Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Başak Görmek

Rüyada başak görmek neye delalet eder?

başakBen 15 yaşındayım, şizofreni hastası bir ablam var ve 10 senedir böyle. Ben anneme ne kadar “biz bunu çekmek zorunda değiliz, yatıralım bakım evine kurtulalım” desem de beni dinlemez, “bu bana Allah’ın gönderdiği bir sınav, ben bunu ölene dek çekeceğim” der. Neyse gelelim asıl konuya.

Rüyamda ailemle birlikte çok ıssız, tenha bir tarlada, olgunlaşmış sapsarı başakların içinden geçerek güneşsiz bulutlu bir havada kiraz toplamaya gidiyoruz.  Gözümün alabildiği her yer başak dolu. Yanımızda bizim ailemizden olmayan bir kaç kişi daha vardı. Sonra ne olduysa oldu tam hatırlamıyorum galiba ablamın gözüne bıçakla bir şey battı ve bunu annemgile söylemedi, ablamın sinsi sinsi benim etrafımda dolaştığını, elinde bıçakla bana saldırmaya çalıştığını fark ettim, bunu annemgile söylesem de inanmadılar, fazla paranoyak olduğumu söylediler.

Sonra yine annemgilin yanında otururken birden geldi, üzerime saldırdı, neyse ben durdurmayı başardım. Sonra biraz kaçtım arabanın yanına falan gittim oda peşimden geldi bana saldırmaya kalktı, tekrar annemgilin yanına gittim oda peşimden kovaladı bana saldırmaya kalktı, neyse babam tuttu yine en sonunda tarladan baya uzaklaştım, kaçtım sonra onunda peşimden geldiğini fark ettim ne kadar hızlı koşsam da bana yine yetişiyordu, benden çok daha hızlı koşuyordu. İyice yanıma kadar geldiğinde ise bir kere zıplayarak havaya uçtum resmen, sonra oda zıpladı havaya uçtu sanki yer çekimi kalkmış gibiydi havada asılı bekliyorduk ve o sırada bir telaş aniden uyandım. Anlamı ne olabilir ? 15, Kız, Bekar, Öğrenci, uykusuz ve mutsuz.

Rüyada başak görmek yorumu

Sevgili kardeşim, Allah yardımcınız olsun. Hastalık zor. O yüzden sağlığımız için Allah’a şükretmeyi hiç bir zaman ihmal etmemek lazımdır. Görmüş olduğun rüya, gerçek hayatında içinde bulunduğun karamsar ruh halinin uykudaki yansıması olup, hayırlı gelişmeler olacağını haber vermektedir.

Rüyada ekili tarla görmek çok hayırlıdır ve işlerin iyiye gideceğini, bolluk ve bereket geleceğine yorumlanır.

Yeşil başak görmek selamete çıkmaya yorumlanır, çoğu zaman bir hastalıktan kurtulmaya, şifa bulmaya veya bolluğa işarettir. Sarı başak görmek bir şeyin tamamlandığını, sürenin dolduğunu, değişimi simgeler. Rüyada olgunlaşmış başak ya da kuru başak görmek, başağın olgunlaşmış olması aynı zamanda rüya sahibinin hanesine bolluk ve bereket gelmesine, maddi sıkıntıların son bulmasına, sıkıntıların sona ermesine yorulur.

Rüyanın devamında gelişen olaylar başta da yazdığım gibi ablanın rahatsızlığının senin iç dünyanda meydana getirdiği korku,, endişe ve travmayı temsil etmekte, sürekli bunları taşıdığını göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir