Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Bir Kuşun İnsana Dönüştüğünü Görmek

Rüyada bir kuşun insana dönüşmesi ne demektir?

Merhaba, ben lise çağındaki kızı ile yaşayan, mühendis olarak çalışan bir bayanım. Rüyamda yolda yürürken yanıma parlak yeşil tüylü güvercinden biraz büyük kuş kondu. Benimle konuşmaya başladı. Kuşun karnı aç imiş, kendisine yardım etmemi istedi. Ben de benimle gelmesini istedim. Eve gidiyordum. Geldi.

Evde iş hayatında iyi anlaştığım iki erkek meslektaşım vardı. Onlar mutlu sohbet ediyorlardı. Normal yaşamımda evimize ailemin (anne, ağabey, kardeş, teyze) dışında kimseyi davet etmeyiz, almayız. Ben dahil rüyamda bulunan gerçek yaşamda da tanıdığım meslektaşlarım uzun boylu, şişman olmayan orta kilolarda fit ve bakımlı insanlarız.

Kuş eve benimle geldi, karnını doyurdu. Biz yaşlarda parlak yüzlü, fit görünümlü bir erkek oldu. Kuş dan erkeğe dönen bey, benden kendisine çok para yardımında bulunmamı istedi. Ben de üzerindeki kıyafetlerini aldığımı, karnını doyurduğumu, sigarasını aldığımı başka bir şey yapmayacağımı söyledim. O cevabımdan memnun olmadı ve gitti. Arkadaşlarım sordu, onlara benden istediği şeyi ve cevabımı söyledim, Onlar da benim düşünceme katıldılar. Adam evden çıktı, ilk gördüğüm andaki kuşa döndü, uçtu. Rüyamda da, uyandığım anda da ruh halim; huzurlu, sakin ve özgür olmak çok güzel modunda idi. Rüyamın analizini yapar mısınız? Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Rüyada bir kuşun insana dönüştüğünü görmek neye yorulur?

Değerli meslektaşım, rüyanızı okurken iki bakımdan huzur buldum. Birincisi rüyanın içeriği, ikincisi kullandığınız düzgün cümleler. Türkçeyi güzel kullanan çok az kişi kaldı. Rüyanızda iki ana unsur bulunmaktadır; kuşun konuşması ve insana dönüşmesi. Birde yan unsurlar yer almaktadır.

Rüyada konuşan hayvan görmek, insanın doğa üstü bir kabiliyetini ve süper gücünü temsil eder, onun bize vermek istediği mesaj, akıl ve zeka sahibi olmayı belirtir. Rüyada konuşan hayvanın başka bir yorumu ise başarmak istediğiniz herhangi bir konuda gerekli potansiyele sahip olduğunuzu gösterir. Bakınız hayvan rüya tabirleri sayfası.

Rüyada insana dönüşen hayvan görmek, bir hayvanın insana dönüştüğünü görmek, mitolojik faktörlerinde etkisi ile bu sık görülen bir rüyadır. En çok insana dönüşen kurbağa, insan halini alan kuş ve insana dönen balık görülmektedir. Bu rüya gören kişinin yaşamında ortaya çıkacak radikal bir değişim kararını, alışılmışın dışına çıkmayı, faklı bir düşünce tarzını denemeyi, kısacası değişimi işaret eder. İlginç tarafı bu değişim rüya sahibini başta şok edici derecede şaşırtsa da sonunda onun hakkında hayırlı gelişmeler sağlayacaktır.

Ancak rüyanın sonunda kuştan dönüşerek ortaya çıkan erkeğin istekleri ve davranışları, tekrar kuş olması, sizin için özel bir mesaj verebilir; bir üst satırda anlatılan değişim sonucundan memnun kalmama, eskiye dönüş arzusu duyabileceğinizi ifade etmektedir. Her şeyin hayırlısı dileyin.

“Rüyada Bir Kuşun İnsana Dönüştüğünü Görmek” için 9 yanıt

Saygıdeğer Meslektaşım,
Rüyam ile ilgili özenli, aydınlatıcı yorumlarınız için teşekkür ederim. Doğduğumuz günden itibaren, bize öğretilen veya bizim oluşturduğumuz rüyalarımızı yaşadığımıza inanıyorum. Hayal ediyor, hayalimi yaşamak için elimden gelenin en iyisini yaptığıma inanıyor, yaşamıma devam ediyorum. Yaşamımda; karşılaştığım şaşırtıcı olaylar oluyor, o anda aklım ermiyor, olaydaki nedensellik ilişkisini çözemiyorum, ama mutlaka bir açıklamasının olduğuna inanıyor, evrende hiçbir şeyin tesadüf olmadığına yaşayarak şahit oluyorum. Hepimiz için her şeyin hayırlısını ve yaşamınızda artan başarılar diliyorum.

Merhaba ben evli bir çocuklu okuyan bir bayanım rüyamda komşum bana 5 tl attı ben o parayı tutamadım sonra o para havalandı komşumun kapısına kondu sonra para şeklinde kuşa dönüştü daha sonra ise kapalı 35 yaş civarı bir kadına dönüştü kadının elinde 5 tl vardı komşuma verdi parayı o da bana verdi bende eve gelince paranın içinden çek 50 TL 20 TL çıktı çekde baya büyük bir para vardı 125 veya 25 milyar kadar rüyam böyle şimdiden teşekkür ederim

Ben rüyamda karşı komşumuzu balkonda beklerken insanla muhabbet kuşu arası bir formda gördüm. Biraz konuştuk daha sonrada oradan ayrıldım ama bir mana çıkaramadım. Aslında karşı komşumuzu severim iyi insandır ama rüyama girecek kadarda muhabbetim olmadı hiç, ilginç geldi bana.

Merhaba, ben de rüyamda kuşun insana dönüştüğünü gördüm. evde beslediğimiz hint bülbüllerinin kafesinin yerini misafir nedeniyle değiştirip kendi odama almıştım. rüyamda da kuşlardan birinin kafesten yaşlı, sevimli, güleryüzlü bir teyze olarak çıktığını gördüm. teyzeyi oturması için ablam ve benim aramdaki boşluğa çağırıyordum ama teyze ablamın kucağına oturdu. Yorumlarsanız sevinirim.

kanatlari yarali olan bir kus renkli bir kustu ve onun bir kanadini sardim ve sonra uctugunu gordum ve bana dediki “ucuyorum, diger kanadimida ilestir” ve tam onu sararken insana donustu bu ruyanin anlami nedir lutfen bir cevap yazin

Merhaba, benim rüyamda güzel bir kuş gördüm, sarı pembe tüyleri vardı ve yanımda erkek kardeşim babaannem vardı. Onlar kuşa dokunmak istiyorlardı, kuş bir leylek büyüklüğünde vardı ama çok daha güzeldi ancak kuş onları gagalıyordu. Sonra ben kuşu alıp sakinleştirmek istiyorum beni başta gagalıyor sonra sakinleşiyordu ve ardından kuşu kucağıma aldığımda bir normal insana yani birkaç aylık çok güzel bir bebeğe döndü, sarışın bir erkek bebekti sanırım ama cinsiyetinden emin değilim tabi, rüyamı bana yorumlar mısınız rica etsem?

Merhaba, ben rüyamda kanatlı bir atın gökyüzünden yere düştüğünü gördüm. Tam da yanıma düşmüştü , başlarda o attan korkmustum ama sonradan fark ettim at yaralıydı. Sırtından bir ok tarafından yaralanmıştı. Oku ne ile çıkartabilecegime bilmiyordum etrafa bakındım . Ve ata tekrar baktığımda 12 yaşında bir erkek çocuğuna dönüştüğünü fark ettim. Ve elimle sırtındaki siyah oku çıkardım. Daha sonra ona benimle gelmesini onu iyileştireceğimi ona yemek vereceğimi söyledim. O da bana güvendiğini ve benimle geleceğini söyledi. Eve götürünce onu bir koltuğa oturtup uzattırdım. Daha sonra mutfağa gidip ona çorba koydum. Annem mutfağa gelip benden kahve istedi ben de kahveyi cezveye koydum ama gerisini hatırlamıyorum. Ama hâlâ rüyanın içindeyim. Bizim evimiz iki katlı teraslı bir ev. Kendimi terasta buluyorum. Alt kat komşumuz olan bir amcayı telefon ile konuştuğunu görüyordum. Ve sonra uyanıyorum. Ben liseyi okuyorum. Dün bir arkadaşımla yaz için iş aramaya gittik. Okulumla ya da işimle ilgili olduğunu düşünüyorum. Lütfen yorumlayın , rüyam ne anlama geliyor.

Rüyada şahine dönüşmek
Merhabalar, rüyamda bir şahine dönüşüp, upuzun altın gibi parlayan kanatlarımla, sarp bir dağın tepesine uçtum ve oradan aşağıda göz alabildiğine uzanan şehri izliyordum. Önüme çıkan diğer yırtıcı kuşları da korkutup kaçırdım yada sindirdim. Rüyamı tabir edebilir misiniz?

Merhaba. Ben 18 yaşında liseli bir erkeğim. Rüyamda arkadaşlarımla birlikte eski evimizin balkonunda oturuyorduk. Sonra balkonun camına bir ağaçkakan kondu. Arkadaşım onu üfleyerek kaçırmamı istedi. Bende biraz korktum tabi. Üflerken biraz geri geri gidiyordu. Sonra birşey yapar korkusuyla kovmak için camı sertçe kapatıp açtım. karşı komşunun evinden bir okuldan tam tanımadığım kız öyle korkutamazsın dedi. Sonra ağaçkakan tupturuncu saçlı bir kıza dönüştü. Yüzü neşe dolu gülüyordu. Bende el salladım ve o da bana salladı. Rüyam bu kadardı. Rüya tabirlerine hep inanmışımdır ama bu rüya diğer rüyalardan daha da farklıydı. Ben de bununla ilgili internetten bir tez bulamadığım için buraya yazmaya karar verdim. Cevabını verirseniz sevinirim :)).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir