Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Beytullahı Görmek

Rüyada Beytullah neye delalet eder?

Rüyada Beytullahı görmek büyük bir hayır işareti olup rüyaların arasında en hayırlılarından biridir. Bu alternatif olarak rüyayı gören kişinin bolluğa, berekete zenginliğe, mutluluğa ve sevince kıza zamanda kavuşmasına delalettir.

Rüyada Beytullahta ibadet etmek, rüya sahibinin tüm günahlarının affedilmesine vesile olacak büyük bir sevap işlemesine rivayet edilir. Beytullahta ibadet ettiğini görmek aynı zamanda gören kişinin ortaya koyacağı hayırlı çalışmalar nedeniyle işinde çok hayırlı ve güzel bir ilerleme elde edeceğine yorulur, hayatındaki sorunların, musibetlerin, zorlukların ve sıkıntıların ortadan kalkmasına, bekar ise hayırlı bir kısmetle evlenmesine ve rakiplerinden zarar görmeyeceğine delalet eder.

Rüyada Beytullahda namaz kılmak emniyet, selamet, adalet, hacca gitmek veya rahata ermeyi simgeler. Beytullahda namaz kıldığını görmek rüya sahibinin Allah’ın emir ve yasaklarına uyduğunu gösterirken kişinin cennetle müjdelenmesine işaret olabilir.

Beytullah da Kuran okuduğunu görmek zaferler ve başarılar elde etmeye, çok büyük zorlukların üstesinden gelmeye, her türlü sıkıntıyı aşmaya, inanç, güç ve kudret sahibi olmaya işaret eder. Rüya sahibi kişinin her türlü engeli aşacağına, huzurlu, mutlu olacağına ve yüzünün gülmesini sağlayacak temiz haberler alacağına delalet eder.

Beyt, ev demeti demektir. Beytullah, Allah’ın evi anlamını taşır. Kabe’ye “Beytullah” dendiği gibi, cami ve mescide de “Beytullah” denilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir