Kategoriler
Evlilik Rüyaları

Rüyada Bir Askerle Evlenmek

Rüyada bir askerle evlendiğini görmek neye delalet eder?

Rüyada bir askerle evlenmekRüyamda ailemin de olduğu oldukça geniş kalabalık bir yerde açık alanda düğündeydik. Kimin düğünü olduğunu hatırlamıyorum, uzaktan bir akrabanın idi sanırım, neyse gayet neşeliyken birden kurşunlar yağmaya başladı, benim baldırıma dizime kurşun isabet etti, kan kaybettim, yüzü maskeli iri yapılı askerler bizi bir odaya aldı ve işkence yapmaya başladılar, oda birden ısınıp cehennem gibi oluyor sonra soğutup buzhane gibi yapıyorlardı. Bense saklanmaya kimsenin beni görmemesi için uğraşırken bir asker tarafından fark edilip yakalandım.

Sonra savaşın üstünden biraz zaman geçmiş halde bir şehrin ortasında ayaktaydım ama şehir savaş sonra harap haldeydi, her yer enkazdı. Ben korkarken o asker beni kolumdan tutup götürdü. Bu arada askerle evlenmişiz, yeni evliyiz güya ve ben ondan köpekler gibi korkuyorum, yanında konuşamıyorum ses çıkartamıyorum beni öldürür diye ama bir yandan yanında o kadar güvende hissediyorum ki bu bana huzur veriyor. Neyse savaş sonrası askerlerin tarafı ve onlardan olanlar ( yani ben de dahil) normal insan şeklindeyiz ama viran olmuş şehrin insanları iskelet zayıflığında ve koyu renkteler. O insanlar bizden nefret ediyor, bizi düşman olarak algılıyor. Bana ve kocama nefretle bakıyorlar, tabi korkudan bir şey yapamıyorlar .

Kocam yarısı yıkılmış bir binayı gösteriyor “burayı kontrol etmem lazım” diyor, ben de olur demek için kafa sallıyorum, korkudan evet bile diyemiyorum, beraber giriyoruz, içeri de iskelet kara bir kadın var, o da özellikle bana nefretle bakıyor savaştan sağlam çıktığım için, çünkü bir askerle evlendiğimden seçilmiş oluyorum. Bu kadın bana “kocan ne iş yapıyor” diyor “mimarız ikimizde” diyorum, içimden “yalan söyledim, ben aslında mühendisim” diyorum. Neyse kocam korktuğumu anlıyor, elimden tutuyor ve dışarı çıkıyoruz, o kadar ferahlıyorum ki dışarı çıktığım ve o yanımda olduğu için. Sonra dönüp “bana artık bana bir erkek evlat vermenin vakti gelmedi mi” diyor, yine korkudan hıhı diyebiliyorum, sadece onaylıyorum. İçimden erkek olmazsa beni öldürür mü acaba diyorum.

Kocam olan askerden çok korkuyorum çünkü zalim, göz kırpmadan adam öldüren biri ama benden uzun yapılı bir asker onun yanında kimse bana zarar vermeye teşebbüs bile edemiyor diye onu seviyorum. Onun aşkını da hissediyorum, elimi tutuşundan sahiplenişinden. Bu kadar. İlk kez bir rüyanın yorumunu çok merak ediyorum, normalde asla önemsemem bilinçaltı der geçerim. 26, Kadın, bekar, mühendis.

Rüyada bir askerle evlenmek yorumu

Değerli meslektaşım, görmüş olduğun rüya tam olarak bilinç altında bastırılmış gizli korku ve endişelerini yansıtmaktadır. Zaten rüyaların en güzel tarafı ve faydası budur. Bir insan gerçek hayatında zihninin derinliklerinde sakladığı çoğu zaman kendine dahi itiraf edemediği duygu, düşünce ve korkularını uykusunda ifşa etmektedir. Çünkü uyku sırasında beyin kişinin kontrolünden çıkıp kendi bildiği gibi çalışmakta, bu çalışma sırasında aynı bir bilgisayar gibi bilgileri düzenlemekte, gereksiz olanları silmekte kısaca disk temizleme ve disk birleştirme yapmaktadır. Bu işlem o kadar hızlı olmaktadır ki klasik bilgisayarlardan binlerce kez kısa zamanda çoğu zaman saniye mertebesinde tamamlanmaktadır. Beynin bu işlemi sırasında anılar, günlük olaylar, geleceğe yönelik kestirim ve tahminler, kısaca her şey çok kısa süre içinde bir film şeridi şeklinde zihinde akmaktadır. Dinlenmiş, sağlıklı bir zihin bunların bir kısmını rüya olarak adlandırılan olayla hatırlamaktadır. İşin en ilginç yanı insanlar bunları sembollerle hatırlamaktadır ki gizem bu sembollerde saklıdır. Dünyanın hemen hemen tüm kültürlerinde bazı ortak semboller vardır, örneğin aslan güç ve otorite, köpek dost, timsah soğukluk simgesidir.

Rüyada barbar, zalim, acımasız birini görmek partnerinin vahşi karakteri ve onun içgüdüsel yönünün size endişe verdiğini temsil eder.

Rüyanıza gelirsek, özellikle içinde bulunduğumuz günlerde asker, savaş, terör, çatışma, ölüm, şiddet içeren rüyalar zirve yapmış durumdadır ve bu içinde olunan ruh halini yansımasıdır. Düşünen biri olarak bu konu sizi biraz daha fazla etkilemiş durumda. Bilinçaltında korku, güvenlik endişesi taşıyorsunuz ve kendinizi emniyette hissetmek istiyorsunuz, rüyanızın kısa ve net mesajı bu.

Bu millet kurtuluş savaşında o kadar imkansızlıklar içinde o savaşı verdi ve kazandı. Atamızı hatırlayıp, onun ilkelerini uygulayıp, onun yolunda ilerlemeye başladığımızda tekrar güzel günlere döneceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir