Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Bıçak Görmek

Rüyada bıçak görmek neye işaret eder?

Rüyada bıçak görmek genel olarak iyiye yorumlanmaz, öfke, saldırganlık ve / veya ayırma, ayrılma anlamına gelir. Hayatınızda kesip kurtulmak istediğiniz bir şey olduğunu gösterir. Ancak rüyadaki diğer olaylar, bıçağın durumu, şekli, rengi ve ne yapıldığı da göz alınarak yorumlanır. Öte yandan bıçağın imal edildiği malzeme, keskinlik durumu, büyüklük veya küçüklüğüne göre dikkatli bir şekilde analiz edilmelidir.

Rüyada bıçaklanmak ne demektir?

Rüyada bıçaklandığını görmek uyanık hayatınızda bir ihanet korkusu yaşadığınızı, güven sorunu içinde olduğunuzu ifade eder. Bu tür rüyalar insanın kendine güveni azaldığı zamanlarda sık görülmektedir.

Rüyada bıçaklanan birini görmek, birinin bıçaklandığını görmüş olmanız bulunduğunuz ortamda fazlasıyla öfke duygularının hakim olduğunu ve bu olumsuz duygu yoğunluğundan negatif etkilenmemek için bir şeyler yapmanız gerektiğini temsil eder. Bazı durumlarda o ortamdan uzaklaşmak en iyi çözüm olmaktadır.

Rüyada birini bıçaklamak, birisini bıçakladığını görmek kimi konularda yetersizlik ve savunmasızlık duygusu yaşadığınızı, mücadelenizde akıl, mantık, bilimsel yöntemleri değil, güç kullanmayı tercih ettiğinizi işaret eder, acilen kendinizi toplayıp, sakin kafayla bir durum değerlendirmesi yapmanızı tavsiye eder.

Rüyada bıçak çekmek, bıçak çektiğini, çeken birini görmek bıçaklama ya da bıçaklanma yani yaralama veya öldürme olmadığı sürece bu rüya öfke kontrolünün önemi konusunu işaret eder, öfkenizi kontrol etmeyi öğrenmeniz gerektiğini, öfkeyle yatanın zararla kalkacağını anlatır. Yaralanma olduysa o zaman ilgili eylemin yorumuna bakmak gerekir, kan çıkması, yaralanan kişinin ölüp ölmemesi değerlendirilir. Bıçakla birini yaralamak güncel yaşamda hata aramak ve art niyeti gösterir. Her şeyde kendini haklı görme gibi kötü bir huyunuz olduğunu ve bu yüzden çevrenizdekileri üzüyorsunuz manası taşır. Kendini bıçaklamak gençler için kimi ergenlik sorunlarının üzerinde büyük baskı oluşturduğunu ve bununla nasıl başa çıkacağını bilemediğini temsil ederken, olgun yaştaki kişiler için bu rüya gençlik yıllarındaki kimi travmaların izlerini hala üzerinden atamadıklarını ifade eder. Rüyada bıçakla elini kesmek, bıçakla elini veya vücudunun bir yerini kestiğini, kendini yaraladığını görmek erkeksi ya da hayvansı saldırganlık göstergesidir. Duygu, düşünce ve hareketlerinize dikkat etmeli, kendinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz mesajı vermektedir.

Bıçakla bir şey kesmek, bıçakla kestiğini görmek bazı derin konular üzerinde fazla kafa yorduğunu ya da bastırılmış düşünceleriniz olduğunu simgeler. Bu çok değerli bir rüya olup, uyanık halinizde kafanızı taktığınız meselenin içinde kaybolup, sıkıntı yaşamaktansa o sorunu ufak parçalara ayırıp, küçük küçük çözmenin daha doğru olduğunu ifade etmektedir. Öte yandan kesilen madde hatırlanıyorsa o da dikkate alınmalı yorum öyle yapılmalıdır.

Bıçak almak, bıçak aldığını görmek almaktaki niyetiniz biliniyorsa o niyete göre yorumlanır. Örneğin meyve soymak için mutfaktan bıçak almaya gitmeniz hayırlı bir işe başlamak için hazırlık yaptığınızı gösterirken bir kişiyi bıçaklamak için bıçak almanız sizi derin öfkeye iten bir durumun ortaya çıktığına delalettir. Bu rüyanın genel anlamı ise gerçek yaşamınızda tehlikeli bir iş yaptığınıza işaret olup, aynı zamanda gerginlik ya da iç çatışma içinde olduğunuz anlamına gelebilir. Bıçak kaybetmeniz, bıçak kaybettiğini görmek yakın bir zaman içinde karşılaşacağınız bir tehlikeden kurtulacağınızı, zarar görmeyeceğinizi gösterir. Çünkü bıçağın kendisi zaten tehlike işaretidir.

Rüyada bıçakçı birini görmek, bıçağı yapan, bıçağı bileyen birini, bir bıçak ustası görmek, çevrenizde sürekli irtibat halinde bulunduğunuz varlıklı ancak belalı birinden uzak durmanız gerektiğini, ondan günün birinde bir zarar görmeniz olasılığı olduğuna delalet eder. Bıçakçı olmak, bıçakçı olduğunu görmek, gerçek yaşamında kendinize daha uygun işler, meslek varken sizin gidip en tehlikeli, en zor veya en belalı işi tercih ettiğinizi ancak bu durumdan memnun olmadığınızı, kimi arayışlar içinde olduğunuzun ifadesidir. Bıçağı bilemek, bıçak bilediğini görmek, oldukça değerli bir rüya olup, kişinin iç dünyası hakkında bilgi verir. Bu rüyayı gören kişinin bir özgürlük kaybı yaşadığı anlamına gelir. Bileyici, bıçak bileyen birini görmek, gerçek yaşamınızda bir sıkıntı karşısında kimi arayışlar içinde olduğunuzu ancak çözümü yanlış yerde aradığınızı temsil eder.

Kör bıçak görmek veya onu kullanmak, geçmiş yaşamınızda çok az bir kazanç elde edebildiğinizi, bir eser meydana getiremediğinizi, halk arasındaki deyimle dikili bir ağacınızın olmadığını simgeler. Bu rüyayı görürseniz derhal durumunuzu, güçlü ve zayıf taraflarınızı, hedeflerinizi gözden geçirip yaşamınızı daha başarılı hale getirmek için çaba sarf etmelisiniz mesajı verir. Keskin bıçak görmek ya da keskin bıçak kullandığını görmek, gerçek yaşamda kimi sorunların çözümü veya durumlar karşısında disiplin, hassas ve dikkatli planlama ile yaklaşmak gerektiğini önerir. Kararlarınızda acele etmemelisiniz anlamı taşır. Kırık bıçak görmek, kırılmış bıçak kullanmak, gelişen kimi olaylar, ortaya çıkan beklenmeyen durumlar nedeniyle kendinizi reddedilmiş, sosyal ve aile bağları kesilmiş hissettiğinizi ifade eder. Ancak bu düşüncenizin yanlış olduğunu anlayacaksınız demektir. Bıçak kırmak, bıçak kırdığını görmek, arkadaşlık ya da dostluk ilişkilerinde bir negatif gelişmesi işaret ederken gerçek yaşamınızda iyi bir arkadaşınıza karşı gerçek duygularınızı nedensiz bir şekilde sakladığınızı ifade eder.

Elektrikli bıçak görmek veya elektrikli bıçağı kullanmak, reel yaşamınızda merak ettiğiniz bir gerçeği çok hızlı bir şekilde ortaya çıkaracağınızı simgelerken bu konuda kimi tehlikeli sonuçlar çıkabileceğini ya da öğreneceğin gerçeğin sizi üzebileceğini göstermektedir. Çakı, küçük bıçak görmeniz, iyi bir arkadaş bildiğiniz birinin aslında gerçek duygularını saklayan biri olduğunu ve bunu kısa zamanda fark edeceğinizin temsilidir.

Tıraş bıçağı, gerçek hayatınızda düzeltmeniz gereken bir durum ya da konu olduğunu işaret eder. Bu sorunu aşmak için bir şeyi kesip atmanız gerekebilir. Tıraş bıçağı kullanmak, acımasız, insafsız bir rakibiniz olduğunu, onu aşmak için oldukça çabalamanız gerektiğini işaret eder. Tıraş bıçağı almak, bıçak aldığını görmek, yaşamınızdaki konumunuzdan memnun olduğunuzu, bu konumun size güç verdiğini gösterir.

Tereyağı bıçağı görmek veya kullanmak, uyanık hayatınızda kolaylık ve basitlik anlamına gelir. Tereyağı ile bıçak bir arada olmasının ifadesini düşünün. Tereyağı bıçağı ile başka bir şeyi kestiğini görmek kolay işi zorlaştırdığını simgeler. Meyve bıçağı görmek kişinin önünde sağlıklı bir dönem olduğunu ancak bu döneme adım atmak için bir şeyler yapması gerektiğini temsil ederken meyve bıçağı kullandığını görmek rüya sahibinin yaşamında bir şeylere birden bire son vereceğine, daha iyi şeyler yapmaya başlayacağına delalet eder. Döner bıçağı görmek, döner kesilen bıçak, dönerci bıçağı görmek, yaşamınızda üst üste gelen, birikmiş sorunlardan bazılarını hemen kesip, yaşamınızdan çıkarmak arzunuzu simgelerken bunun için yeterli çabayı göstermeniz gerektiğini ifade eder.

“Rüyada Bıçak Görmek” için 14 yanıt

İstiharede bıçakla kovalanmak
İstihareye yatmıştım sonra rüyamda otogardayım, biri beni bıçakla kovalıyordu, otogara girdim birilerinin arkasına saklandım, dışarıda beni bıçaklamak için bekliyordu, hareket ettiğimde veya çıktığımda hemen koşuyor geliyordu, hep peşimdeydi. Bu ne demek?

Suat selamlar,
Rüyanız, uyanık hayatınızda yeni bir yön ve geçiş dönemini ifade ederken bu dönemin sizde endişeler yarattığını simgelemektedir.

istihareye kız arkadaşım için yatmıştım ne anlam çıkarmam gerekiyor yani ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

Bu rüya kız arkadaşım hakkında ne diyor derseniz o konuda bir şey söylemiyor.

Rüyada eşim benim sırtıma bıçak sapladı, bıçağı kızım ve eşim tutuyordu. Bu neye delalettir?

Rüyamda birisiyle tartışıyordum benim elimdede bıçak vardı, sonra ona ne o benimi bıçaklayacaksın diyorum oda elindeki büyük siyah saplı bıçağı ağzımın içine sonuna kadar sokuyor kan felan yoktu sonra bende yavaşça çekerek ağzımdan çkartıyorum canım yanıyor o acıyla uyanıyorum, nedir yorumu merak ediyorum teşekkürler

Sevil merhaba, rüyada bıçak görülmesi genel olarak iyiye yorumlanmaz, öfke, saldırganlık ve / veya ayırma, ayrılma anlamına gelir. Hayatınızda kesip kurtulmak istediğiniz bir şey olduğunu gösterir. Bakınız bıçak rüya tabiri sayfası.

Rüyamda genç bir kız gördüm hiç tanımıyordum sigara istedi ama sigarası vardı, sadece ateş aldı sonra 5 6 kişi etrafımızı sardı, kızda abisi gibi rol yapmamı istedi, bende yaptım, biri diğerinden kelebek denilen bıçağı aldı kesme seklinde 3 4 kere vurdu delme olarakta koltuk altıma vurdu kızla kaçmaya başladık ağrı kan görmedim cvbınız için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar size sorum şu annem rüyasında babamın elindeki bicakla kafama vurup benim yere yığıldığımı görmüş bu ne anlama gelir. Çok merak ediyorum korkunç ve ürkütücü

Ruyami gormeden once ogun gereksiz bir tartisma oldu aile akrabalar arasinda sonra ben uyudum ve ruyamda eski arkadasimin ben dayanamiyorum diyip carsi gibi biyerde ama kimsenin gormeyecegi biryere gidip karnini kesiyo yapma diyorum dinlemiyor sonra ben disari cikiyorum herkes onun ölüm haberini almis beni ariyor oluyo tanidigi tanimadigi herkes sonra ben degil diyorum sonra kosarken beni yakaliyolar anlatiyorum benim sucum yok diye dinlemiyorlar sonra korkarak uyaniyorum ama suanki earkadasimla ciddi dusunuyoruz ben bu durumlar yuzunden kendimi kotu hissediyorum sizce bu olanlar dan bi isaretmi yoksa yasanan olaylardan etkilendigim icinmidir? Cevap verirseniz sevinirim gercekten rahat edemiyorum

Rüyada iki kişi küçük bi çocuk şişme havuzunda biri diğerini bıçakladı açıklamasını öğrenebilir miyim

Ruyamda ablamin pesinden kosuyordum bir kadin ablama bisey yapti ablam dustu ve ben gittim hanina hayirdir teyze dedim ve geldi once sirtimdan sonra kafamdan bisakladi beni ve kanlar aktigini hissettim ve oldum uyandim sonra bunun anlami nedir kafama takildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir