Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Bebeğinin Ağladığını Görmek

Rüyada bebeğinin ağladığını görmek ne demek?

Merhaba. Az önce bebeğimin ağlamasına uyandım. Rüya görüyordum yalnız yarı uyanık gibiydim, rüyadan uyanmak isteyip de uyanamadım. öncelikle şunu belirtmek isterim bebeğim aramıza katılalı 27 gün oldu. 27 günlük lohusayım.

Rüyamda bebeğim ağlıyor, beşiğine gidiyorum susturmaya çalışıyorum susmuyor, kokusu benim bebeğimin kokusu değil. Kayın validem ile kayın babam salonda oturuyorlar bebeği oraya götürüyorum, susturamadığımı, kokusunun kendi kokusu olmadığını söylüyorum “saçmalama” diyorlar ve kucaklarına alıyorlar. Tam o sırada içeriden bebek sesi geliyor, bu benim bebeğimin sesi, bir kaç saniye şok oluyorum, o sırada kucağıma aldığım bebeğin şeytan olduğunu anlıyorum, hemen kendi çocuğumun yanına gitmek istiyorum. Salona getirdiğim bu bebek bir anda iki tane oluyor, biri kayın babamda diğeri kayın validemin kucağında ve bakışları sinsileşiyor hepsinin.

Bebekler üzerime atlıyor, kaçıp kurtuluyorum fakat evdeki herkes uyuyor. Ama herkesten uyanık sinsi bakan birer tane daha var, bebeğime ulaşıyorum kucağıma alıyorum bir yandan da dua ediyorum. Eşim yatakta uyuyor, kaldırmaya çalışıyorum kalkmıyor, kayın pederimi kayın validemi uyandırmaya çalışıyorum, yok uyanmıyorlar. Bebeğime sıkıca sarılıp dua ediyorum, bu arada gerçekte uyanmak istiyorum ama üzerimde ağırlık hissettiğim için uyanamadım. Çok korkuyorum rüyamda üzerime geliyorlar. Şeytan olduklarını anlıyorum bildiğim duaları sesli okumak isterken bana saldırıyorlar o esnada gerçekte bebeğim ağladı uyandım. Kanter içinde kalmışım. Lütfen rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Rüyada bebeğinin ağladığını görmek

Sevgili Tuğçe, ilk önce bebeğiniz hayırlı olsun, Allah kazadan beladan korusun demek istiyorum. Tahminime göre ilk bebeğiniz, bu net olarak belli değil ama rüyanız ve heyecanlı haliniz bunu hissettiriyor. Hamilelik dönemi bir kadının hayatında çok özel bir öneme sahip müstesna bir dönemdir. Çünkü bu dönemde bir mucize gerçekleşmekte, dünyaya bir canlı gelmektedir. Böyle özel bir dönmemde anne adayı çok yoğun duygusal dalgalanmalar yaşar ki bunlar; korku, endişe, sevinç, heyecan, mutluluk gibi neredeyse bir duygular bütünüdür.

Sonra doğum (mucize) gerçekleştikten sonra bu duygularda yeni bir dalgalanma olur sevinç, mutluluk artarken korku ve endişelerde arta, bebeğime iyi bir anne olacak mıyım? bebeğim emniyette olacak mı? kaygıları artar. Burada önemli olan bu duyguları dengelemek, herhangi bir tanesinin öne çıkıp diğerlerinin önüne geçmesine mani olmak lazımdır aksi takdirde sıkıntılar çıkar. Mesela sevinci öne çıkarıp, endişeler tamamen atılırsa bu insanın fazla relax olmasına yol açar, bebeği ihmal edebilir. Bebeğin sağlık ve emniyet kaygıları çok yoğun olursa sevinç ve mutluluk doyasıya yaşanamaz ve bu durum sizde olduğu gibi rüya olarak size yansır.

İki çocuk babası bir büyüğünüz olarak diyorum ki; Allah’a dua edin, ona sığının, ondan yardım isteyin öte yandan da reel yaşamınızda yapmanız gerekenleri yapın, her şeyin hayırlısını isterken şükretmeyi de unutmayın. İnanın her şey yoluna girecek. Dikkat edin; uyanmak istiyorsunuz ama üzerinizdeki ağırlıktan uyanamıyorsunuz ama bebeğiniz ağlayarak sizi bu kabus gibi rüyadan uyandırıyor, lütfen bundaki hikmeti düşünün.

Öte yandan rüyada bebek görmek sayfasında anlatıldığı gibi rüyada kendi bebeğinin ağladığını görmek rüyayı gören kişinin günlük dert, sıkıntı, endişe ve korkularından sıyrılıp bebeğinin mutlu olması için yapması gereken şeyler olduğuna işaret eder.

“Rüyada Bebeğinin Ağladığını Görmek” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir