Rüyada Begonvil Görmek

Rüyada begonvil neye delalettir?

Rüyada begonvil görmekRüyada begonvil çiçeği görmek çok hayırlı bir rüyadır ve görenin yaşamındaki uğursuz gelen ve şer ifade eden şeylerin sona ereceğine delalet eder. İnsanın kısmetine engel olan bir şeyin ortadan kalkacağına ve neredeyse elini neye atsa tuttuğunun altın olacağına işaret eder. Begonvil yetiştirdiğini görmek yeni bir başlangıç sembolü olup rüyayı gören kişi için yaşamında istenmediği bazı şeylerin son bulacağına ve güzel şeylerin olacağı bu bir dönemin başlayacağına delalet eder.

Begonvil çiçeği nedir?

Begonvil, mor, beyaz, pembe ve kırmızı renkte çiçekleri olan, tırmanıcı özellikte ve ağaçsı bir bitkidir. Güneşi sever. Hastalık ve böcek barındırmaması önemli bir özelliğidir. Adını kendisini 1768 yılında Brezilya’da keşfeden ve Avrupa’da tanınmasını sağlayan Fransız amiral Louis Antoine de Bougainville’den almıştır. Gelin Duvağı ve Rodos sarmaşığı diğer adlarıdır. Ana vatanı Güney Amerika olan Begonvil Ekvator’dan orta Brezilya’ya kadar uzanan alanda yetişir. Eski Dünyada ise Akdeniz İkliminin görüldüğü don riskinin olmadığı kıyı bölgelerinde yetişir.

Begonvilleri rüzgardan korumak gerekir. Ilıman iklim bitkisi olduğundan kışı soğuk geçiren yörelerde iç mekanda yetiştirilebilir fakat havasız kaldığı takdirde çiçeklerini dökecektir. Mekanın düzenli olarak havalanmasına dikkat edilmelidir. Süzek bahçe toprağını tercih eder. Eğer çok sulanırsa çiçeklerini döker. Üretimi vejetatiftir, anaç bitkiden alınan yarı odunsu yan sürgünlerle gerçekleştirilir. İlk dikildiği dönemlerde bol sulanması daha sonraları çiçeklenmeyi teşvik etmek amacıyla az sulanması gerekmektedir.

Transplantasyon yaparken bitkinin kökünün kesinlikle hava almaması gerekir. Transplantasyon öncesi bitkinin toprağının kuru olmasına dikkat edilmesi gerekir böylece kök, toprağıyla beraber bütün halinde çıkacaktır. Eğer kökü yerinden oynatılırsa ve kök hava alırsa, bitki anında yapraklarını ve çiçeklerini buruşturacaktır. Bu durumda derhal dikilip bolca sulanması bitkiyi kurtarabilir. Kaynak : tr.wikipedia.org.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir