda beni ariyor. Dolmuştan da bir kiz camdan bak esyalarin kalmiş diye montumu, şalımı veriyor. Dolmus terminal servisleri gibi. Bavulum falan varmış. Onuda unutmuşum Hepsini unutup Zek’i ariyorum sadece. Zek diyorki “bavul falan kaldi sen nereye gidiyosun” diyor. Neyse bulunduğumuz yolda asiri taşlı engeller var yani amca bu bavulu burda tasiyamam ilerde 3 kuyulardan (okulumuzun alt caddenin adı) alalim bunu diyorum tamam kizim diyor, neyse oraya gidiyoruz. Bir yerde Yeşim ile Cömert ( ikiside sınıf arkadaşım ve sevgililer) yemek yiyor. Zekte yanlarına oturuyor. Bende karsılarındayım. Yeşim cok fazla şaşırmıyor. Sadece bunun ne isi var burada diyor. Ben zekle ilgileniyorum üstünü başını düzeltiyorum falan o sirada iceri giriyoruz ev gibi bir yer Merve ile Büşra var Zekle beraberdik falan diyorum duyduk diyorlar. Tripleniyolar bana. Sonra noldu ya diyorum Merve gidiyor Büşra da bak Gökce ne yediginizi falan soyluyosun ya bunu soyleme cok gücümüze gidiyor falan diyor. Ben söylemedim zaten diyorum yok iste söyledin muhabbeti oluyor. Neyse bavullarda karışmış bir sürü insaninkiyle bavul ariyoruz falan biraz sonunda buluyoruz ama sonunda zek kayboluyor hatırlamiyorum. Sonrada uyanıyorum. Lütfen en kısa zamanda yorumlamanızı istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir