Kategoriler
Giyim Rüyaları

Rüyada Basma Görmek

Rüyada basma görmek neye delalet eder?

Rüyamda bir televizyon kanalında bir oyuncunun üzerindeki elbiseyi çok beğeniyorum ve anneme “anne ben bu elbiseden istiyorum, ne kadar güzel değil mi, bunun kumaşı ne” diyorum, annem “kızım o elbiese basma kumaştan yapılmış, basma elbiseyi fakirler giyer” diyor, bende “madem fakirler giyer o halde dizideki kız neden giyiyor, bak ne kadar şık” diyorum.

O elbiseyi alamadan ve giyemeden uykudan uyandım. Bunun anlamı ne olabilir. 16, kadın, bekar, öğrenci.

Rüyada basma görmek yorumu

Rüyada basma görmekSevgili Nur, eğer gerçek hayatında bir dizi izlerken dizi oyuncusu üzerinde bir basma elbiseyi gördün ve beğendiysen bu rüya onun yansıması olabilir. Bunun farkında dahi olmadan bir yıldızın üzerindeki elbiseyi beğenmiş olabilirsin ve bu zihninde yer etmiş olabilir. Böyle bir durum yoksa;

Rüyada basma kumaş görmek, kumaşın rengine göre yorumlanmakla birlikte genellikle enteresan haberleri simgeler. Rüyada basma kumaştan bir şey dikmek, diktiğini görmek gerçek yaşamınızda tasarruflu tutumunuz sayesinde tüm madi sıkıntıları atlatarak feraha ermek üzere olduğunuzu simgeler. Rüyada basma elbise, basma kıyafet, basma entari giymek, giydiğini görmek kadınlar için sevindirici, erkeler için üzücü bir habere işaret eder.

Basma nedir?

Basma, çoğunlukla pamuk ipliği kullanarak dokunan kumaşların genel adıdır. Anadolu’da uzun yıllar boyunca ucuzluğu nedeniyle erkeklerin, kadınların, genç kızların ve çocukların birincil giyim malzemesi olmuştur. Basmadan dikilen giysilere yörelere göre değişim göstermek koşuluyla; göynek, entari, pistan, elbise, libas, tımman, içlik gibi isimler verilmiştir.

Kaynak : Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir